Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
AlquaOffline
Temat postu: Berserk (czyli rzecz o Historii :)  PostWysłany: 11-01-2004 - 12:53
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Heh niedawno wyadno w Japonii 26 tomik Berserka ... Czy ktoś tu sie zachwyca tą mangą tak samo jak ja?? Co sądzicie o fabule i czy tylko aj jestem taki dziwny że olewam nieciekawa kreskę??

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-01-2004 - 08:01
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
jak dla mnie niesamowita fabula, kreska tesh mi sie podoba, taka mroczna, wszedzie krew i pozoga, plus wscieklosc Gattsa jest dobrze pokazana(aktualnie tesh jestem po 26 tomie) Cool

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 12-01-2004 - 12:40
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

obejrzałam anime, które do pewnego czasu było fantastyczne, ale końcówka zepsuła mi całą przyjemność z oglądania - po prostu mnie odrzuciło. co do mangi to w Niemczech są dość zaawansowani z wydawaniem tomików - czytałam pierwszy, który był ok, ale potem otworzyłam któryś z kolei na scenie usiłowania gwałtu na dziewczynie przez demona-konia i niedobrze mi się zrobiło. lubię mroczny nastrój, ale bez przesady - gwałty i masakry to nie jest moja ulubiona rozrywka.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-01-2004 - 18:31
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Heh mnie tez gwalty nie przeszkadzaja ... póki nie gwałcą dzieci .. Zresztą demon koń?? Nie koarzę chyba że masz na mysli coś innego ...

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2004 - 20:43
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
O tym demonie koniu to było z tą blondwłosą dziewczyną-rycerzem,
Alqua, gdzie ty widzisz nieciekawą kreskę? Kreska w Berserku jest poprostu genialna, te wszystkie szczegóły i dokładność kreski, poprostu cudo (no może kształt oczów jest siećkę nieciekawy)
Ja przestałam czytać jakoś na 17-18 tomie ale nie bynajmniej dlatego że coś mnie zbulwersowało, ale poprostu ten mroczny klimat mi się zudził... Rolling Eyes
Ale jak to czytałam to miałam na punkcie berserka niezłego bzika Very Happy

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2004 - 19:18
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Hmmm chyba mi ten moment wypadł z pamieci ... a mzoe dlatego ze dawno to zcytalem ... A kreska mi sie nie podoba jest nieestetyczna. Co prawda i tak sie zachwycam bo fabułą jest boska,a le kreska mi nie odpowiada ...

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2004 - 19:25
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Cóş mamy poprostu inne gusta Very Happy

Ja często patrzę na kreskę z punktu technicznego, dlatego takim berserkiem mogę się zachwycać Smile
(A na marginesie to nieestetyczne to mogą być sceny, które auror przedstawia, a nie kreska Razz )

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-01-2004 - 19:31
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Hmmm kreska moze byc chyba nieestetyczna, ale nie bede sie kłocuił jestm biologiem a nie polonista. I w zawiazku z tym nic co Miura rysuje nie moze mnei obrzydzic. ... nie ruszaja mnie takie ani inne rzeczy ...

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-01-2004 - 09:18
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Nie chodziło mi o to że kreska w ogóle nie może być nieestetyczna tylko że właśnie ten autor takiej nie ma. Rysuje on waszystko bardzo dokładnie i technicznie poprawnie.
Jak dla mnie brak estetyki w kresce ma taki Parakiss w którym autorka czasami rezygnuje nawet z linijki, a prorcje ciał bohaterów zostawiają wiele do zyczenia...

No ale przecież nie będziemy się o to gryźć Wink

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gotenks
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2004 - 20:24
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 10-03-2003

Skąd: NeoHell

Ostatnio mam fazę na Berserka. Przeczytałem już 16 tomów i historia podoba mi się coraz bardziej.
Co do kreski to jest rewelacyjna. Przy początkowych tomach może nie robiła na mnie super wrażenia (skany nie były najlepszej jakości), ale później to po prostu masakra. Strrrasznie dokładna.
Idę czytać dalsze tomy Smile

_________________
LOVE & PEACE

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
shiranuiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-12-2004 - 13:34
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 24-12-2004



Status: Offline
Dopiero zacząłem czytać, skończyłem 4 tomy. Klimat jest świetny, kreska troche mniej(skany jakieś takie małe mam, poszukam lepszych). Ogólnie bardzo mi się podoba, czekam na pozaostałe tomy:)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-12-2004 - 22:16
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Niedługo ukaże się 28 tom więc jeszcze sporo Ci zostało Very Happy
Tzn tak sądzę, że niedługo... mniej wiecej się 2 razy do roku coś pojawia Very Happy

połączenie postów
27 Gru 2004 - 16:01
Humm humm - zaraz wyjaśnię co mam na myśli. Berserk się uakzuje w którejś gazecie mangowej w odcinkach a oprócz tego 2 razy do roku są wydawane tomiki. Wiadome jest, ze gazeta wyprzedza tempo wydawania tomików. W związku z tym na sieci wcześniej się pojawiają odcinki z gazety niż tomiki. A zgodnie z moją wiedzą niedługo powinien pojawić się nowy tomik po prostu Smile

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 05:47
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Dobra, my to sobie gadu gadu, a herbatka... A zastanawialiscie sie kiedys, GDZIE i KIEDY dzieja sie wydarzenia z Berserka? To byla pierwsza rzecz, jaka mnie zastanowila po przeczytaniu mangi... Na pewno Europa - ale gdzie? Midlands lezy w Anglii - ale to nie krolestwo, tylko hrabstwo... Delfinat lezy we Francji - OK, to by pasowalo. Powiedzmy: wojna stuletnia.

Ale w kazdym razie, gdyby chciec sie zabawic w wylapywanie skaszanien, mozna by ich sporo wylapac, oj, spoooro... Kilka przykladow:

1/ gdzie, do jasnej ciasnej, w Europie, mozna bylo najac az tylu ciezkozbrojnych konnych rycerzy?! Zasada byla przeciez prosta: najemni to piechota, a konni to szlachta sluzaca w ramach obowiazkow feudalnych.
2/ jednolite zbroje-mundury dla zolnierzy - jasne, akurat...
3/ calkowicie swiecki dwor krolewski - sure, sure... Zeby tak chociaz jakis biskup sie przewinal w tle...
4/ Planowane malzenstwo syna brata krola z corka krola - jeszcze czego. Piec minut pozniej juz bylaby klatwa papieska na cale panstwo...

Sumujac: Berserk to manga osadzona w japonskich realiach, tyle, ze bohaterowie sa ubrani w europejskie, losowo wybrane, stroje, i maja europejski wyglad.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 11:19
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Nie zastanwiało mnie specjałnie gdzie jest osadzona kacja z tej prostej przyczyny, ze jak czytam fantasy to dziwne rzeczy się zdarzają i niekoniecznie w tym świecie. Może to "błędne" podejście nie zastanwaiać się nad realiami - ale nie robię tego jeśli mam do czynienia z mangą fantasy. Jakz mangą historyczną to co innego.

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 13:41
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Jak już wspomniał Alqula Berserk mangą historyczną nie jest i rozpatrywanie tego w realiach historycznych mija się z celem Rolling Eyes

Nigdy nie zastanawiałam sie kiedy i gdzie sie dzieje akcja z prostej przyczyny, wiedziałam z jakim gatunkiem mangi mam do czynienia. Dark fantasty (czy ogólnie samo fantasty) opiera się na europejskim średniowieczu, jednak poza podstawami nie musi się znajdować w nim spójność historyczna. Zasadą budowania takich opowieści jest szkielet epoki + cała obudowa jaką wymyśla autor.
Kolejnym powodem do nie zawracania sobie głowy takimi sprawami jest fakt że niektórzy autorzy tworzą swoje własne światy które mają niewiele wspólnego z tym rzeczywiwistym. przykładem jest tu choćby ten gościu od Connana - książki nie mangi (kurcze nie pamiętam nazwiska), czy już z innego gatunku "Diuna" Herberta.

Cytat:
Sumujac: Berserk to manga osadzona w japonskich realiach, tyle, ze bohaterowie sa ubrani w europejskie, losowo wybrane, stroje, i maja europejski wyglad.

Japońskich realiów to ja jakoś tam nie widzę Rolling Eyes

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits