Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 11:45
Admin Forum
Admin Forum

Dołączył/a: 05-01-2002

Status: Offline
TIGRA napisał/a:
skoro mangi wydaj?, i kas? z tego maj?, to powinni si? nimi przejmowa?, dlaczego ? Poniewa? wydaj? nowe tytu?y, czyli i m jednak zale?y, aby na nich zarobi?, ale je?li by im to nie odpowiada?o, to nie szukali by nowych tytu?ów do wydania.

Nie no. Zobaczyli ze mozna wydawac drogo i kiepsko, ludzie mangi jednak kupuja wiec rzucaja na rynek nowe tytuly. Kto nie chce zarobic wiecej? Smile

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 12:17
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 25-01-2003

Dlugo tak chyba nie pociagna.... Tytulow coraz wiecej i konkurencja coraz wieksza, tansza, leiej wydajaca... jak beda wydawac drogo i kiepsko, to imho coraz mniej ludzi bedzie ich kupowac i tyle...

Zreszta wcale tak kipesko nie wydaja :P Oprocz GC osobiscie nie mam zastrzezen ;P

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 12:30
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 16-08-2003

konkurencja jest i b?dzie (mo?e nawet jeszcze wi?ksza0 ciekawe tylko dla kogo to lepiej ??)
Drogo owszem 18 z? piechot? nie chodzi, a czy kiepsko- hmmm tu bym polemizowa?a.
Mniej ludzi kupuj?cych ich mangi w dobie (obecnej b?dz pó?niejszej) to b?dzie dla nich problem, i pewnie b?d? co? próbowali (w jaki? sposób, czy to wydawaniem czy cen?) zmieni?.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 13:24
Admin Forum
Admin Forum

TIGRA napisał/a:

Drogo owszem 18 z? piechot? nie chodzi, a czy kiepsko- hmmm tu bym polemizowa?a.

Po polemizujmy. Zapominajac na chwilke o cenie - co jest lepiej wydane:
Cutlass czy GC? Czy roznice widac?

TIGRA napisał/a:
Mniej ludzi kupuj?cych ich mangi

Myslisz ze malo osob kupi dalsze tomy Edenu? Brzoskwinia racej sie dobrze sprzedaje, na Rurouniego na pewno bedzie dobry zbyt. Nie mam pojecia jak z KKJ bedzie ale zobaczymy.

TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 13:35
Moderator
Moderator

nio i robisz b??d, jak mozna zapomnie? o cenie 18 a 23 z?- tu chyba wida? ró?nic?, 5 z?- za tak? kwot? mo?na by by?o co? z tym zrobi?, zmieni?, poprawi?... nyo
Jak narazie Egmont ma ciekawe tytu?y i na ca?e szcz??cie, nie musi przerywa? ich wydawania (fakt Gundam mia? przerw?, ale teraz uka?? si? jego 2 ostatnie cz???i). Na plus dla niego jest to, ?e zapowiedzia? wydanie ciekawych tytu?ów- jakie wymieni?e?. Czytelnicy b?d? je kupowali, bez wzgl?du na to, czy kto? uwa?a, ?e s? ?le wydane czy dobrze.
A dlaczego ? Poniewa? oni maj? do tych tylu?ów prawa. I w?tpi? abym doczeka?a czasu, kiedy to np 2 wydawnictwa w krótkich odsp?pach czasu b?d? wydawa?y ten sam tytu?, bo uznaj? ?e ten pierwszy mia? pewne braki np w opracowaniu. To nie b?dzie si? op?aca?.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 13:39
Admin Forum
Admin Forum

TIGRA napisał/a:
nio i robisz b??d, jak mozna zapomnie? o cenie 18 a 23 z?- tu chyba wida? ró?nic?, 5 z?- za tak? kwot? mo?na by by?o co? z tym zrobi?, zmieni?, poprawi?... nyo

Chyba nie wierzysz w to co piszesz? My?lisz, ?e ja nie chcia?bym Cutlassa wyda? w wi?kszym nak?adzie za cen? 17-18 z?? Jako? JPF przeszed? na ?ó?ty papier (Alita) i zwi?kszy? cen?. W/g Ciebie powinien j? zmniejszy?. Tak to nie dzia?a Tigro.

TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 13:46
Moderator
Moderator

Czy ja co? wspomnia?am o tym, ?e Ty nie chia?e? wyda? go w wi?kszym nak?adzie i w mniejszej cenie ?
Ja porównuj? to co mam na rynku, jako zwyk?y, przeci?tny czytelnik. Tylko, ?e Alita ma 9 tomów, a papier (eraz si? do niego przekona?am, ?e go tego tytu?u jako? mi bardziej pasuje).
To czy powinie? ja zmiejszy?, zale?y od Ciebie i od , no nie wiem, drukarni, cen i tym podobnych.
To wyja?nij mi, bardzo prosz? jak to dzia?a, bo jestem g?upia i nic nie rozumiem.

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 14:08
Admin Forum
Admin Forum

TIGRA napisał/a:
Czy ja co? wspomnia?am o tym, ?e Ty nie chia?e? wyda? go w wi?kszym nak?adzie i w mniejszej cenie?

To byl skok w bok - chodzi mi o to ze jesli bede wydawal wiekszy naklad (nie mowie nawet o nakladach JPF czy Egmontu) to moge spokojnie zejsc z cena do tych 17-18 zl. I cena papieru/druku bedzie miala na to dosc maly wplyw.
Z Egmontem sprawa jest inna - oni juz wydaja wiecej. Wiec chcac wydac w takiej jakosci musieliby jeszcze zwiekszyc cene i porzadnie przygotowac materialy.

TIGRA napisał/a:

To wyja?nij mi, bardzo prosz? jak to dzia?a, bo jestem g?upia i nic nie rozumiem.

Po pierwsze nie jestes glupia.
Chodzi mi o to, ze wierzysz ze gdyby cena mangi (nie mowie o limitowanych edycjach) byla wyzsza to i jakosc powinna sie podniesc. Ale zeby ta jakos byla trzeba odpowiednio przygotowac material do druku. Oczywiscie ze drukarnia moze zepsuc. Wtedy sie po prostu nie dobiera mang lub .... kupuje je po nizszej cenie. Nie wiem czy tu wystapilo cos takiego.

MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 15:26
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 21-10-2002

na naszym rynku tomik którym ponad 80-100 stron ma przewa?nie cene 15-25 z?oty chwi?c cena nie jest droga gdy? 80% wszystkich komiksów sie w niej utrzymuje

ceny szybko nie ulegna zmianie gdyz musia?by by? naprawde duzy nak?ad ?eby kosztowa?y mniej... tak w ogóle to mo?na sie gdzie? dowiedzie? jaki jest nak?ad mang waneko, jpfu, egmontu?? taka ?rednia na mange... bo je?eli jest wydawana w nak?adzie jak niektóre ksi??ki to oznacza?o by zdzierstwo... z tego co mi wiadomo koszt wyprodukowania ksi??ki to 3-8 z?otych za egzemplarz... Raul czy by?bym arogancki jezeli bym zapyta? ile mniej wi?cej kosztowa?o wydanie jednego egzemplarza twojej mangi?? albo inaczej by?o w tym przedziale czy wi?cej... (je?eli nie chcesz publicznie o tym pisa? to przynajmniej czy móg?by? mi na priva wys?a?... wtedy bym mia? mniej wiecej obraz sytu?acji i móg?bym sie jako? wypowiedzie?...) chodzi mi o koszt wydruku bez praw autorskich chod? przy niektórych nak?adach podobno jak sie doda prawa autorskie to wychodzi 1-3 z?otych na egzemplarz (ale nie da?bym sobie za to r?ki uci??)

tak samo mam pewne pytanie... czy papier ten który jest powiedzmy w GSC jest porównywalny z cen? papieru offsetowego... nie chodzi mi konkretnie o ceny bo wtedy dyskusja zesz?a by w materialna strone ale bardziej chodzi mi o proporcje.. nie wiem dwa razy dro?szy, ta?szy??

to by by?o narazie tyle by nie straci? w?tku

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 19:32
Admin Forum
Admin Forum

Magnus napisał/a:

ceny szybko nie ulegna zmianie gdyz musia?by by? naprawde duzy nak?ad ?eby kosztowa?y mniej... tak w ogóle to mo?na sie gdzie? dowiedzie? jaki jest nak?ad mang waneko, jpfu, egmontu??

Tak, nalezy ich spytac , jesli odpowiedza to bedziesz wiedzial.

Magnus napisał/a:

taka ?rednia na mange... bo je?eli jest wydawana w nak?adzie jak niektóre ksi??ki to oznacza?o by zdzierstwo...

Mysl? ?e 4000 spokojnie wszystko co z Jpfu, Waneko i Egmontu. Z wyjatkiem Chobits jakie? 6. A Naruto ponad 8.

Magnus napisał/a:
z tego co mi wiadomo koszt wyprodukowania ksi??ki to 3-8 z?otych za egzemplarz...

Mysle ze przy 5 tysiacach blizej 3-4 zl.

Magnus napisał/a:
Raul czy by?bym arogancki jezeli bym zapyta? ile mniej wi?cej kosztowa?o wydanie jednego egzemplarza twojej mangi??

Pewnie kiedys b?de móg? o tym pisa? na spokojnie. Teraz nie chc? podawa? liczb. A ju? na pewno nie pojedynczym osobom - jesli juz t wszyscy sie dowiedza.

Magnus napisał/a:
wychodzi 1-3 z?otych na egzemplarz (ale nie da?bym sobie za to r?ki uci??)

Przy wiekszych nakladach tak.

Magnus napisał/a:
GSC jest porównywalny z cen? papieru offsetowego...

Szczerze, papier kupuje drukarnia. Nie mialem okazji prosic o wyliczenia dla innych rodzajow papieru niz te w AnK i Cutlassie. W kazdym razie nie wierz?, ?eby stosowali papier dwa razy dro?szy od bia?ego offsetu. To tak jakby miec do wyboru podobne modele VW i Skody , i kupic Skode dwa razy drozej niz VW Smile
Natomiast jedno jest pewne - na bialym papierze widac wszystkie niedorobki. Czarno na bia?ym Smile

MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-03-2004 - 21:22
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 21-10-2002

Cytat:
Pewnie kiedys b?de móg? o tym pisa? na spokojnie. Teraz nie chc? podawa? liczb. A ju? na pewno nie pojedynczym osobom - jesli juz t wszyscy sie dowiedza.

spoko rozumiem... jak ju? pisa?em nie b?d? nalega? ale jak bym zacz?? przegina? moich gdybaniach to mnie popraw ok Very Happy

Cytat:
Szczerze, papier kupuje drukarnia. Nie mialem okazji prosic o wyliczenia dla innych rodzajow papieru niz te w AnK i Cutlassie. W kazdym razie nie wierz?, ?eby stosowali papier dwa razy dro?szy od bia?ego offsetu. To tak jakby miec do wyboru podobne modele VW i Skody , i kupic Skode dwa razy drozej niz VW

z tym ?e jest dwa razy dro?szy to przesadzi?em troche Wink w kazdym b?d? razie my?la?em ?e wiesz ale jak mówisz ze to drukarnia u ciebie zamawia to spoko... jednak jak cz?owiek prze prawie rok nie ma kontaktu ze ?rodowiskiem drukar? to zapomina pewne rzeczy oraz ma trudno?ci z dowiedzeniem sie paru spraw niestety...

Cytat:
Natomiast jedno jest pewne - na bialym papierze widac wszystkie niedorobki. Czarno na bia?ym

no jasne... w ko?cu nie uzyska sie wi?kszego kontrastu niz miedzy czernia i biel?.... jeszcze nie wymy?lono lepszego kontrastu...

natomiast zastosowanie odpowiedniego papieru ma te? swoje wady i zalety... i tu teraz chcia?bym na jedno zwróci? uwage...

s?dze ?e je?eli GSC zosta?by wydrukowany na offsecie wygl?da?by lepiej i by?by wyra?niejszy... rastry u?yte w komiksie nawet przy tak wielkim kontra?cie i tej ilo?ci farby jak? zastosowa? drukarz manga by?a by bardziej czytelna i niektóre "czarne plamy" by?y by ju? "szarymi plamami"... ale to jest normalna rzecz? gdy? ka?de oko p?ata figle i to co na jednym podk?adzie jest wyra?ne zmieniaj?c podk?ad o te 10% wiekszym zabarwieniu automatycznie tracimy na kolorach i kropki rastra widoczne na bia?ym staja sie nie widoczne na szarym papierze... (kurde sam sie poplata?em troche ale my?le ze wiecie o co mi chodzi)

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat