Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
LunasOffline
Temat postu: Strajk grup skanlacyjnych  PostWys³any: 30-09-2011 - 17:27
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-09-2006



Status: Offline
Dawno mnie tu nie było.
Wie ktoÅ› o co chodzi ze strajkiem polskich grup translacyjnych?

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Strajk grup skanlacyjnych  PostWys³any: 01-10-2011 - 18:08
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Ze strony http://hayate.pl/old/:

Od sa­me­go po­czÄ…t­ku swo­je­go ist­nie­nia M-L mia­ło je­den cel – zgro­ma­dzić u sie­bie wszyst­kie pol­skie skan­la­cje. By­ła to do­bra ini­cja­ty­wa, któ­rej pol­ski ry­nek skan­la­cyj­ny za­czy­naÅ‚ po­trze­bo­wać i gdy­by nie po­li­ty­ka je­go sze­fa, za­pew­ne te­raz ży­li­byś­my w zgo­dzie. Ni­gdy jed­nak nie py­ta­no nas, czy chc­emy umiesz­czać na M-L na­sze tÅ‚u­ma­cze­nia, po pros­tu je bra­no. Trzy lata te­mu usu­wa­no z nich tak­że cre­dit­sy, cze­go te­raz K3n­sei bez­czel­nie siÄ™ wy­pie­ra. Åšla­dy te­go pro­ce­de­ru zo­sta­ły cał­ko­wi­cie za­tar­te z po­wo­du padu serwera, a roz­dzia­ły up­lo­a­do­wa­ne po­now­nie, tym ra­zem po­praw­nie. O ile to dru­gie bar­dzo nas cie­szy, to ni­gdy nie usÅ‚y­sze­li­śmy ani sÅ‚o­wa szcze­rych i nie­wy­mu­szo­nych prze­pro­sin za wcześ­niej­sze za­cho­wa­nie. Każ­dÄ… na­szÄ… pro­po­zy­cjÄ™ pój­ścia na kom­pro­mis Pan K. wy­śmie­wa lub igno­ru­je (jest ta­ki rów­nież wo­bec pro­po­zy­cji osób po­stron­nych). Ma być tak, jak on chce i ko­niec! Je­śli już ja­kimÅ› cu­dem do­cho­dzi do ugo­dy (K3n­sei jest w sta­nie iść na ustÄ™p­stwa typu: blo­ka­da down­lo­adu, down­lo­ad ze stro­ny gru­py, nie­wiel­kie opó­źnie­nie w do­da­wa­niu roz­dzia­łów, ale nie tych naj­bar­dziej po­pu­lar­nych ty­tu­łów czy nie­u­mie­szcza­nie ja­kiejÅ› kon­kret­nej man­gi), jej wa­run­ki sÄ… szyb­ko Å‚a­ma­ne przez nie­go sa­me­go lub je­go współ­pra­cow­ni­ków.

W tym miej­scu war­to za­zna­czyć, że K3n­sei umy­wa rę­ce od te­go, co ro­biÄ… je­go up­lo­a­de­rzy, da­jÄ…c im wol­nÄ… rę­kÄ™. Umo­wa za­war­ta mię­dzy Manga-Libem a gru­pÄ…, jest tyl­ko i wy­łącz­nie umo­wÄ… mię­dzy nim a gru­pÄ… - nie do­ty­czy up­lo­ade­rów M-L. W ten spo­sób omi­ja wa­run­ki ugo­dy, któ­rÄ… czę­sto sam pro­po­nu­je. Trak­tu­je nas jak nie­wol­ni­ków, nie ro­zu­mie, że bez nas, na­szej pra­cy i cza­su, nie miał­by nic. Je­go za­cho­wa­nie do­pro­wa­dzi­ło już do po­rzu­ce­nia kil­ku pro­jek­tów przez gru­py, bo pi­szÄ…c do nie­go z proś­bÄ… o usu­nię­cie swo­ich roz­dzia­łów, sÅ‚y­sza­ły „Jak coÅ› Wam siÄ™ nie podoba, po­rzuć­cie pro­jekt. Znaj­dzie siÄ™ in­na gru­pa, któ­ra go skoń­czy”.

5 wrześ­nia K3n­sei wy­po­wie­dziaÅ‚ woj­nÄ™ wszyst­kim skan­la­to­rom, na­wet tym neu­tral­nym, kwi­tu­jÄ…c to sÅ‚o­wa­mi: „GÅ‚u­po­tÄ… jest ja­kie­kol­wiek iś­cie na rę­kÄ™ gru­pom skan­la­cyj­nym. [...] mo­gÄ… za­po­mnieć o ja­kim­kol­wiek lep­szym trak­to­wa­niu, niż jest do tej po­ry. Skoń­czy­ło siÄ™, nie do­ce­nia­cie te­go co ma­cie, mo­że­cie mieć jesz­cze mniej.”. A co mie­li­śmy wcześ­niej? Ra­czej nie­wie­le, ale to po­ru­szy­my w przy­szÅ‚ym new­sie. KtoÅ› z Was na­pi­saÅ‚ w ko­men­ta­rzu na na­szej stro­nie, że prze­cież wszy­scy lu­dzie trak­to­wa­ni sÄ… jak szma­ty, wiÄ™c o co nam cho­dzi? Może i wszys­cy sÄ… tak trak­to­wa­ni, ale nie wszys­cy siÄ™ na to go­dzÄ… i dla­te­go po­sta­no­wi­li­śmy roz­po­cząć strajk. Mó­wi­my gÅ‚o­śne i sta­now­cze NIE bez­czel­noś­ci i cham­stwu!
___________________


Zastanawialem sie kiedy do tego dojdzie. Jak widac niektórym się wydaje, że mogą wszystko.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits