Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Radical DreamerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2006 - 20:18
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 27-01-2003



Status: Offline
X to opowieść w stylu "Chodźcie zabijmy wszystkich bohaterów. Będzie faaaajnie!!"
Heh, w sumie to można go streścic tymi dwoma zdaniami, jakoś nie doszukałem się w tym potworku głębszych niż powyższa treści Wink

A tak trochę poważniej, to najpierw zetknąłem się z serią na kilku AMVkach, i moje pierwsze wrażenie było "jakaś seria o nawalających się superbohaterach" Razz W sumie to tak właśnie do serii podchodziłem przy oglądaniu i chyba mi to na zdrowie wyszło - w seriach o superbohaterach jest dużo nawalania, bohaterowie często giną (zwykle ci źli ale to mało istotny szczegół) i nie ma zbyt byskotliwej fabuły bo to o nawalanie chodzi.

Dobra, kończę już offtop bo temat trochę nie ten to trzeba Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-06-2006 - 16:42
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Radical, nie zapominaj o tym, że X nie został skończony. Mówić o X'ie: "Chodźcie zabijmy wszystkich bohaterów. Będzie faaaajnie!!", to tak jak obejrzeć 45 minut jakiegoś filmu, a przecież nie wiemu jak zakończenie wyobrażał sobie Clamp (no i się nie dowiemy _^_). A pomijasz znaczenie Przeznaczenia, o którym tam jest mowa. Weź jakąś mangę fantasy, chociażby RG Vede czy Dragon Balla, albo Wolf's Rain - one mają jakiś "głebszy sens", ktorego się nie doszukałeś w Xie? Istnieje coś takiego jak FIKCJA LITERACJA. Jeżeli wejdziesz w ten świat, to zacznie mieć dla Ciebie sens akcja, jaka się tam toczy. Tymczasem uważam, że po obejrzeniu samego anime - bo tak wywnioskowałam z Twojej wypowiedzi (nie używałeś argumentów dot. mangi tlyko anime i AMV) - to niewiele możesz powiedzieć o samej mandze, a my tu o mangach piszemy. I dlatego wszystko to co tu napisałam piszę, bo nie lubię, gdy ktoś się wypowiada na jakiś temat nie używając racjonalnych argumentów, a nie dlatego, bo w/g mnie wszyscy muszą lubić X'a. Mi samej też się najpierw tak bardzo nie podobał - możliwe, że wpływ na to miała RG Veda, które jest ściśle związana z X'em.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-06-2006 - 23:01
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Cytat:
RG Veda, które jest ściśle związana z X'em.

Rozwiń to może jakoś...
Pytam tak z ciekawości, bo zawsze mi się wydawało, że są mangi Clampa bardziej powiązane z X`em (np. Tokyo Babylon czy Clamp School Detectives)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2006 - 00:40
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Teraz nie chce mi się pisać, bo jestem zmęczona, ale jak czytałeś/aś RG Vedę to powinieneś/aś wiedzieć oco chodzi. poza tytm rg veda powstała w 1989 roku itd itp nie chce mi sie teraz pisac bo jest późno a jutro mam pociąg na piernika *-* ale kiedyś tam uzasadnię swoją wypowiedź
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2006 - 01:07
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
ok. dzięki, to wiele wyjaśnia Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2006 - 10:39
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Nie ma to jak rzeczowa argumentacja, neee? Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2006 - 10:51
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

jeszcze jeden taki post bez treści (np. zgadzam się, nie mam nic do dodania itd.) i będą osty za offtopiczenie

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radical DreamerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-06-2006 - 18:35
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 27-01-2003



Status: Offline
DreaM*HunteR napisał/a:
Tymczasem uważam, że po obejrzeniu samego anime - bo tak wywnioskowałam z Twojej wypowiedzi (nie używałeś argumentów dot. mangi tlyko anime i AMV) - to niewiele możesz powiedzieć o samej mandze, a my tu o mangach piszemy.
Owszem, przyznaję że widziałem tylko anime. Ale wydawało mi się że dobrze oddaje treść mangi. Skoro mówisz że jest inaczej to "poświęcę" się przeczytam tez mangę - akurat mam znajomego miłośnika Clampa, myślę że z chęcią skorzysta z okazji "nawrócenia" mnie Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits