Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
dehiraOffline
Temat postu: panele j-rockowe  PostWysłany: 07-01-2004 - 18:11
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
mam pytanko: jak wyobrazacie sobie naprawde dobry panel o j-rocku?
Nie pytam bez powodu, mam wlasnie za zadanie zorganizowanie czegois takiego (łaaa, po raz pierwszy XD), i byłabym naprawde wdzieczna za sugestie.....jakies ciekawe pomysły? a moze czegos absolutnie NIE robic?
hm, podejrzewam ze za duzo fanĂłw to tam nie bedzie, wiec to raczej cos przedstawiajacego ma byc, takiego "na pierwsze zetkniecie".
Jesli pozecie mi cos poradzic to byłabym wdzieczna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2004 - 18:14
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
ja proponuję mały konkurs, np rozpoznaj co to za zespół lub tytuł Smile, może małe dorysowywanie fryzów na zdjęciach popularnych gwiazd j-music, jakieś ciekawośtki, etc.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2004 - 18:48
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
hm, z rozpoznywaniem czegokolwiek bedzie problem, juz to wiem XD
ale dzieki za pomysł z tym domalowywaniem fryzów^^ moze sie przyda^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2004 - 19:14
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
służe zawsze pomocą, może niekoniecznie dobrą w skutkach ale zawsze pomocą Very Happy

btw jak znajdę coś jeszcze dobrego to dam znać :]
btw 2 ale np X-Japan, laruku, MM, Gackt są na tyle popularni że nie będzie chyba problemu z rozpoznaniem co bardziej znanych tytułów Smile

oooo a co powiesz na uzupełnienie tekstu piosenek do anime np tych co były emitowane w polskiej TV ?

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2004 - 19:58
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

Na finał na pewno wspólne śpiewanie jakiejś nastrojowej ballady X Japan!

A w międzyczasie :

- Co fani sądzą o rozpadzie X-Japan?
- Dlaczego tak ciężko j-rockerom "wyjść" zza granic Japonii i stać się gwiazdami poza nią?
- Jak się powinien ubierać fan/fanka j-rock^^
- "Gothic Lolita - znak rozpoznawczy j-rock?"

I jeszcze pomyślę....^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2004 - 20:50
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
dzieki, tigruś, ale z tego co zdołałam sie zorientowac jeśli nie bedzie "przybyszów" to na rozpoznawanko nie ma co liczyc. Hope, ze sie pomyliłam w wywiadzie środowiskowym, ale musze założyc ten najmniej optymistyczny scenariusz.

Momo wszystko cos o degu, o x-japan, o mm i gacku musi byc.
Mysle właśnie, co jest najbardziej "przyciagające", co warto pokazać na pierwsze zetkniecie ludzi z jrockiem. Wszytskiego naraz nie warto, za duzo to niezdrowo....i nic po tym nie zostanie w pamieci, ...
piosenki z anime raczej odpadaja, chcialabym oddzielic wlasnie troche muze od anime, pokazac ze muzyka tez istanieje jako odrebna dziedzina

chobitku - zeby spiewac ballade trzeba ja znac, a boje sie ze na to wlasnie nie mam co liczyc ;_;
cos o ciuchach musi byc, i o visualu w ogole, mysle ze to jedna z cech charakterystycznych na tyle, ze trzeba o tym powiedziec. o lolitach itepe ....wiesz, problem polega na tym, ze słowami trudno to opisac, bede miała do dyspozycju rzutnik, wiec mozna tez troche pokazac...ale jeśli wybierzesz sie do rzeszowa i bedziesz _wiesz_jak_ ubrany, to bedzie fajnie Wink
Z drugiej strony o modzie mozna zrobic osobny panel, hehe, a wracajac do jrocka, co wg Was najbardziej sie tam rzuca w oczy i uszy?
poza tymi zespołami co wymieniłam mysle ze jeszcze pierrot - oni maja sporo clipów, i to na tyle dobrej jakosci ze mozna to prezentowac, i sads oczywiscie. Z x japan jest ten problem ze oni maja clipy naprawde koszmarnej jakosci, a przynajmniej ja innych nie posiadam. XDD jeszcze nie wiem jak to rozwiazac..... jesli uwazacie jeszcze jakis zespoł za szczególny i powinien sie znaleźć na liscie to piszcie!!!
Nacka - poszukałam shazny, ale to takie totalnie sweet....czy maja jeszcze inne rzeczy? moze ja szukam niewłasciwych?
TT_TT no i czemu noir fleurir i phobia maja takie koszmarnePV'ki??? to sie niemal nie nadaje do pokazania.....
aha, jeszcze miyavi i psychole - ci ze wzgledĂłw komercyjnych chyba beda.....

Czy uwazacie, ze clipy typu makingi, czy live'y czy wywiady sa ciekawe? moze powycinac z nich najciekawsze kawałki i zrobic odpowiednie clipy? (wiecie, typu smieszne scenki, potkniecia i tym podobne fajne momenty) co o tym sadzicie???? a moze to za nudne?
Chobitku, fajne pomysły^^ moze masz jeszcze jakies???, pisz słonko, pisz ^^
"Jak się powinien ubierać fan/fanka j-rock" -z panelem pod tym tytułem moglabym z powodzieniem przedstawic fandom j-rockowy jako totalna subkulture o swoich prawach i zelaznych zasadach XDDDD
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2004 - 20:55
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
fajny klip live Smile heh tylko jeden mi przychodzi na myśl Gackt- vanilla, bosh jak oni na tej scenie razem *_* ślinka cieknie Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NackaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2004 - 15:49
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 31-08-2003

Skąd: Sh-n

Status: Offline
Cytat:
- Dlaczego tak ciężko j-rockerom "wyjść" zza granic Japonii i stać się gwiazdami poza nią?
- Jak się powinien ubierać fan/fanka j-rock^^
- "Gothic Lolita - znak rozpoznawczy j-rock?"

to mi sie najbardziej podoba :D

dehi - tak shazna to wlasnie taki ni to pop ni rock... ale sa popularni (juz sie ropadli ;) wokla zaczal kariere solowa .. Izam sie nazywa, ale watpie coby zmajstrowal cos lepszego...

Cytat:
TT_TT no i czemu noir fleurir i phobia maja takie koszmarnePV'ki??? to sie niemal nie nadaje do pokazania.....
aha, jeszcze miyavi i psychole - ci ze wzgledĂłw komercyjnych chyba beda.....

indies to indies ;) tez warto pusicic aby pokazac rynek (prawie ) niezalezny ;)

Cytat:
Czy uwazacie, ze clipy typu makingi, czy live'y czy wywiady sa ciekawe? moze powycinac z nich najciekawsze kawałki i zrobic odpowiednie clipy? (wiecie, typu smieszne scenki, potkniecia i tym podobne fajne momenty) co o tym sadzicie???? a moze to za nudne?

te z gackiem :D zawsze go robia w bambo ;) np jak sie umawial na randke z kago ;) mysle ze odrabina czegos smieszneo z zza sceny nei zawadzi



Cytat:
Z drugiej strony o modzie mozna zrobic osobny panel, hehe, a wracajac do jrocka, co wg Was najbardziej sie tam rzuca w oczy i uszy?

a) piszcza i wrzeszcza do mikrofonu
b) wyglad (wlosy, make up, koturny..)
c) nie ma to zadnego zwiazku z gotykiem jako takim/taka drobna uwaga XD /
d) pseudo podszycie homoseksualizmem/yaoi ( ;-)

warto tez dodac ze Ci ludzie ubieraja sie tak tylko na sesje zdjeciowe/koncerty... czyli poprostu do pracy i zaden z nich nie chodzi tak na codzien....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
harlock
Temat postu: Re: panele j-rockowe  PostWysłany: 08-01-2004 - 16:12
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 03-06-2002



dehira napisał/a:
mam pytanko: jak wyobrazacie sobie naprawde dobry panel o j-rocku?

naprawde dobry...? szczerze powiedziawszy, nie wyobrazam sobie.
dehira napisał/a:

Jesli pozecie mi cos poradzic to byłabym wdzieczna.

chcesz przyblizyc jrock zupelnym laikom? moge jedynie wspolczuc.

_________________
Frukto's JMusic Site => piszemy o japońskiej muzyce

rock, pop, gothic, industrial, metal, electro, visual kei

welcome..addiction world. "slow dance with me?"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2004 - 17:17
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Nacka napisał/a:
indies to indies Wink tez warto pusicic aby pokazac rynek (prawie ) niezalezny Wink


ehhh, chodziło mi raczej o jakosc w sensie dosłowno-nagraniowym. Widac ze te livy to jakimis amatorskimi kamarami, no i najwyraxniej nikt sie tez nie przykladal do porzadnego zrzucenia tego do pliku..........na big screen sie to nie nadaje i juz ;_;

Z gackiem problem jest z kolei taki, ze nic nie kumam, masz te pliki zsubowane???????? Wyglada smiesznie, ale jednak przydałoby sie cos bardziej strawnego. Ale to chyba najzabawniejszy czlowiek na tamtejszej scenie. Ciekawe czy kiedy oni sie tak z niego nabijaja to czy on naprawde jakos sobie z tym radzi czy wychodzi na głupka? XD NO i czemu tak sie znecaja wlasnie nad nim? XDDD To chyba rekordzista: albo miesko, albo para para, albo go obmacuja, albo chca zeby ich całował albo ogolnie wysmiewaja, geeee, specyficzne poczucie humoru.
W kazdym razie vanilla live bedzie, to wiem ze jest tu troche zwoleniczek yaoi, wiec to raczej pójdzie............łeeehehehe, z samych fanserviców mozna zrobic oddzielne cos, bo i iluminati jest fajne, i mnostwo innych zespolów tez odstawia takie rzeczy XD (eh...ale to juz nie j-rock tylko yaoi w j-rocku ^^;Wink ...(um, z drugiej strony tego naprawde jest MNOSTWO - to jest mysl:P)
Nenkuś, a jak oceniasz japonskiego gotyka w porównaniu z np europejskim? Oni maja tak specyficzny ze kurcze, nawet nie wiem czy to laczyc. Czy malice mizer to w ogole gotyk, czy nie mieszac tego razem? XDDDDD

harlock>> odrobine optymizmu poprosze^^ - choc ideał jest daleki, to nic nie stoi na przeszkodzie w jego poszukiwaniu, a jak mam cos zrobic, to wolałabym zeby było ciekawie, dlatego szukam pomysłów XD

Co do przyblizania zupełnym laikom, to moze nie bedzie tak zle, mozna zaczac z wielu punktów - niektórzy ogladali anime, no to moze kaikan phaze? kojarza?Razz
Albo yaoi - tu juz prosta linia^^
albo chobitsy - chii - fajne ciuchy - lolity - j-rock

bardzo powazne pytanie: czy moi dix mois wymawia sie jakos szczegĂłlnie? XD
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NackaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2004 - 17:58
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 31-08-2003

Skąd: Sh-n

Status: Offline
Cytat:
Z gackiem problem jest z kolei taki, ze nic nie kumam, masz te pliki zsubowane????????
Mam cale 2 z subem - jeden z kago z drugi w utaban o gotowaniu :>

co do gothyka.. poprostu japosnki gotyk jest .....nie gotycki ^^; hm europejski jest bardziej na powaznie, a japosnki dla zabawy. poprostu dla nich wszelkie 'krzyze maryje i jezusy ' sa cool i fajnie wygladaja ;) dlatego MM nie ma co mieszac (i wogule jrocka xP) w gotykiem jako takim.. heh zreguly _prawdziwie gothy_ z EU czy US jrock podciagaja wrecz pod pop, ale ubrania im sie b. podobaja ;)

Cytat:
bardzo powazne pytanie: czy moi dix mois wymawia sie jakos szczegĂłlnie? XD
podejrzewam ze z francuska..... ale to tylko moje domysly ;)

hm mozna jeszcze podac np przyklady zespolow ktore robilo openingi do anime ;) trochce tego jest :D laruku, pierrot...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2004 - 18:19
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
a do czego pierrot robił opening? ^^;
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
harlock
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2004 - 20:17
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 03-06-2002



dehira napisał/a:
a do czego pierrot robił opening? ^^;

do Get Backers - "barairo no sekai".
dehira napisał/a:
bardzo powazne pytanie: czy moi dix mois wymawia sie jakos szczegĂłlnie? XD

z francuska. a jak to bedzie brzmialo, to nie powiem, bo z francuskiego jestem cienki jak rabarbar :>
dehira napisał/a:
harlock>> odrobine optymizmu poprosze^^

chcialbym, ale coz... patrze realnie.

_________________
Frukto's JMusic Site => piszemy o japońskiej muzyce

rock, pop, gothic, industrial, metal, electro, visual kei

welcome..addiction world. "slow dance with me?"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2004 - 12:47
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
W ogóle coś czuje, ze z fonetyką bedzie strasznie ^^;;;
hyhy, nawet jesli wymawiam coś tak jak wydaje mi sie ze byc powinno (nightmare np ^^) to jak później słysze w clipach jak sam zespól wymawia swoja nazwe to mozna sie podłamac....ehhh, cóż, jakoś to musi byc Razz, najwyżej bedzie zabawnie^^

Nacka>> bigu cmoki, wiesz za co ;*
a wiesz moze, czy sex machineguns maja jakieś oficjalne pv? tzn nie livy, tylko takie mtv'owe pv'ki?
hehehe, no i zaopatrzyłam sie też w rip slyme....heheheh XD smieszne to to ^^ ale tam jakos sie nie czuje , ze to jezyk japoński, tak samo jak w kick the can crew, pewnie dlatego ze za szybko nawijają XD
NIkt nie ma tego trzeciego clipu sons of all pussys!!!!!! załamka! wypytałam juz tone ludzi ;_;

A teraz czas na "pytania do expertów", zebym nie walnęła rzeczowej gafy, jeśli mozenie zweryfikowac moja wiedze, to poprosze^^

Lolity wzięły sie od Many własciwie, ne? Nie było tego wczesniej?
Czy mana odezwał sie w jakimkolwiek wywiadzie??????
Boom na visual jest od x japan?
visual kei jest charakterystyczny dla muzy rockowej, ale nie ma wylacznosci...?
poza kaną czy jest tam jakaś kobieta? bo nie zauwazyłam......

Uhum, w sumie rzeczywiscie fajne te symbole wszytskie gdyby nie fakt, ze gdyby u nas wyjsc z taka ich iloscia na ulice to mozna zarobic exkomunike albo załapać sie na policyjny transport do klasztoru o scisłej regule Razz
harlock>> wyobraz sobie ze to Ty mialbys zorganizowac taki panel - chyba nie uważałbys tego za z góry beznadziejne przedsiewziecie? Jasne ze coś sie popsuje, nie wyjdzie, opinie beda prawdopodobnie jeak w przypadku panelów yaojowych - ze niby wszytsko juz było, ze nie ma o czy mówic, bo przeciez najlepiej puscic po prostu odpowiedni stuff....ale one sa i tak, i ludzie sie staraja. Uszy do góry, odrobina optymizmu (hehe, czyżbys był niedawno na jakimś narawde okropnym ? ;P) i jesli masz jakies pomysły, którymi zechciałbys sie podzielic to pisz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
harlock
Temat postu:   PostWysłany: 12-01-2004 - 17:38
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 03-06-2002



dehira napisał/a:
a wiesz moze, czy sex machineguns maja jakieś oficjalne pv? tzn nie livy, tylko takie mtv'owe pv'ki?

maja, nawet sporo.
dehira napisał/a:

Boom na visual jest od x japan?

to zalezy co sie rozumie pod pojeciem boom. BUCK-TICK zaczynali duzo wczesniej niz X.
dehira napisał/a:

visual kei jest charakterystyczny dla muzy rockowej, ale nie ma wylacznosci...?

??
oczywiscie, ze nie. vk nie jest stylem muzycznym, tylko czyms co ja okreslam jako styl bycia.
dehira napisał/a:

poza kaną czy jest tam jakaś kobieta? bo nie zauwazyłam......

w tej chwili nie pamietam. u mnie na forum pojawil sie kiedys watek na ten temat.
dehira napisał/a:
harlock>> wyobraz sobie ze to Ty mialbys zorganizowac taki panel - chyba nie uważałbys tego za z góry beznadziejne przedsiewziecie?

tak, gdybym ja mial zorganizowac cos takiego, to tak bym wlasnie uwazal. sam nigdy bym czegos takiego nie zrobil. moze z jakimis znajomymi dla zabawy, ale watpie.
dehira napisał/a:

Jasne ze coś sie popsuje, nie wyjdzie, opinie beda prawdopodobnie jeak w przypadku panelów yaojowych - ze niby wszytsko juz było, ze nie ma o czy mówic, bo przeciez najlepiej puscic po prostu odpowiedni stuff....ale one sa i tak, i ludzie sie staraja.

nie wiem, nie bylem na panelu yaojowym.
dehira napisał/a:

Uszy do góry, odrobina optymizmu (hehe, czyżbys był niedawno na jakimś narawde okropnym ? ;P) i jesli masz jakies pomysły, którymi zechciałbys sie podzielic to pisz.

raczej patrze realnie. ostatnio nie bylem na zadnym panelu ;]
chcilabym jedynie powiedziec, ze na jrockowy panel trzeba miec naprawde dobry pomysl. ale ja takiego nia mam.
standardowy szblon dzisiaj sie nie sprawdzi. ostatnimi czasy porobilo sie tylu "fanow" i "znawcow", ze nie ma o czym im opowiadac a i dyskusja z nimi nie nalezy do najprzyjemniejszych rzeczy.

_________________
Frukto's JMusic Site => piszemy o japońskiej muzyce

rock, pop, gothic, industrial, metal, electro, visual kei

welcome..addiction world. "slow dance with me?"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits