Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2004 - 11:15
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Ma, poszłam i kupiłam. I ... fabuła jest spoko, teksty ujda bo były momenty w których zaczełam się prawie turlać Smile
Ale elementy techniczne to pogrom, może kiedys Egmont zacznie nas trochę bardziej szanować.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2004 - 16:14
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
TIGRA napisał/a:
Ale elementy techniczne to pogrom, może kiedys Egmont zacznie nas trochę bardziej szanować.

Nie bedzie, dopoki nie zaczniemy "glosowac na nie" nie kupujac.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zandamOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2004 - 17:34
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 21-06-2004

Skąd: Wronki

Status: Offline
Cytat:
Ta jak Naruto czy Dr. Slumpa?

Nie wyobrazasz sobie jak ja bym to wydal.

To czemu nie zajmujesz się podobnymi tytułami i nie uratujesz co niektórych tytułów przed zniszczeniem?? Wink
Cytat:
Zle Ci sie wydaje.

Yupie! Miałam rację Razz Dzięki Raul^^
Cytat:
mnie odepchneło tłumaczenie LH

A co w nim złego? Confused
Cytat:
Nie bedzie, dopoki nie zaczniemy "glosowac na nie" nie kupujac.

A jak ,,nawrucisz"resztę??
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2004 - 17:50
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
zandam napisał/a:
To czemu nie zajmujesz się podobnymi tytułami i nie uratujesz co niektórych tytułów przed zniszczeniem?? Wink

Bo niestety nie jestem bogaty z domu i musze ciezko zapracowac na możliwość wydania takich tytułów jak Ranma 1/2. Very Happy

zandam napisał/a:
Yupie! Miałam rację Razz Dzięki Raul^^

AleĹź nie ma za co Smile
Sprawdze w domu dokładnie kiedy wyszła tomikowa wersja (albo początek 1989 albo koniec 1988 roku).

zandam napisał/a:
A jak ,,nawrucisz"resztę??

Mam pewien bardzo dobry pomysł. Ale nie zapeszajmy Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2004 - 08:42
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Raul napisał/a:
TIGRA napisał/a:
Ale elementy techniczne to pogrom, może kiedys Egmont zacznie nas trochę bardziej szanować.

Nie bedzie, dopoki nie zaczniemy "glosowac na nie" nie kupujac.


ale sznatarzem ?
Fani by nie mogli kupić np 10 kolenych tomów, aby cały nakład im został i może wtedy dopiero padło by pytanie z ich strony "Dlaczego?"

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IllparazzoOffline
Temat postu: Re: Ranma 1  PostWysłany: 14-08-2004 - 09:26
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 14-08-2004



Status: Offline
Kelly napisał/a:
Serial anime jest rewelacyjny (tak a propos, czy ktos posiada może wersję z subem?)


Grupa aX wypuściła całą serię tv Ranmy + OAVki i filmy kinowe w dvd-ripach, można je ściągnąć z ich bt.

Raul napisał/a:
Sprawdze w domu dokładnie kiedy wyszła tomikowa wersja (albo początek 1989 albo koniec 1988 roku).


Manga zaczęła się ukazywać w Shounen Sunday od września 1987r, więc zapewne pierwszy tom ukazał się na początku albo w połowie 1988r.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zandamOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2004 - 11:31
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 21-06-2004

Skąd: Wronki

Status: Offline
Cytat:
Mam pewien bardzo dobry pomysł. Ale nie zapeszajmy

Jeśli tym pomysłem będzie wydanie mangi shojo lub shonen to na pewno kupię Wink
Cytat:
ale sznatarzem ?
Fani by nie mogli kupić np 10 kolenych tomów, aby cały nakład im został i może wtedy dopiero padło by pytanie z ich strony "Dlaczego?"

Nie przecież Egmont co miesiąc wypuszcza 3.serie jak przez 2.miechy nie sprzedadzą niczego to się powinni obudzić Twisted Evil
Cytat:
Manga zaczęła się ukazywać w Shounen Sunday od września 1987r, więc zapewne pierwszy tom ukazał się na początku albo w połowie 1988r.

I co miłośniku mangi??Jak ci się podobała edycja polska??
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2004 - 15:34
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Ranma jest dobrym tytułem i myślę że na rynku obroni się sama pomimo błędów i niedopracowania językowego pierwszego tomu.
Dziwie się ludziom którzy tego nie widzą bo teksty typu "teraz jesteś bardziej piękniejsza" nie brzmią jakby były zgodne z zasadami języka polskiego, co znaczy że kiepsko jest z czytaniem i rozumieniem czytanego tekstu u Polaków...


Raul ty chyba rozumiesz że jeśli ludzie przestaną kupować ranmę to egmont ją poprostu zawiesi i żadne inne wydawnictwo jej nie dostanie. To będzie koniec Ranmy w Polsce, a wiesz że o teksty w przyszłych tomach możesz być spokojny nie?

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2004 - 18:54
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
iola napisał/a:
Dziwie się ludziom którzy tego nie widzą bo teksty typu "teraz jesteś bardziej piękniejsza" nie brzmią jakby były zgodne z zasadami języka polskiego, co znaczy że kiepsko jest z czytaniem i rozumieniem czytanego tekstu u Polaków...

I trafilas chyba w sedno. Robia z nas analfabetow i nikt nie protestuje?

iola napisał/a:
Raul ty chyba rozumiesz że jeśli ludzie przestaną kupować ranmę to egmont ją poprostu zawiesi i żadne inne wydawnictwo jej nie dostanie.

I tak i nie. Egmont ma czas na wydanie Ranmy. Jesli nie wyda to prawo do polskiego wydania wracaja do wydawcy. Po za tym ... jest kilka sposobow zeby legalnie wydac Ranme po polsku. Smile

iola napisał/a:
To będzie koniec Ranmy w Polsce, a wiesz że o teksty w przyszłych tomach możesz być spokojny nie?

Czasami to mi sie wydaje, ze nam najlepiej wychodzi zalamywac rece i mowic ze trudno, niech bedzie jak jest. Wiem, ze tekst będzie lepszy ale co z cala reszta?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2004 - 22:22
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Raul napisał/a:
I trafilas chyba w sedno. Robia z nas analfabetow i nikt nie protestuje?

To my sami robimy z siebie analfabetów i jak widać większości to nie przeszkadza...

iola napisał/a:
I tak i nie. Egmont ma czas na wydanie Ranmy. Jesli nie wyda to prawo do polskiego wydania wracaja do wydawcy. Po za tym ... jest kilka sposobow zeby legalnie wydac Ranme po polsku. Smile

Tylko że takiego wydania po przedawnieniu się kontraktu mogą się przypadkiem doczekać nasze wnuki to raz, a dwa to wszystko zależy od strony japońskiej i podpisanej umowy (a nie wiemy jak ona brzmi)

iola napisał/a:
Czasami to mi sie wydaje, ze nam najlepiej wychodzi zalamywac rece i mowic ze trudno, niech bedzie jak jest. Wiem, ze tekst będzie lepszy ale co z cala reszta?

Jak widzisz z naszej strony nie skończyło się na załamywaniu rąk Wink
Też nie mogę znieść tej tragicznej obróbki skanów (blee skany ze skanów #evil )

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2004 - 22:54
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
iola napisał/a:
To my sami robimy z siebie analfabetów i jak widać większości to nie przeszkadza...

Czyli nauka na przyszlosc. Kupowac super tytul, wydac tanim kosztem i pewnie i tak sie obroni. A ze nie bedzie po polsku nawet ....

iola napisał/a:
Tylko że takiego wydania po przedawnieniu się kontraktu mogą się przypadkiem doczekać nasze wnuki to raz, a dwa to wszystko zależy od strony japońskiej i podpisanej umowy (a nie wiemy jak ona brzmi)

Wcale nie wnuki. Co do strony japonskiej to wiele od nich zalezy, ale nie wszystko. Mysle ze moglbym zgadnac jak ona mniej wiecej brzmi (pomijajac kwote zaplacona za prawa, tu moglbym sie pomylic o kilkanascie procent nawet).

iola napisał/a:
Jak widzisz z naszej strony nie skończyło się na załamywaniu rąk Wink

Mam nadzieje ze to nie pojdzie na marne.

iola napisał/a:
Też nie mogę znieść tej tragicznej obróbki skanów (blee skany ze skanów #evil )

Dziekuje. Dodalas mi checi do objechania ich z gory na dol Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MuzzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2004 - 21:04
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-03-2004

Skąd: Kielce

Status: Offline
ludzie widzialem i plakalem plakalem lazami smutku i nie moge zniesc tego co zrobil nam egmont widzialem juz wiele wiele komiksow wydanych lepiej albo gorzej jednak to co zobaczylem w ranmie z szokowalo mnie
juz na pierwszych stronach widac z czym mamy do czynienia zamiast ladnych ubran czarnych mamy wielkie czrane plamy ni ma szarosci czy delikatne jczerni jedynie biel i czarne plamy wyglada to jak ksero ksra saknu skana miejmy nadzieje ze nastepny tom nieco lepiej wydadza
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2004 - 21:23
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
nie no musze przyznać że beznadziejny druk jest... niestety... ale z egmontem ostatnio coś kiepsko jest i chyba sie nie polepszy... choć chciałbym sie mylić

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2004 - 21:32
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
pewnie każdy na to liczy w jakimś stopniu

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2004 - 23:21
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Muzzy napisał/a:
ludzie widzialem i plakalem plakalem lazami smutku i nie moge zniesc tego co zrobil nam egmont widzialem juz wiele wiele komiksow wydanych lepiej albo gorzej jednak to co zobaczylem w ranmie z szokowalo mnie
juz na pierwszych stronach widac z czym mamy do czynienia zamiast ladnych ubran czarnych mamy wielkie czrane plamy ni ma szarosci czy delikatne jczerni jedynie biel i czarne plamy wyglada to jak ksero ksra saknu skana miejmy nadzieje ze nastepny tom nieco lepiej wydadza

Niestety jakość druku pewnie pozostanie bez zmian, to są skany z amerykańskiej wersji, a jak waiadomo zanim to wyszło w USA też to musieli zeskanować, dokładnie identyczną jakość ranmy prezentuje wydanie niemieckie...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits