Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
dehiraOffline
Temat postu: yaoi i książki  PostWysany: 04-04-2004 - 21:03
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
Przed chwilą skończyłam czytać "zapomniany język żurawi". Po pewnym artykule w starym kawaii rozpoczełam poszukiwania tej książki, aż wreszcie dostałam ją w swe łapki^^.

Bardzo ciekawa, obyczajówka. Jakiś graficznych opisów scen łózkowych tam nie ma, ale książka i tak mówi o wszytskim: o miłości, seksie, akceptacji nie tyle w społeczeństwie co przez najblizszych, o akceptacji siebie.
Odniosłam tylko jedno śmieszne wrażenie - ze zagęszczenie homoseksualistów w miejscu życia bohaterów ksiązek jest strasznie duze! Very Happy Biedna ta żona/matka.........

ktos czytał? polecacie moze jakies inne "z podtekstami"?^^
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RinMajinOffline
Temat postu:   PostWysany: 04-04-2004 - 22:11
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 04-04-2004

Skd: Wrocwhaff

Status: Offline
"Mój Giovanni" Jamesa Baldwina.
Długo nie mogłam się otrząsnąć po przeczytaniu tej książki. To jedna z najpiękniejszych rzeczy z jakimi się spotkałam. Jej bohaterem jest Amerykanin, który po zareczynach przyjeżdża do Francji i wplątuje się w romans z pewnym przystojnym barmanem. Ogólnie mówiąc cała powieść opowiada o tym, jak rozwijała się ich znajomość, o rozdarciu owego głownego bohatera pomiędzy miłością do kobiety a pożądaniem do mężczyzny, o niepewności i negacji zakazanego uczucia, o bólu, zdradzie, nieodwracalności i żalu. Książka, przynajmniej dla mnie, jest niesamowicie przygnębiająca, ale mimo swej brutalności, zewnętrznego prozaizmu - piękna. Polecam!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysany: 05-04-2004 - 16:23
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
dzieki wielkie! ide szukac^^

proszę, naspoileruj mi troche (może być tak dyskretnie, białymi literami), jak sie skończyła?
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RinMajinOffline
Temat postu:   PostWysany: 05-04-2004 - 17:51
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 04-04-2004

Skd: Wrocwhaff

Status: Offline
nieszczęśliwie dla obojga zainteresowanych :)
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysany: 05-04-2004 - 18:10
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
eh, czyli angst, angst i jeszcze raz angst? :}~~
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RinMajinOffline
Temat postu:   PostWysany: 06-04-2004 - 01:12
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 04-04-2004

Skd: Wrocwhaff

Status: Offline
angst, drama, romance, yaoi. No shota, shounen-ai or fantasy :)
Czytać.

Mogę jeszcze na szybko podać jeden tytuł, który znam, pasujący do tematu topicu, ale to nie to samo. Po "Giovannim" nic już nie jest takie samo. :(
Ale przynajmniej się dobrze kończy, choć moim zdaniem książka jest trochę naiwna (zwłaszcza że na koniec dwaj bohaterowie zamieszkują w lesie, żeby żyć szczęśliwie, z dala od nieżyczliwego świata) - "Maurice" E.M.Forster.

Cytat:
"Czy w swojej karierze spotykał pan osoby o haniebnych skłonnościach; podobnych do Oscara Wilde'a?"

Urocze :)


A dla ułatwienia poszukiwań - spis książek z motywami homoseksualizmu (choć niektóre z nich wspominają tylko o tym mimochodem, więc trzeba być czujnym :] )
http://milady.anime.pl/pl/lista.php
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysany: 06-04-2004 - 16:49
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
bede to miec! bede to miec^^ popytałam dzis i ktoś mi giovanniego pozyczy ^.^


zerknęłam na ta liste...gdzie w silmarillonie sa podteksty? XD dehira musi to chyba przeczytac raz jeszcze, bo nic nie zauważyła.

ze swej strony polecam trylogie o burzach mercedes lackey, czytałam, są podteksty, para magów-kochanków, fajnie sie to czyta.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RinMajinOffline
Temat postu:   PostWysany: 06-04-2004 - 20:29
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 04-04-2004

Skd: Wrocwhaff

Status: Offline
No właśnie, do tej listy to trzeba ostrożnie podchodzić :]
Tam jest też wymieniona jakaś antologia opowiadań Trumana Capote'a, a tak naprawdę to tam cały jeden podtekst sprowadza się do tego, że jakiś mężczyzna został zamordowany i z kontekstu wynikało, że jest gejem...
Chociaż...może to był ten zbiorek, w którym Truman przeprowadza wywiad sam ze sobą i opowiada o swoim kochanku, który popełnił samobójstwo. Ta część była dla mnie trochę niejasna, bo wynikało z niej (o ile dobrze zrozumiałam), że tym kochankiem był Oscar Wilde, który przecież umarł zanim Truman się urodził...naaah

Bajdełej, Truman Capote napisał też powieść z TYMI motywami, tylko że ta książka jest dość specyficzna, jej klimat jest taki... letnio-popołudniowo-upalno-dziwny. I bardzo osobisty, to właściwie mieści się w gatunku tych realistycznych powieści o dojrzewających chłopcach. Jest to książka na wpół autobiograficzna i jej bohaterem jest chłopiec dwunastoletni, więc nie ma tam jakiegoś wielkiego romansu. Aczkolwiek homoseksualizm jest wszechobecny i, o zgrozo! :] , miłość do mężczyzny staje się udziałem głównego bohatera.
tytuł: "Inne głosy, inne ściany"
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysany: 16-04-2004 - 13:12
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
Przeczytałam jedna z wymienionych tam pozycji, czyli "Teraz na ciebie zagłada" Jerzego Andrzejewskiego. Krotka powieść? opowiadanie? o biblijnym Kainie i Ablu. Naprawde, nowe spojrzenie na historie, polecam^^
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysany: 23-04-2004 - 20:29
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 31-01-2004

Skd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Inna wersja Kaina i Abla? Polecam White Wofla, nawet nie rpg ale opowiadania i historia powstania rodów wampirzych jest bardzo ciekawa.
Z tej listy polecam 120 dni Sodomy, autorstwa de Sade. Nie czytałem ale widziałem film (ta sama akcja+faszyści), fajna rzecz, pokazuje co można ''zrobić'' zludźmi jak jesteś starym zramolałym szwabem. A do Sade to polecam ,,Niedolę cnoty", albo ,,Wampira'' Johna Polidoriego (pierwsza powieść o wampirach jakieś 80 przed Stokerem). Bez wyraźnego yaoi, ale też dobre i mocne.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysany: 27-04-2004 - 18:53
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
"White Wolf" to tytuł, tak? Oo, widze, ze kiyubi szczegolnie lubi wampiry^^

Przeczytałam inna książke z tej listy milady - "Inny kraj", też Jamesa Baldwina, RinMajin Wink
Um, niby tez autor nie ma zbyt trudnego stylu, pisze miło i zwięźle, ale ta książka jest bardzo naładowana problemami, juz nawet nie tyle samych bohaterów, co ogolnie sytuacja. Baldwin w tej książce opowiada chyba głównie o problemie rasizmu, i o społeczeństwie amerykańskim, w którym w pewnym okresie historycznym było równouprawnienie (teoretycznie) a w praktyce były jakby dwa światy głęboko ukrytych uprzedzeń. Jest klilku głównych boharetów, ale powraca zawsze postać Vivalda, tzw "młodego gniewnego", niedoszłego pisarza, białego. Ukazana jest historia jego przyjaźni z czarnym równieśnikiem, jego związek z czarną dziewczyną, jego przyjaciel (biały) jest gejem, wszytsko tonie w alkoholu, marihuanie, światku niby-artystycznym, biedzie, i wszechwyczuwalnym konflickie rasowym. W sumie dołująca ta książka....... ==
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysany: 27-04-2004 - 19:04
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 31-01-2004

Skd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Not quite...WW to wydawnictwo wydające gry rpg ze ''świata mroku'' wampiry, wilkołaki, zjawy, magowie. bardzo fajne, bo mają własną mtologię, historię, klany, zwyczaje, wpływ na historię, po prostu cały świat. do tego wydają też książki, ale w Polsce nie wyszła chyba żadna..
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysany: 03-05-2004 - 11:18
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
"Mój Giovanni" juz przeczytany. Łeeee, jednak happy endy sa lepsze.... na ostatnich stronach, kiedy główny bohater został w tamtym domu sam, przed lustrem, myslałam, ze popełni samobójstwo, naprawde XD
Ale angstu sie tam zebrało!! XD

najtragiczniejsze tam były jednak kobiety, w tej ksiazce..... o.o
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-05-2004 - 17:43
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
"wieża sokołów" - bo to ja ostatnio przeczytałam jest książką na wpół historyczną, na wpół fantasy. Historia dzieje się w dawnych Niemczech. Kiedy pan zamku wyjeżdza na krucjate, w zamku pozostaje jego nieletni syn i brat, któremu powierza tymczasowo władze nam posiadłoscia i poleca opieke nad synem. A ulubionym zajęciem chłopaka jest szkolenie sokołów..... Historia się mocno zakreca, mamy w niej i wątki homo, i sporo czystego fantasy, i posądzenia o heretyzm zywcem wyciagniete z imienia róży (no, prawie Wink), i tortury, i miłość i niedopowiedzenia, które dodają tylko smaku, i zakończenie, które na pewno Was zaskoczy. Ze swojej strony polecam, świetnie mi się to czytało^^
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits