Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Anime_Maniac
Temat postu: Milk Crown  PostWysłany: 19-12-2003 - 21:28
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

Oto Tachibana - nastoletnia dziewczyna wychowyjąca sie w sierocińcu postanawia znaleść przcę aby zarobić na opłatę uczelni i jako pokojówka trafia do dormitorium w szkole w której chce się uczyć. Dormitorium to nazywane jest "Ryuu Palace" i jest przeznaczone wyłącznie do użytku przez najmłodszy rocznik klasy Z (wybitnie uzdolniona klasa zbierająca utalentowanych i niezwykłych uczniów z całego państwa). Po drodze napotyka grupe bijących się młodzieńców (5 na 1, wyrównana bitwa, ne? Zgadnijcie kto wygrał ^_^) i postanawia jakoś ich przekonać aby zakończyli to, lecz nie wychodzi jej to i sama zostaje mocno uderzona i mdleje. Z pomoca przychodzi jej jeden z młódzieńców z wytatuowanym smokiem i napisem "GOD" na lewej ręce. Jak sie okazuje, jest on nie tylko uczniem klasy Z, ale również zarządcą dormitorium. Chyba nic sie nie stanie, jeśli powiem, że Oto sie w nim zakochała ^_^

Tak wyglada początek serii. Jest ona bardzo śmieszna i ma sporo momentów, które mogą rozbawic do łeż, np. powitanie jakie zrobli jej uczniowie pierwszego dnia po przybyciu do dormitorium: skok z trzeciego piętra do basenu, ucieczka przed rekinem(wspominałem już, że w basenie pływa rekin??); oraz wiele innych sytuacji ^_^ Rozbrajające są też 'przemiany' głównej bohaterki(ale to już pozostawiam wam do odkrycia ^_^)
Duzy nacisk w tej serii położony jest też na ukazanie uczuć naszej bohaterki i jej przeżycia wewnętrzne(duży nacisk?? co ja gadam?? o to w tej seri głównie chodzi). A wiec jak juz się pewnie domyślacie będzie tu dużo romantycznych scen.
Pomimo, ze sam nie jestem wielkm fanem mang tego typu, to jednak jakoś ta mi sie spodobała ^_^

Kolejną rzeczą, która warta jest wymienienia są motywy kwiatowe. Są one prawie na każdej stronie. I nie są to byle jakie motywy("jakiś kiatek tu, jakiś tam, i nie ważne, że kiepsko wyglada"), lecz mistrzowsko narysowane, pieknie stylizowane bukiety, wiązanki, oraz inne tego typu motywy, które naprawdę dodaja tej mandze uroku.

Sama seria ma tylko 2 tomy(po ok. 180 stron kaĹźdy), ale jest ona kontynuowana.
Kontynuacja nosi nazwę "Milk Crown H!" i ma 5 tomów(ok. 190 str. każdy).
Podobno jest jeszcze jedna seria "Milk Crown Lovers", ale jeszcze jej nie widziałem, więc narazie nie podam żadnych informacji.

Dodam jeszcze, Ĺźe w tej mandze jest duĹźo bishonenĂłw


Autorką serii jest Mizuto Aqua
Seria pierwszy raz została opublikowana w Shocomi Flower Comics

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!


Ostatnio zmieniony przez Anime_Maniac dnia 20-12-2003 - 20:48, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TrofimOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2003 - 23:45
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 10-10-2003

Skąd: Rzeszoow

Status: Offline
Czytałam tylko pierwsze 2 tomy ale i tak mi sie podobałoSmile kreska przyjemna ale mnie nie powaliła i wydaje mi sie, że wiele mozna by poprawićSmile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 20-12-2003 - 09:07
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

A co sądzisz o wszechobecnych motywach kwiatowych? Very Happy
Pasują do serii czy nie?? Very Happy

(To cud! Ktos odpowiedział ^_^)

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TrofimOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-12-2003 - 12:26
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 10-10-2003

Skąd: Rzeszoow

Status: Offline
Na pewno dodają serii uroku Cool
Fajne są też scenki z udziałem "braciszka" Otto:)
Zresztą co tu więcej napisać, Milka czytałam daawno a H dopiro mi się ściaga.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TrofimOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-12-2003 - 21:24
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 10-10-2003

Skąd: Rzeszoow

Status: Offline
Anime_Maniac napisał/a:
Ściągaj serię H! ^_^
Jest jescze lepsza ^_^


No ba, tylko 5 tom mi się zassał i właśnie czytam:(
Czy oni w końu będą razem czy nie?? No i rodzice Jina-strasznie wredne wapniaki:D Myślałam,że moze jakas nowa postać dojdzie ale chyba nie mam na co liczyć.[/quote]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 23-12-2003 - 13:40
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

Mogę odpowiedzieć na Twoje pytania, ale bedą to straszne spoilery.
CZytasz na własną odpowiedzialność:
Cytat:
W serii H! dochodzi nowa postać(3 lub 4 tomik). Jest to dziewczyna, która zakochuje sie w Jinie i staje sie rywalka Oto. Jej imienia nie pamietam, ale to chyba CI nie przeszkadza, ne?
Co do tego czy bedą rzem, to odpowiem, że tak, ale dopiero na końcu serii, tzn, juz wcześniej ogłaszają się parą i oficjalnine ze sobą chodzą, ale akceptacje rodziców Jina otrzymyują później, a tak naprawde razem zostają dopiero na końcu serii H!, czyli w 5 tomiku.


- ciach - moderator J.

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits