Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
Czy dostęp do broni palnej powinien byc ułatwiony?
Tak
42%
 42%  [ 14 ]
Nie
57%
 57%  [ 19 ]
Wszystkich Głosów : 33


Autor Wiadomość
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2006 - 21:32
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
luz, mam dwie Smile

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2006 - 09:48
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



ale po sprawie zawsze jedna mniej, znaczy się kasa w dołek

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ezoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2006 - 14:18
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 09-04-2005

Skąd: KrakĂłw/Wiedeń

Status: Offline
oczywiscie ze tak . sprawa jest prosta , jezeli ktos bedzie chcial kogos zabic , to naprawde bron sobie i tak zalatwi , jak nie ze sklepu to z innego zrodla Very Happy natomiast jezeli ktos chce go uzywac do obrony to dlaczego nie ?Surprised

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2006 - 21:49
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Dlatego, że do czegoś takiego potrzebne są po pierwsze sprawne ustawodawstwo, a po drugie sprawne sądownictwo. I wogóle co to za bzdura, że "jezeli ktos bedzie chcial kogos zabic , to naprawde bron sobie i tak zalatwi"? To wcale nie jest takie proste, nie mieszkamy w Afganistanie i ona nie lezy na ulicy, tu trzeba jednak znac ludzi, którzy znają ludzi i mieć kasę. Pewnie, jest to możliwe, ale mam odnosze wrażenie, że część dyskutantów sądzi, że kupienie spluwy to kwestia pójścia na bazar...
Już to pisałem, ale wiem, że wiele stron temu i nikt już nie pamięta, więc napiszę raz jeszcze, bo czemu nie?
Wiele osób widzi to w taki sposób: źli kolesie i tak broń mają, więc jeśli i ja będe ją miał to wyrównamy szanse, co jest bzdurą tak potworną, że nie rozumiem, jak mozna tego nie widzieć. Pewnie, źli kolesie mają broń i będą ją mieli niezależnie od tego, jakie będzie prawo, chociażby dlatego, że przemyt broni jest dochdową zabawą. Jeśli bron będzie można kupić w budce za rogiem to jak sądzisz, ile takich sklepów będzie faktycznie sprawdzało, czy przeszedłeś testy, otrzymałeś tysiąc zezwoleń i masz osiemnaście lat (bo chyba głosujący na tak nie chca, żeby można było po prostu wejśc do sklepu z ulicy i kupić berettę synkowi na dziesiąte urodzinki?)? Sporo pewnie będzie tak robić, ale zapewne nie wszystkie, a wręcz pewien jestem, że takich, które sprzedadzą broń bez dalszych pytań będzie nimało. I wtedy broń będzie miała nie tylko mafia i co bogatsi gangsterzy, ale także drechole na osiedlu, zadymiarze na meczach i protestujący górnicy (wyobrażasz sobie, co by było, gdyby górnicy podczas ostatniej rozruby w Warszawie zamiast łopat i kilofów mieli pistolety?). Przeciętny, uczciwy obywatel zaś wcale niekoniecznie będzie ją miał, bo zezwolenia, dokumenty i okresowe badania lekarskie i psychologiczne kosztują, do tego dochodzi cena samej broni i amunicji, koszt konserwacji i inne rzeczy o których pewnie nie mam pojęcia (prawdziwą broń miałem w ręku ze trzy-cztery razy w życiu i nie znam się na niej), przeciętnego Kowalskiego nie będzie na to zwyczajnie stać.
Teraz jak napadaja mnie drechole na ulicy, to mogą mieć conajwyżej nóż, a takim moge od biedy uciec. Nie chciałbym jednak uciekając dostać postrzału w plecy (czy też cokolwiek innego) i zginąć za pięćdziesiąt złotych, które akurat mam w portfelu. Załóżmy, że ja tez mam broń, niech będzie nawet, że dobrą, uznajmy wręcz, że państwo zwariowało i kupiłem sobie armate pokroju Desert Eagle, która odrywa głowę na wysokości pasa... I co? podchodzi do mnie tzrech panów z klamkami pod kurtką i co mogę im zrobić? Szarpać się z pistoletem, bo oni poczekają, az wyciągnę? To nie jest Quake, postrzał gdziekolwiek to koniec zabawy dla ciebie, w życiu masz tylko jednego HaPeka i się nie zrespawnujesz...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2006 - 11:44
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Kupienie broni to nie jest problem. Przecie istnieją bronie gazowe na które nie trzeba mieć zezwolenia, a które potrafią tak samo podziurawić jak zwykłe. Ponadto jest jeszcze coś takiego jak broń biała, którą można spoko nabyć na bazarze.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2006 - 12:11
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Na broń białą (np. nunczako) też trzeba mieć pozwolenie. Poza tym Policja lubi się czepiać. Wink

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2006 - 18:04
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Pistolet gazowy może i jest niebezpieczny, ale nie ma takiej mocy ani zasięgu jak ostry.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ezoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2006 - 19:29
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 09-04-2005

Skąd: KrakĂłw/Wiedeń

Status: Offline
przeciez ja nie chcialem nikogo zabic i nie mam zamiaru a wiem ze bron bylaby na pewno najmniejszym problemem , zreszta sproboj tak z ciekawosci sam sie popytac zobaczysz ze dostaniesz Surprised

a co do gornikow to jakby mieli pistolety i zaczeli ich uzywac to nie dosc ze zostaliby spacyfikowani to na dodatek nikt by za nimi nie plakal jako ze pierwsi zaczeli strzelac. Z jakakolwiek zmiana emerytur tez moznaby sie bylo pozegnac Very Happy

zreszta tak czy inaczej sa legalnie dzialajace sklepy z bronia,myslisz ze ludzie ktorzy maja pozwolenia kupuja bron z rosji ?Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits