Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
VardaOffline
Temat postu: Opole  PostWysłany: 23-08-2008 - 11:26
Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył/a: 15-02-2002

Status: Offline
Najwyzszy czas napisac cos o Opolu ;)

ZABYTKI
Szalonej liczby zabytow brak, jednakze warto zobaczyc:
- sredniowieczna Katedra, formalnie: Bazylika katedralna Podwyzszenia Krzyza Swietego
- sredniowieczny kosciol franciszkanow, formalnie: Kosciol Sw. Trojcy
- ratusz przebudowany na wzor florencki
- rynek z uroczymi kamienniczkami
- sredniowieczna Wieza Piastowska, ktora warto zobaczyc jak najszybciej, gdyz miasto snuje plany zburzenia jej w celu modernizacji kolejnego obiektu, jakim jest:
- amfiteatr
- dworzec glowny
- zielony mostek, formalnie: Most Groszowy
- ogrod zoologiczny z mnostwem ciekawych zwierzatek
- skansen w Bierkowicach, formalnie: Muzeum Wsi Opolskiej

KOMUNIKACJA
Tramwajow brak. Autobusami mozecie sie nie przejmowac. Cale miasto mozna spokojnie zwiedzic na piechotke ;)

JEDZONKO
Jest kilka sympatycznych knajpek, w ktorych mozna dobrze zjesc, ja jednak upodobalam sobie szczegolnie restauracyjke o nazwie "Pomidor". Niestety nie jest ona w centrum, miesci sie w dzielnicy ZWM (ostatnio chyba zmieniono nazwe tej dzielnicy na jakas bardziej poprawna politycznie... ale tym sie nie przejmujcie, to stara nazwa funkcjonuje w swiadomosci Opolan). Swiezutkie jedzonko, polecam salatke z surimi i creme brulee ;)

Natomiast moj ulubiony pub to Maska (miesci sie w Rynku) - sliczny wystroj.

Z dalszych ciekawostek ;)
- mamy az 1 kino - Kinoplex
- niedlugo otwarcie centrum handlowego Karolinka - wow... =='

...i tyle, inwencja mi sie skonczyla.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-08-2008 - 12:40
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 31-07-2007

Do jeszcze jednej ciekawostki Opola mo?na doda? to, ?e nasz rynek s?ynie z du?ej ilo?ci otaczaj?cych go...
...banków, które powoli zaczynaj? wypiera? wi?kszo?? pabów, a tym samym przyczyniaj? si? do wymierania ?ycia towarzyskiego w centrum miasta (a to taka moja ma?a wspominkowa z?o?liwo?? Twisted Evil ).

KULTURA:
Wiadomo Opole s?ynie g?ównie z Festiwalu Polskiej Piosenki, ale nie jest to jedyny du?y festiwal w tym mie?cie, bowiem dla osób s?uchaj?cych ambitniejszej muzyki organizowany jest od wielu lat co roku Festiwal Perkusyjny. Na który zapraszanych jest wielu muzyków z zagranicy m.in. muzycy Dream Teathre, Deep Purple, Genesis, Iron Maiden, Toto i wielu innych.
W ramach festiwalu s? organizowane równie? ró?ne warsztaty lub spotkania, dla pocz?tkuj?cych, jak i obeznanych z perkusj? muzyków.

Varda napisał/a:
- sredniowieczna Wieza Piastowska, ktora warto zobaczyc jak najszybciej, gdyz miasto snuje plany zburzenia jej w celu modernizacji kolejnego obiektu, jakim jest:

Ciekawych rzeczy si? dowiaduje tutaj, nie powiem w?adze naszego miasta robi? wszystko by odstraszy? potencjalnych turystów.
Mi na t? wie?? robi si? smutno, bowiem miasto chce si? pozby? jedynego istniej?cego ?ladu po zamku jaki mie?ci? si? w Opolu, a który jak mnie pami?? nie myli, wczasach Drugiej Wojny ?wiatowej (a mo?e to by?a pierwsza), rozebrali ceg?a po cegle Niemcy.

P-chan' s fan site

AreinuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-08-2008 - 13:43
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 19-02-2008

Niszcz? nasz? wie?? piastowsk?? T_T No to ju? kompletnie Opole b?dzie do bani.

Je?li nie w??cz? DSa co najmniej raz w ci?gu dnia nie mog? spa? spokojnie.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
P-chanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2008 - 20:14
Czytelnik
Czytelnik

A tutaj mój taki ma?y wygrzeb z kolekcji skanów mojego brata dotycz?cy starego Opola, które jeszcze wówczas by?o w r?kach niemieckich.
Pokazuj?ce natomiast, jak wygl?da? zamek w Opolu po którym zosta?a tylko Wie?a Piastowska i wspomnienie.

P-chan' s fan site

VardaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-09-2008 - 21:00
Nowicjusz
Nowicjusz

Sliczne. Masz tego wiecej? Ile zajmuje?

P-chanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-09-2008 - 19:00
Czytelnik
Czytelnik

Tak jest tego wi?cej, bowiem brat si? tym interesuje, a ?e ja lubi? takie rzeczy to zawsze wiem co aktualnie znajduje si? w jego kolekcji.
Je?li b?dzie zainteresowanie zapodam jeszcze kilka innych zdj??/pocztówek starego Opola^^.

P-chan' s fan site

ryuujiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2012 - 01:41
Debiutant
Debiutant

Dołączył/a: 25-08-2012

Aaale stary temat.
Chyba z godzine zaj??o mi przekopanie googli w poszukiwaniu jakiego? forum o anime lub mandze, w którym jest co? o Opolu.
Naprawde, to miasto jest faktycznie ma?e, ale ?eby nie by?o ?adnego opolanina, który lubi anime? (Przynajmniej tak my?la?em, kiedy przeczesywa?em google i zarazem traci?em nadziej?, ?e w ogóle co? znajd?..)
Swoj? drog? nie znam nikogo z Opola, kto interesuje si? takimi rzeczami i jest to sprawa dosyc smutna. S? tylko osoby które darz? sentymentem anime typu Dragon Ball albo Saint Seiya - pod spolszczon? nazw?, jednak dalej nazywaj? te anime - bajkami. Co mnie troche drazni.

Ale przejd? mo?e w ko?cu do rzeczy.
Opole od 2008 roku troch? si? zmieni?o, dalej jest to ma?e miasto, ale chyba... wypi?knia?o - albo ja zacz??em bardziej zwraca? uwag? na "pi?kno" tego miasta. Smile
Przede wszywstkim powsta?y ?wietne ?cie?ki rowerowe w okolicach wyspy Bolko,
nawet mamy ca?kiem now? galeri? Solaris z niedzia?aj?cym teleskopem na szczycie - w samym centrum miasta, gdzie jest najwi?ksze zanieczyszczenie ?wiat?em - GENIUS!
Pojawiaj? si? tam nawet, od czasu do czasu, prawdziwe, rasowe galerianki!
Oczywi?cie przesadzam, mieszkam tu od urodzenia i za ka?dym razem jak wyje?dzam z Opola do jakiego? wi?kszego miasta, ogarnia mnie zazdro??, i uczucie ?e urodzi?em si? na wsi.
I ?eby nie by?o, ?e hejtuje Opole.
Jest tu spokojnie i to ma jaki? swój urok.

Jak ju? wcze?niej wspomnia?em, martwi mnie to, ?e wszyscy Otaku z Opola chowaj? g?owe w piach. Je?eli lubisz mange/anime - ?apka w gór?! I nie chowa? si? po k?tach.
Pozdrawiam i dzi?kuje tym którym chcia?o si? przeczyta? moje wypociny. よろしく !

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2012 - 11:22
Admin Forum
Admin Forum

Dołączył/a: 05-01-2002

W Opolu sporo mangowego dzia?o si? z 10 lat temu. W tej chwili ludzie zajeli sie praca i rodzinami, powyje?dzali na studia badz za praca. Opole zawsze bedzie mialo specjalne miejsce w moim sercu. Postaram sie skontaktowac z kolezanka ktora powinna wiedziec cos anime/mandze w Opolu.

VardaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2012 - 12:48
Nowicjusz
Nowicjusz

@ryuuji: Twoja wypowiedz co do Opola i fanow m&a w tym miescie opiera sie na samych generalizacjach. Poza tym Twoje slowa swiadcza, ze cos kiepsko Ci idzie szukanie informacji w Google ;)

Pomoge Ci wiec.
W Opolu swego czasu byly organizowane konwenty mangowe MAkon (2002) i MAkon 2 (2003). To odlegle czasy, ale kolejna duza impreza odbyla sie w tym roku - Harucon.
Jako fan m&a na pewno znasz portal ***********, a tam (oprocz FB) mozna bylo znalezc info o evencie: http://***********/Harucon,calendar,show,1579.html

Co tam jeszcze... W Opolu dziala kilka klubow m&a (bardziej lub mniej sformalizowanych).
Jeden z klubow, OMA, w tym roku zorganizowal jednodniowa impreze pt. Dzien z Japonia: http://www.strefaimprez.pl/opole/opolski-dzien-z-japonia-86065

W Opolskim Klubie Fantastyki "Fenix", z ktorym w tym roku po raz 3. organizuje event pt. Opolskie Spotkania Fantastyczne (zapraszam - 22.09.2012!), dzialaja przynajmniej 2 mile, bardzo utalentowane osobki z fandomu mangowego: Kasai oraz Rayko. Rayko podczas ostatnich OSF 2 prowadzila warsztaty rysunku w klimatach m&a, a na zblizajacych sie OSF 3 poprowadzi konkurs na najlepszy komiks.

Jak widac, miasto nie spi i nikt nie chowa sie po katach ;) Trzeba tylko zrobic dobry uzytek z pana Googla badz lokalnych mediow ;)

ryuujiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-08-2012 - 16:54
Debiutant
Debiutant

Dołączył/a: 25-08-2012

Szczerze mówi?c, anime zacz??em ogl?da? na?ogowo jako? rok temu. Mo?e nieca?y rok.
Obejrza?em ju? ponad 100 ró?nych anime i ci?gle mnie kusi ?eby z kim? pogada? na ten temat. Powiem conieco znajomym, jakie wra?enie zrobi?o na mnie dane anime, ale skoro ich to nie interesuje, to tylko z grzeczno?ci przytakuj? i zapominaj? o rozmowie.
Ehh chyba wybior? si? na jaki? najbli?szy event. Razz
A co do OSF, zaciekawi?e?/a? mnie, nie wiedzia?em nawet, ?e co? takiego istnieje Smile

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-08-2012 - 21:17
Admin Forum
Admin Forum

Dołączył/a: 05-01-2002

To zapraszam do dyskusji. My ogl?damy anime ci?gle, wi?c ch?tnie porozmawiamy.

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat