Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
TsunamiOffline
Temat postu: Tsunami-konwnent w Warszawie  PostWysłany: 14-05-2004 - 14:01
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 14-05-2004



Status: Offline
Hejka! Zapraszamy serdecznie na nasz konwent! Cool

Konwent Tsunami
Warszawa 30-31 sierpnia 2004r.
Organizatorzy: Tsunami
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł Broniewskiego, ul.Łazienkowska 7, Warszawa
Dojazd autobusami:
107, 108, 138, 155, 159, 162, 171, 182, 187, 188, 404, 520,
do skrzyżowania ul. Rozbrat, Myśliwieckiej i Łazienkowskiej
Liczba miejsc:300
Godz: od 10:00 dnia pierwszego do 16:00 dnia nastepnego
Cena biletu: 20 zł - całość (jeżeli uczestnik nie nocuje w DK może wrócić rano i wejść na ten sam bilet)
Wejście: Brak ograniczeń wiekowych. uczestnicy poniżej 18 roku życia mogą pozostać na noc tylko za okazaniem pisemnej zgody rodziców.
Rezerwacje i informacje:
telefoniczna - Iria:(022) 621 87 78 (po 18:00), Yuriko:0 694 090 123
mejlowa - tsunami.kon@wp.pl
Planowane atrakcje: projekcje anime, konkursy wiedzy (KKJeanne, Shonen, Japonia, yaoi, Clamp, J-music, postaci...)sesja RPG, Gaijinki, Kalambury, panele (Mechy, Fantasy, Smoki, Psychole...), Karaoke, Mafia X, dyskoteka J-pop & J-rock, Konkurs teledyskĂłw, Konkurs Blagiera, Cosplay, i wiele innych...
Gościnnie wystąpi młody zespół rockowy.
strona www: www.tsunami.prv.pl (w trakcie tworzenia)

 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 01-09-2004 - 20:47
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

no i jak wypadł kon? Kiyubi miałeś coś napisać!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
reivOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-09-2004 - 21:44
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 27-08-2004



Status: Offline
mimo wszystko na konwencie zdarzyło się coś niemiłego. co jest sprawdzone i potwierdzone przez kilka osób (żeby nie było, że znowu coś kombinuję Rolling Eyes ).

otóż, jeśli ktoś z was był na Tsunami i nabył droga kupna kalendarzyk z vworld.pl, niech jak najszybciej skontaktuje sie ze mną na gg (2798921), lub mailem ( hadri@o2.pl ), w celu zadania przeze mnie kilku bardzo waznych pytań, albowiem został OSZUKANY. kalendarzyki vworld.pl NIE były na sprzedarz, tylko miały na celu DARMOWĄ reklamę portalu vworld.pl. pisze w imieniu włascicielki portalu jako jej osoba reprezentująca.

co ciekawiej jest na to punkt w kodeksie.
i to niekoniecznie w kodeksie karnym, po ktĂłrym po prostu wyznacza sie proces, lecz jedna lepsza rzecz...

przeglądajac dziś właśnie kodeks cywilny, natrafiłam na znajomy mi artykuł (jakiś czas temu z nudów studiowałam kodeksy prawne ;p) 24 o ochronie dóbr osobistych.
zalicza sie do tego równiez przywłaszczenie sobie własnosci podlegajacej pod artystyczną/twórczą (jako, że to Veronique jest autorką projektu, jak i grafiki na nim zawartej, czyli prawa autorskie należą tylko i wyłącznie do niej).
otóż osoba pokrzywdzona może zażądać zwrotu kwoty w wysokości dochodu ze sprzedanych przedmiotów należących zgodnie z art. 24 do niej, przeprosin na łamach publicznych (wchodzi w to nawet pełnopłatne ogłoszenie w gazecie!) oraz zadośćuczynienia za nadszarpnięcie prywatności oraz dóbr osobistych jak i naruszenie praw autorskich w wysokości współmiernej do kosztu przedmiotu (za całość druku Ver zapłaciła 50 złotych, spokojnie może zażądać 200% tej kwoty).

mam osoby, które potwierdza, ze kalendarzyki były darmowym przedmiotem promocyjnym, majacym na celu rozreklamowanie portalu vworld.pl. teraz tylko wystarczy jedna osoba, która powie, ze KUPIŁA tenże kalendarz na warszawskim konwencie Tsunami i oczywiście powie od kogo.

Ver ma do tego pełne prawo pozwać sprawę do sądu wojewódzkiego.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Coach
Temat postu:   PostWysłany: 02-09-2004 - 01:21
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 09-04-2004

Skąd: WWFF

reiv - wiesz co myślę o zwracaniu uwagi urzędów na konwenty, nie?
Samemu sprawcy nic poważnego się nie zrobi, a rykoszetem oberwią wszystkie niezarejestrowane stoiska fanowskie (za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi 5 lat, za oszustwa skarbowe 15, taki mamy kraj).

I mała sugestia - jak ktoś kupił kalendarzyki, to niech da znać reiv czy innym zainteresowanym przez PM, celem weryfikacji i sprawdzenia co druga strona ma do powiedzenia. A potem się zobaczy, co robić.

A co do sądów, to nie ma sensu. Orgi to w większości klika znajomych,
jak ktoś coś wyczyni na jednym konwencie, to na większości innych się już nie wystawi - ten "kij" jest o wiele skuteczniejszy niż sądy.
(Ale dowody i tak są wymagane).

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
reivOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-09-2004 - 17:09
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 27-08-2004



Status: Offline
wiem. dlatego kazdego, kto kupił ten kalendarzyk, lub wie, kto jest rozprowadzał prosze o kontakt ze mną (gg: 2798921, tlenem: hadri@o2.pl, mailem: hadri@o2.pl). wiem, ze sensu nie ma po sądach gonić, ale jednak możliwość taka jest i nie ma tu czego ukrywać.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Coach
Temat postu:   PostWysłany: 06-09-2004 - 17:21
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 09-04-2004

Skąd: WWFF

W ogóle sądząc po komentarzach na ACP lepiej nie wspominać tego konwentu.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 06-09-2004 - 22:11
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

tak a jakie to komentarze, bo u nas w tym temacie jakoś cicho?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2004 - 09:34
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
no no właśnie- i jak bylo Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-09-2004 - 16:51
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
było. tak sobie. nawet może być. http://kts.no-ip.info/cpg/ jak chce kto obejrzec
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Coach
Temat postu:   PostWysłany: 08-09-2004 - 21:31
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 09-04-2004

Skąd: WWFF

nika napisał/a:
tak a jakie to komentarze, bo u nas w tym temacie jakoś cicho?

I dobrze. Wierz mi, Ĺźe dobrze.

dla laikĂłw - ACP - ***********
c.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits