Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
VampirEOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-12-2004 - 23:43
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 22-03-2004



Status: Offline
Mnie terz podobają sie takie wgryzanie się w temat. Tak wogule to może ktoś sprawdzał znaczenie słowa "SEELE" w innycj językach np hebrajskim.

EDIT: Właśnie znalazłem coś takiego:

Cytat:
Znalazłem jednak pewną ciekawostkę, ktĂłrą moĹźna (nieco na siłę ) powiązać z Seele. Otóş w pobliĹźu hasła "Sefirot" natknąłem się na słówko “Selemia” oznaczające mi mniej ni więcej tylko “pięciu mężów, ktĂłrzy spisali (...) księgi podyktowane przez Ezdrasza”. Inne ĹşrĂłdła podają Ĺźe było to imię jednego z owych mędrcĂłw, ale, co ciekawe, wśrĂłd form tego imienia występuje teĹź “Sele”. MoĹźe wniosek jest zbyt pochopny, ale “pieciu mężów” pasuje niemal idealnie do tych pięciu cwaniakĂłw z komitetu Seele. Teraz posunę się jeszcze dalej, bowiem okazuje się, Ĺźe istnieje postać imieniem Gehirael, będąca aniołem-straĹźnikiem. MoĹźe są to szczątki jakiegoś pierwotnego zamysłu GAINAXu, a moĹźe... nie Smile. Pewnie się nie dowiemy.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HanzoSanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2006 - 21:02
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Tokio-3

Status: Offline
Popieram, mi też satysfakcje sprawia szukanie i łączenie faktów w NGE dzięki ludzom z forum mam dostęp do wielu istotnych informacji i poglądów (pozdro dla Sinnera, Thondora i sleepwalkera). Może i ciekawość to pierwszy stopień do piekła ale ok (może poznam Lilith Smile Laughing )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
skobeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2006 - 14:16
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 26-06-2005

Skąd: twierdza Breslau/Skarland

Status: Offline
Staruszkowie chcacy zbawiac swiat (nawet jesli ten tego nie chce), dzieci z problemami bez specjalistycznej pomocy ratujace swiat, kazdy w kims jest zabujany. kit kitem pogania.

A najgorsze ze jest to wciagajace :/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ayanamiOffline
Temat postu: Oto odpowiedz, czym jest tak naprawdę Organizacja Seele!  PostWysłany: 12-07-2006 - 10:19
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 12-07-2006



Status: Offline
SEELE

SEELE to tajna organizacja współpracująca z organizacjami NERV i GEHIRN, która chce doprowadzić do urzeczywistnienia Projektu Dopełnienia Ludzkości. Składa się z 12 ważnych ludzi; pięciu z nich tworzy Komitet, który bezpośrednio nadzoruje działania NERVu, oficjalnie w imieniu ONZ. Członkowie SEELE rozmawiają ze sobą za pomocą wiedokonferencji. Jednak zamiast obrazu pokazany jest kamienny blok (nazywany monolitem) z numerem rozmówcy. Przy spotkaniach Komitetu, również przeprowadzanych przez wideokonferencję widoczni są członkowie komitetu pokazani w róznych kolorach. SEELE istniała dłużej niż jakakolwiek ludzka organizacja, a nawet państwo. Nie tylko manipuluje rząd światowy (ONZ), ale także bezpośrednio poszczególne kraje. (Seele to po niemiecku "dusza")

_________________
"God_Is_In_Heven"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HanzoSanOffline
Temat postu: Oto odpowiedz, czym jest tak naprawdę Organizacja Seele!  PostWysłany: 13-07-2006 - 15:41
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Tokio-3

Status: Offline
Czemu Gehirn zastąpił NERV??
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Oto odpowiedz, czym jest tak naprawdę Organizacja Seele!  PostWysłany: 13-07-2006 - 17:45
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Moim zdaniem celem istnienia Gehirn było stworzenie systemu MAGI. Kiedy superkomputery zostały uruchomione, przestał być potrzebny. Pojawiły się nowe cele i nowe wyzwania, do sprostania którym Gehirn nie był przygotowany. Wydaje mi się, że rozwiązanie go i utworzenie NERVu okazało się zwyczajnie tańsze i szybsze, niż reorganizacja istniejącej jednostki. Pozatym nie należy zapomnieć, że na Gehirn po części ciążyła śmierć Naoko Akagi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits