Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
KellyOffline
Temat postu: Mężczyźni i kobiety w starożytnej Japonii  PostWys³any: 08-05-2003 - 16:18
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2003

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Chciałbym wszystkim polecić książkę Jolanty Tubielewicz pt. Mężczyźni i kobiety w starożytnej Japonii. Dla zachęty mógłbym dodać, że jej podtytuł brzmi Miłość, seks i obyczaje. Nie zrobię jednak tego Very Happy , gdyż nie jest to skrzyżowanie japońskiej Sztuki kochania z Małżeństwem doskonałym, ale bardzo fajnie napisany tekst poświęcony powiązaniom damsko męskim w dawnych japońskich dziejach. Głównymi źródłami, z których autorka korzystała są Kojiki (chyba najsłynniejsze dzieło japońskie, w tłumaczeniu na polski Księga dawnych wydarzeń) oraz Nihonshoki (Kronika Japonii) zredagowane w VII i VIII wieku. Rzecz jasna, główna uwaga jest poświęcona władcom i arystokracji dworskiej, bo o ich związkach mamy najwięcej informacji, ale również w paru słowach wspomniano o niższych kręgach społeczeństwa. W każdym razie wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się, jaka była rola kobiet, o zwyczajach miłosnych w dawnej Japonii, o małżeństwach i w ogóle coś usłyszeć o dziejach tego kraju pomiędzy wiekami III a VII poprzez pryzmat losów ludzi, polecam
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-05-2003 - 16:21
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Eeeee, ja moze jestem ciezko niekumata, ale z pierwszych 3 linijek wyglada na to, ze sa 2 tytuly.... O_O Ten drugi to tak tylko na zachete, zeby napisac o czym ksiazka, czy jak??? No bo wyraznie pisze, ze "jej tytul brzmi"...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-05-2003 - 17:11
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2003

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Ten drugi to podtytuł.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-05-2003 - 17:28
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Aaaa, no to juz wiadomo :) I ladnie z Twojej strony, ze Ci sie chcialo zmieniac :)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWys³any: 08-05-2003 - 23:14
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 11-10-2002



Może się skuszę. Ostatnio przez powód podany w podpisie dużo czytam. Niektóre książki potrafią być naprawdę ciekawe.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-05-2003 - 12:21
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
Czytałam to. Owszem, ciekawe, ale pozostawiło niedosyt. Za cienka ta ksiązka! I wiadomo, ze nic podobnego się nie znajdzie. Bardzo mi się podobały przytoczone legendy i opowiadania. Czytało sie to gładko (jak chyba wszystko Tubielewicz, podoba mi się styl jej pisania) i szybko. Ja tez polecam. Warte rzucenia okiem.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWys³any: 03-01-2006 - 00:45
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 08-06-2003



książka warta rzucenia okiem, ale tylko jak się nie ma nic innego do czytania, Razz.

pierwsze primo - mało
drugie primo - bardzo odtwórcze
trzecie primo - 'superstitions, magic and mantic practices in the heian period' za wysoko podniosło poprzeczkę

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits