Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysany: 27-02-2004 - 21:36
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-08-2003

Skd: Odchłań duszy

Status: Offline
dobra, większość tutaj zacnie zgromadzonych uważa, że wpadki się zdarzają i Egmont nie jest zły- i może na tym już poprzestańmy, bo iadomo nikt nie jest doskonały, a jeśli ktoś taki się znajdzie to znaczy, że mamy Boga Very Happy

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 28-02-2004 - 11:18
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
Ayanami masz w większości racje umiem sie przyznac do błędu... OK Egmont zawalił...

To że Raul sie bardziej zna na dostarczonych matriałach to jest rzeczą oczywistą z funkcji wykonywania zawodu... ja zaś patrze z funkcji osoby która miała z tym kontakt częsty z funkcji ukończenia szkoly poligraficznej i miałem to szczęście że byłem na praktykach w jedej z najlepszych drukarni prywatnych z Polsce i miałem kontakt z maszynami starymi po maszyne która była wystawiana na tragach bo rok temu była jedyna w Polsce (ale to taka mała dygresja) broń boze nie czuje sie przez to wazny czy nie wiadomo jaki w kazdym bądź razie wiedze mam wiekszą niż zwykły śmiertelnik Wink

Raul czy masz wiedze na temat wydruku? znaczy zachowanie papieru i ogólny proces wydruku?? (z ciekawości pytam)

co do żółtawości to może te materiały w skali od białego do czarnego dobrze wyglądały ale nie wzieli pod uwage że białego nie będzie... podrugie to co na kompie ładnie wygląda nie wygląda tak pięknie po wydruku (mozliwe ze na kompie to dobrze wyglądało)

co do rozdzielczości to z tego co pamietam (choć moge sie mylić) 300 dpi to mało.. to raczej na użytek domowy... w do drukarni przychodza raczej większe choć zaznaczam że miałem doczynienia z broszurami, katalogami i plakatami...

a co do jakości wydruku to jak mówiłem to mogła też być maszyna... nie każda maszyna da sobie rade z wydrukiem danych rzeczy gdzie niektórzy myślą że skoro zadrukowuje to znaczy że wszystko...

co do komiksu to moim zdaniem za duży kontrast był dlatego część rastrów zanikła...

więc OK egmont jest winny ale mnie to nie przeszkadza ze wzglądu na to że wydaja regularnie i nie ma zbytnio widocznych literówek... zobaczymy jak dalej będzie to wyglądać

A TAK POZA TEMATEM MOJA WŁASNA UWAGA:
moja obrona egmontu wyszła z sentymentu tego ze kupuje dużo ich komiksów... a sam psioczyłem ze znajomym jak dostawalismy blachy ze zle naświetlonej folii.. z przykrością stwierdzam że jakieś z dobre 45% osób składających jak nie więcej nie ma pojecia o dobrym złożeniu wyciogu barwnego do wydruku, twierdza że skoro im dobrze wygląda na kompie to znaczy że tak zostanie wydrukowane... to jest często widoczne przy kolorowych wydrukach... nawet głupi paser nie umieją dobrze czasem wstawić... albo walną aple na całą strone i zażądają wydruku na małym formacie co jest równe z zwalonym wydrukiem z powodu odbijania sie druku i wygięcia papieru... ale to taka mała dygrasja

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 28-02-2004 - 12:37
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Magnus napisa/a:

co do żółtawości to może te materiały w skali od białego do czarnego dobrze wyglądały ale nie wzieli pod uwage że białego nie będzie... podrugie to co na kompie ładnie wygląda nie wygląda tak pięknie po wydruku (mozliwe ze na kompie to dobrze wyglądało)

Czyli co, drukuja na zoltym i po 2 tomach zaczeli myslec ze drukuja na bialym? Smile

Magnus napisa/a:

co do rozdzielczości to z tego co pamietam (choć moge sie mylić) 300 dpi to mało.. to raczej na użytek domowy... w do drukarni przychodza raczej większe choć zaznaczam że miałem doczynienia z broszurami, katalogami i plakatami...

Nie mylisz sie, 300 dpi to nic przy mandze. Niektóre dobrze by wyglądały może i przy 600 dpi ale Cutlass był skanowany na 1200.

Magnus napisa/a:
a co do jakości wydruku to jak mówiłem to mogła też być maszyna... nie każda maszyna da sobie rade z wydrukiem danych rzeczy gdzie niektórzy myślą że skoro zadrukowuje to znaczy że wszystko...

Czekaj , bo czegos nie rozumiem. Zmienili drukarnie? Wczesniej (za wyjatkiem Skrzydel Serafina) drukowala w miare dobrze a teraz sie zepsula i nikt tego nie zauwazyl?

Magnus napisa/a:

więc OK egmont jest winny ale mnie to nie przeszkadza ze wzglądu na to że wydaja regularnie i nie ma zbytnio widocznych literówek... zobaczymy jak dalej będzie to wyglądać

Czyli nie wazne jak wydaja byle wydawali? O co tu chodzi?
Chcesz kupowac bialo-czarne plamy za 25 zl za tomik? Smile
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 28-02-2004 - 13:50
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
Czyli co, drukuja na zoltym i po 2 tomach zaczeli myslec ze drukuja na bialym?


już sam sie zaplątałem wiec nie kontynouje... nie ciągne tematu Wink

Cytat:
Czekaj , bo czegos nie rozumiem. Zmienili drukarnie? Wczesniej (za wyjatkiem Skrzydel Serafina) drukowala w miare dobrze a teraz sie zepsula i nikt tego nie zauwazyl?


chodzi mi że zmienili maszyne... w końcu w drukarniach napewno jest więcej niż jedna maszyna drukująca... jeżeli są 2 lub 3 maszyny tego samego formatu a jedna jest zajeta to drukuja na drugiej by nie tracić czasu... bo chyba nie chcecie mi powiedzieć że drukania w której drukuja to 2 maszyny nakrzyż??

Cytat:
Czyli nie wazne jak wydaja byle wydawali? O co tu chodzi?
Chcesz kupowac bialo-czarne plamy za 25 zl za tomik?


nie za 25 tylko za 18 Wink ... poza tym poza paroma kadrami nie zwróciłem uwagi na czarne plamy... jakoś mi niektóre te plamy w ogóle nie przeszkadzały... co nie oznacza że jak to sie powtórzy 5 czy 6 raz będę dalej to respektował...

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 02-03-2004 - 18:51
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Magnus napisa/a:

Cytat:
Czyli nie wazne jak wydaja byle wydawali? O co tu chodzi?
Chcesz kupowac bialo-czarne plamy za 25 zl za tomik?

nie za 25 tylko za 18 Wink ... poza tym poza paroma kadrami nie zwróciłem uwagi na czarne plamy... jakoś mi niektóre te plamy w ogóle nie przeszkadzały... co nie oznacza że jak to sie powtórzy 5 czy 6 raz będę dalej to respektował...

Nie zrozumiales moich intencji - Jeszcze nie sa za 25 zl. Ale beda. Naprawde lepiej wytknac im bledy i cene zanim sie wszyscy przyzwyczaja i sie okaze ze lepiej i taniej _niby_ nie można.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 04-03-2004 - 11:41
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
najbardziej dziwi mnie rzecz że egmont w przypadku komiksów amerykańskich nie ma wpadek... no moze jedną ale to nie w kazdym było bo to wina już drukujacego była że nie dopatrzył w pore zpasowanego arkusza... takze sie dziwe bo z jednej strony amerykańce wyglądają bajer a tu manga biednie... ciekaw jestem czemu

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 04-03-2004 - 16:13
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Magnus napisa/a:
takze sie dziwe bo z jednej strony amerykańce wyglądają bajer a tu manga biednie... ciekaw jestem czemu

Na mandze im nie zależy. Weszli w rynek bo maja ulatwienia jesli chodzi o prawa a ludzie kupuja jednak mangi. Czemu mieliby nie zarobic?
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 04-03-2004 - 19:21
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
moze... nie wiem trudno mi na to spojrzeć od strony wydawniczej... ale sądze że chyba jednak musieli by spojrzeć na to ze strony jak z amerykańcami bo przeciez wydają kolejne tytuły... przy 2-3 tytułach mogli by sobie olac ale nie przy 6...

no ale swoja drogą mało który komiks amerykański aż tak opiera sie na rastrach

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 04-03-2004 - 23:58
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Magnus napisa/a:
... przy 2-3 tytułach mogli by sobie olac ale nie przy 6...

A co to zmienia? Bedzie wiecej tytulow czyli beda mieli miej czasu na ich dopracowanie.

Magnus napisa/a:

no ale swoja drogą mało który komiks amerykański aż tak opiera sie na rastrach

Po za tym komiks jest kolorowy (głownie). Nie za bardzo jest jak oszczedzac. Nie da sie go zrobic na kalkach.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 05-03-2004 - 13:21
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
A co to zmienia? Bedzie wiecej tytulow czyli beda mieli miej czasu na ich dopracowanie


nie... chodzi mi o to że jezeli są 2-3 tytuły to mogą być jako dopełniacze, są sobie i firma jest rozpoznawana w danej teamtyce w czasie gdy wydawnictwo ma więcej tytułów i chce je poszeżac juz nie można traktować tego jako dopełnienie... o to mi chodziło

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 05-03-2004 - 14:33
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Magnus napisa/a:

nie... chodzi mi o to że jezeli są 2-3 tytuły to mogą być jako dopełniacze, są sobie i firma jest rozpoznawana w danej teamtyce w czasie gdy wydawnictwo ma więcej tytułów i chce je poszeżac juz nie można traktować tego jako dopełnienie... o to mi chodziło

Ile Egmont wydaje tytułów komiksów? 6 tytułów mangowych na raz na pewno nie będzie. Zaraz się skończy GC i chyba Skrzydła Serafina też. Będzie Eden, KKJ , Brzoskwinia i Rurouni. Coś pominąłem?
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 05-03-2004 - 20:40
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
GSC sie kończy?? ile to ma tomów??

a co do komiksów to egmont średnio wraz z mangami po 12-14 pozycji na misiec wydaje wramach KSK

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysany: 05-03-2004 - 20:50
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-02-2003



Status: Offline
raul napisa/a:
Ile Egmont wydaje tytułów komiksów? 6 tytułów mangowych na raz na pewno nie będzie. Zaraz się skończy GC i chyba Skrzydła Serafina też. Będzie Eden, KKJ , Brzoskwinia i Rurouni. Coś pominąłem?


Wydaje mi się , że jednak będzie. Albo jest to bardzo prawdopodobne.

Dotychczas wydano 4 tomy kociaków i zostały kolejen 4 tomy do wydania.

Ze Skrzydeł zostały 3.

Brzoskwinia to 16 tomów, więc jeszcze będzie obecna na rynku.

Z Edena mają wyjść 2-3 tomy.

Gundamowi brakuje chyba 3 do końca , z czego na WSK pojawi się najpewniej G-unit.

A na pierwszy kwartal jest planowana Kamikaze Kaitou Jeanne i Kenshin.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 05-03-2004 - 21:38
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Magnus napisa/a:
a co do komiksów to egmont średnio wraz z mangami po 12-14 pozycji na misiec wydaje wramach KSK

Czyli bez mang 10-11? Dlatego nie sadze zeby sie mangami przejmowali.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysany: 06-03-2004 - 11:05
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-08-2003

Skd: Odchłań duszy

Status: Offline
skoro mangi wydają, i kasę z tego mają, to powinni się nimi przejmować, dlaczego ? Ponieważ wydają nowe tytuły, czyli i m jednak zależy, aby na nich zarobić, ale jeśli by im to nie odpowiadało, to nie szukali by nowych tytułów do wydania.
albo znowu czegoś nie łapię ;/

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits