Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-03-2004 - 11:45
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
TIGRA napisa³/a:
skoro mangi wydają, i kasę z tego mają, to powinni się nimi przejmować, dlaczego ? Ponieważ wydają nowe tytuły, czyli i m jednak zależy, aby na nich zarobić, ale jeśli by im to nie odpowiadało, to nie szukali by nowych tytułów do wydania.

Nie no. Zobaczyli ze mozna wydawac drogo i kiepsko, ludzie mangi jednak kupuja wiec rzucaja na rynek nowe tytuly. Kto nie chce zarobic wiecej? Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-03-2004 - 12:17
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Dlugo tak chyba nie pociagna.... Tytulow coraz wiecej i konkurencja coraz wieksza, tansza, leiej wydajaca... jak beda wydawac drogo i kiepsko, to imho coraz mniej ludzi bedzie ich kupowac i tyle...

Zreszta wcale tak kipesko nie wydaja :P Oprocz GC osobiscie nie mam zastrzezen ;P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-03-2004 - 12:30
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
konkurencja jest i będzie (może nawet jeszcze większa0 ciekawe tylko dla kogo to lepiej ??)
Drogo owszem 18 zł piechotą nie chodzi, a czy kiepsko- hmmm tu bym polemizowała.
Mniej ludzi kupujących ich mangi w dobie (obecnej bądz późniejszej) to będzie dla nich problem, i pewnie będą coś próbowali (w jakiś sposób, czy to wydawaniem czy ceną) zmienić.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-03-2004 - 13:24
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
TIGRA napisa³/a:

Drogo owszem 18 zł piechotą nie chodzi, a czy kiepsko- hmmm tu bym polemizowała.

Po polemizujmy. Zapominajac na chwilke o cenie - co jest lepiej wydane:
Cutlass czy GC? Czy roznice widac?

TIGRA napisa³/a:
Mniej ludzi kupujÄ…cych ich mangi

Myslisz ze malo osob kupi dalsze tomy Edenu? Brzoskwinia racej sie dobrze sprzedaje, na Rurouniego na pewno bedzie dobry zbyt. Nie mam pojecia jak z KKJ bedzie ale zobaczymy.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-03-2004 - 13:35
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
nio i robisz błąd, jak mozna zapomnieć o cenie 18 a 23 zł- tu chyba widać różnicę, 5 zł- za taką kwotę można by było coś z tym zrobić, zmienić, poprawić... nyo
Jak narazie Egmont ma ciekawe tytuły i na całe szczęście, nie musi przerywać ich wydawania (fakt Gundam miał przerwę, ale teraz ukażą się jego 2 ostatnie częśći). Na plus dla niego jest to, że zapowiedział wydanie ciekawych tytułów- jakie wymieniłeś. Czytelnicy będą je kupowali, bez względu na to, czy ktoś uważa, że są źle wydane czy dobrze.
A dlaczego ? Ponieważ oni mają do tych tylułów prawa. I wątpię abym doczekała czasu, kiedy to np 2 wydawnictwa w krótkich odspępach czasu będą wydawały ten sam tytuł, bo uznają że ten pierwszy miał pewne braki np w opracowaniu. To nie będzie się opłacać.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-03-2004 - 13:39
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
TIGRA napisa³/a:
nio i robisz błąd, jak mozna zapomnieć o cenie 18 a 23 zł- tu chyba widać różnicę, 5 zł- za taką kwotę można by było coś z tym zrobić, zmienić, poprawić... nyo

Chyba nie wierzysz w to co piszesz? Myślisz, że ja nie chciałbym Cutlassa wydać w większym nakładzie za cenę 17-18 zł? Jakoś JPF przeszedł na żółty papier (Alita) i zwiększył cenę. W/g Ciebie powinien ją zmniejszyć. Tak to nie działa Tigro.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-03-2004 - 13:46
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Czy ja coś wspomniałam o tym, że Ty nie chiałeś wydać go w większym nakładzie i w mniejszej cenie ?
Ja porównuję to co mam na rynku, jako zwykły, przeciętny czytelnik. Tylko, że Alita ma 9 tomów, a papier (eraz się do niego przekonałam, że go tego tytułu jakoś mi bardziej pasuje).
To czy powinieś ja zmiejszyć, zależy od Ciebie i od , no nie wiem, drukarni, cen i tym podobnych.
To wyjaśnij mi, bardzo proszę jak to działa, bo jestem głupia i nic nie rozumiem.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-03-2004 - 14:08
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
TIGRA napisa³/a:
Czy ja coś wspomniałam o tym, że Ty nie chiałeś wydać go w większym nakładzie i w mniejszej cenie?

To byl skok w bok - chodzi mi o to ze jesli bede wydawal wiekszy naklad (nie mowie nawet o nakladach JPF czy Egmontu) to moge spokojnie zejsc z cena do tych 17-18 zl. I cena papieru/druku bedzie miala na to dosc maly wplyw.
Z Egmontem sprawa jest inna - oni juz wydaja wiecej. Wiec chcac wydac w takiej jakosci musieliby jeszcze zwiekszyc cene i porzadnie przygotowac materialy.

TIGRA napisa³/a:

To wyjaśnij mi, bardzo proszę jak to działa, bo jestem głupia i nic nie rozumiem.

Po pierwsze nie jestes glupia.
Chodzi mi o to, ze wierzysz ze gdyby cena mangi (nie mowie o limitowanych edycjach) byla wyzsza to i jakosc powinna sie podniesc. Ale zeby ta jakos byla trzeba odpowiednio przygotowac material do druku. Oczywiscie ze drukarnia moze zepsuc. Wtedy sie po prostu nie dobiera mang lub .... kupuje je po nizszej cenie. Nie wiem czy tu wystapilo cos takiego.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-03-2004 - 15:26
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
na naszym rynku tomik którym ponad 80-100 stron ma przeważnie cene 15-25 złoty chwięc cena nie jest droga gdyż 80% wszystkich komiksów sie w niej utrzymuje

ceny szybko nie ulegna zmianie gdyz musiałby być naprawde duzy nakład żeby kosztowały mniej... tak w ogóle to można sie gdzieś dowiedzieć jaki jest nakład mang waneko, jpfu, egmontu?? taka średnia na mange... bo jeżeli jest wydawana w nakładzie jak niektóre książki to oznaczało by zdzierstwo... z tego co mi wiadomo koszt wyprodukowania książki to 3-8 złotych za egzemplarz... Raul czy byłbym arogancki jezeli bym zapytał ile mniej więcej kosztowało wydanie jednego egzemplarza twojej mangi?? albo inaczej było w tym przedziale czy więcej... (jeżeli nie chcesz publicznie o tym pisać to przynajmniej czy mógłbyś mi na priva wysłać... wtedy bym miał mniej wiecej obraz sytułacji i mógłbym sie jakoś wypowiedzieć...) chodzi mi o koszt wydruku bez praw autorskich chodź przy niektórych nakładach podobno jak sie doda prawa autorskie to wychodzi 1-3 złotych na egzemplarz (ale nie dałbym sobie za to ręki uciąć)

tak samo mam pewne pytanie... czy papier ten który jest powiedzmy w GSC jest porównywalny z ceną papieru offsetowego... nie chodzi mi konkretnie o ceny bo wtedy dyskusja zeszła by w materialna strone ale bardziej chodzi mi o proporcje.. nie wiem dwa razy droższy, tańszy??

to by było narazie tyle by nie stracić wątku

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-03-2004 - 19:32
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Magnus napisa³/a:

ceny szybko nie ulegna zmianie gdyz musiałby być naprawde duzy nakład żeby kosztowały mniej... tak w ogóle to można sie gdzieś dowiedzieć jaki jest nakład mang waneko, jpfu, egmontu??

Tak, nalezy ich spytac , jesli odpowiedza to bedziesz wiedzial.

Magnus napisa³/a:

taka średnia na mange... bo jeżeli jest wydawana w nakładzie jak niektóre książki to oznaczało by zdzierstwo...

Myslę że 4000 spokojnie wszystko co z Jpfu, Waneko i Egmontu. Z wyjatkiem Chobits jakieś 6. A Naruto ponad 8.


Magnus napisa³/a:
z tego co mi wiadomo koszt wyprodukowania książki to 3-8 złotych za egzemplarz...

Mysle ze przy 5 tysiacach blizej 3-4 zl.

Magnus napisa³/a:
Raul czy byłbym arogancki jezeli bym zapytał ile mniej więcej kosztowało wydanie jednego egzemplarza twojej mangi??

Pewnie kiedys będe mógł o tym pisać na spokojnie. Teraz nie chcę podawać liczb. A już na pewno nie pojedynczym osobom - jesli juz t wszyscy sie dowiedza.

Magnus napisa³/a:
wychodzi 1-3 złotych na egzemplarz (ale nie dałbym sobie za to ręki uciąć)

Przy wiekszych nakladach tak.

Magnus napisa³/a:
GSC jest porównywalny z ceną papieru offsetowego...

Szczerze, papier kupuje drukarnia. Nie mialem okazji prosic o wyliczenia dla innych rodzajow papieru niz te w AnK i Cutlassie. W kazdym razie nie wierzę, żeby stosowali papier dwa razy droższy od białego offsetu. To tak jakby miec do wyboru podobne modele VW i Skody , i kupic Skode dwa razy drozej niz VW Smile
Natomiast jedno jest pewne - na bialym papierze widac wszystkie niedorobki. Czarno na białym Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-03-2004 - 21:22
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
Pewnie kiedys będe mógł o tym pisać na spokojnie. Teraz nie chcę podawać liczb. A już na pewno nie pojedynczym osobom - jesli juz t wszyscy sie dowiedza.


spoko rozumiem... jak już pisałem nie będę nalegał ale jak bym zaczął przeginać moich gdybaniach to mnie popraw ok Very Happy

Cytat:
Szczerze, papier kupuje drukarnia. Nie mialem okazji prosic o wyliczenia dla innych rodzajow papieru niz te w AnK i Cutlassie. W kazdym razie nie wierzę, żeby stosowali papier dwa razy droższy od białego offsetu. To tak jakby miec do wyboru podobne modele VW i Skody , i kupic Skode dwa razy drozej niz VW


z tym że jest dwa razy droższy to przesadziłem troche Wink w kazdym bądź razie myślałem że wiesz ale jak mówisz ze to drukarnia u ciebie zamawia to spoko... jednak jak człowiek prze prawie rok nie ma kontaktu ze środowiskiem drukarń to zapomina pewne rzeczy oraz ma trudności z dowiedzeniem sie paru spraw niestety...

Cytat:
Natomiast jedno jest pewne - na bialym papierze widac wszystkie niedorobki. Czarno na białym


no jasne... w końcu nie uzyska sie większego kontrastu niz miedzy czernia i bielą.... jeszcze nie wymyślono lepszego kontrastu...


natomiast zastosowanie odpowiedniego papieru ma też swoje wady i zalety... i tu teraz chciałbym na jedno zwrócić uwage...

sądze że jeżeli GSC zostałby wydrukowany na offsecie wyglądałby lepiej i byłby wyraźniejszy... rastry użyte w komiksie nawet przy tak wielkim kontraście i tej ilości farby jaką zastosował drukarz manga była by bardziej czytelna i niektóre "czarne plamy" były by już "szarymi plamami"... ale to jest normalna rzeczą gdyż każde oko płata figle i to co na jednym podkładzie jest wyraźne zmieniając podkład o te 10% wiekszym zabarwieniu automatycznie tracimy na kolorach i kropki rastra widoczne na białym staja sie nie widoczne na szarym papierze... (kurde sam sie poplatałem troche ale myśle ze wiecie o co mi chodzi)

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits