Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-06-2006 - 13:08
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
cóż... nie jestem pewna, czy chcę, aby Mike mnie w czymś uświadamiał...

Na pewno uświadomił cię w sprawie przeinaczania słów innych Wink

cytat:Co do głównej bohaterki, to chodziło mi o te jej nagłe, radykalne zmiany nastroju. Może takie zachowania są typowe dla współczesnych nastolatek, ale jeśli twórcy chcieli stworzyć serię z jakimś "dawnym klimatem", to trochę przesadzili. W Fushigi Yuugi (moim zdaniem bardzo podobnej serii) bohaterka pochodziła z naszego świata, więc można jej było na więcej pozwolić...

Ekhm, musze sie spytać Niki czy pochodzi z innego świata czy jest nastolatką.
To nie jest tak ze czegoś kiedyś nie było... po prostu było nienazwane Wink

Cytat:
Rozumiem, że wielu fanów (albo w tym przypadku raczej fanek) jest w stanie wszystko wybaczyć, jeśli pojawi się wystarczająco dużo przystojnych bishonenów, ale dobra seria powinna mieć jeszcze coś...

Nie jestem fanem bishoenów, jak już to chyba raczej ze mnie fan bishojo. Twisted Evil

Cytat:
Jeśli w tym świecie jest inaczej, to twórcy anime powinni to jakoś zaznaczyć). Została nałożnicą, fakt, ale dla cesarza nawet nałóżnice były wybierane spośród kobiet z wysokiego rodu (był to dla nich zaszczyt i droga do kariery). Do tego jeszcze oprócz głównej bohaterki nie było innych żon czy nałożnic na dworze, więc jej pozycja stała się wyjątkowa... Osoba z przeszłością na takim stanowisku i do tego w momencie, gdy postawa cesarza też budzi pewne "wątpliwości", powinna wywołać skandal...

Dlaczego ich nie było? cesarz panował ze trzy miesiące. Pozatym plotka głosiłs że woli facetów...Czy nie uważasz ze przy tym rozmowy o nałożnicy i jej przeszłości zdawały się bezcelowe? Pozatym nałożnica grała na instrumencie w barze, a nie była kurtyzanną.
Acha, te informacje pochodzą z 1go epa, radzę ograniczyc masło bo wdaje się chyba skleroza. Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-06-2006 - 18:47
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Obejrzyj nastepne Iggi, tam pare rzeczy wyjaśnili.

To, że rodzina jest biedna nie stoi w żadnej sprzeczności z faktem, że Shuurei jest szlachetnie urodzona. Przynajmniej w moim odczuciu. Po prostu pomaganie innym puściło ich z torbami. Zresztą pospólstwo miałoby posiadać taką posiadłość? A, że żyje wśród gminu - cóż jej zostało?

Po za tym - pomijając fakt, że jest główną bohaterką - została wybrana pewnie dlatego, ponieważ jako osoba z pospulstwa nie miała żadnych ambicji politycznych. A wcale nie jest, że ona nikomu nie przeszkadza... Polecam zobaczyć 3 odcinek...

_________________
Braki w sprzęcie? A co to takiego? Idziesz do najbliższej arabskiej chałupy, dajesz gospodarzowi w ryj i on uprzejmie otwiera piwnicę pytając: C3? F1? AK-47?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-06-2006 - 19:10
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Widziałem, dlatego też reaguję jak uczulony na pyłek... Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-06-2006 - 19:27
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Cytat:
Na pewno uświadomił cię w sprawie przeinaczania słów innych

Dlaczego piszesz tak, jakby ten fakt już nastąpił? Shocked
Cytat:
To nie jest tak ze czegoś kiedyś nie było... po prostu było nienazwane

Nie zgadzam się. Czasami można wyciągać wnioski z braku jakichś informacji w źródłach historycznych, ale jest to bardzo zawodny sposób. Grozi przeniesieniem naszych norm moralnych czy zwyczajów na ludzi z wcześniejszych epok. Z resztą w przypadku osób z tzw. wyższych warstw społecznych (w przeciwieństwie do np. chłopów) nie jest to konieczne, zachowało się wystarczająco dużo danych dzięki którym można zrekonstruować ich zachowanie. Główna bohaterka sprawia wrażenie jakby pochodziła z XXI wieku (pewnie po to, aby bardziej przypaść do gustu fanom), ale już w XIX wiecznej Europie jakiś litościwy medyk puścił by jej krew lub wsadził kamforową świeczkę w zadek, o Chinach już nie wspominając...
Cytat:
cesarz panował ze trzy miesiące. Pozatym plotka głosiłs że woli facetów...

To niczemu nie przeszkadza. Niezależnie od rzeczywistych upodobań cesarza arystokraci i tak wysyłaliby swoje córki na dwór.
Cytat:
Pozatym nałożnica grała na instrumencie w barze, a nie była kurtyzanną.

I to wystarczy. Kiedyś inaczej podchodzono do tego typu zajęć...
Cytat:
Polecam zobaczyć 3 odcinek...

Czy to znaczy, że seria się "rozkręca"?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-06-2006 - 20:00
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Jedna uwaga Impos.
To jest anime. Romansidło.
A nie serial historyczny.

_________________
Braki w sprzęcie? A co to takiego? Idziesz do najbliższej arabskiej chałupy, dajesz gospodarzowi w ryj i on uprzejmie otwiera piwnicę pytając: C3? F1? AK-47?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-06-2006 - 20:35
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
I właśnie dlatego odrzuciło mnie po pierwszym odcinku. Romansideł nie lubię... w przeciwieństwie do romansów historycznych Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWys³any: 15-06-2006 - 11:15
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 16-03-2005



Status: Offline
Nana wymiata! ANime jest rewelacyjne tak jak film.

Ogólniej anime Nany bardziej mi pasuje niż Paradise Kiss... O.o o dziwo!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-06-2006 - 22:39
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Tak jeszcze wrócę do Jyu Oh Sei... Obejrzałam właśnie przedostatni odcinek i jeszcze nie wiem, co sądzić o tej serii... (uwaga spam)
To trochę dziwne jak szybko główny bohater przyzwyczaja się do innych ludzi... Np. taki Zagi jest odpowiedzialny za masakrę w Night Ring, a nawet pośrednio za śmierć jego brata bliźniaka, a Thor nagle traktuje go jak dobrego przyjaciela...
Poza tym dlaczego wszyscy nagle tracą energię, jak trzeba działać (np. Tiz zamiast biec od razu do windy gada jeszcze z Thorem itd.)
Z drugiej strony postacie nie zachowują się stereotypowo, a seria miała kilka ciekawych zwrotów akcji...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits