Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
asanoOffline
Temat postu: Ludzie uczÄ…cy siÄ™ japoÅ„skiego Å‚Ä…czmy siÄ™ ;P  PostWys³any: 31-08-2004 - 00:47
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 30-08-2004

Sk±d: styks peÅ‚en dźwiÄ™ków

Status: Offline
YO!
jestem nowym człowiekiem na forum i od dwóch miesięcy uczę się japońskiego (narazie umiem hira i katakanę ;P). szukam ludzi mających jakieś materiały dotyczące tego języka: skanlacje książek, programy itp. oferuje wymianę lub udostępnienie swoich materiałów m.in. dwie zeskanowane książki (1 w jpg'u, a 2 w pdf'ie) oraz programik japalpha.
mam nadzieję że ktoś odpowie na moje wołania Razz został mi tylko net bo na japonistykę i tak nie mogę próbować ;(

chcecie pogadać wymienić doświadczenia (których jak na lekarstwo u mnie, ale materiały mam Very Happy) piszcie mam nadzieję że forum się zapełni ;D

_________________
"ciesz się życiem niezależnie od tego jakie ono jest, bo w każdej chwili może się skończyć"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWys³any: 31-08-2004 - 01:14
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 14-05-2003

Sk±d: 707

ja siem uczem póki co przez net
[ale od pierwszego września lecem na prywatny ^.^]

umiem hiraganę i katakanę, ale mi się często mylą znaki.
btw - czamu w avku "asano" masz w katakanie? to chyba japońska nazwa, więc może być jako :

あさの - hiraganka
浅野 - kanji
麻野 - kanji

mam nadzieję, iż widać owe piktogramki ^.^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
asanoOffline
Temat postu:   PostWys³any: 31-08-2004 - 14:06
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 30-08-2004

Sk±d: styks peÅ‚en dźwiÄ™ków

Status: Offline
napisałem w avku katakaną bo wg. mnie lepiej to wygląda zresztą sam chyba przyznasz że "a" z hiragany napisane w paincie mogłoby dosyć komicznie wyglądać. apropos "asano" to naruto też jest chyba japońską nazwą i też jest na mandze w katakanie:P

napisz jeśli masz może "słownik znaków japońskich" pana Nowaka chciałem to kupić, ale za bardzo niewiem co tam jest:P

a co do kursu też mam taki zamiar, ale i tak wolałbym japonistykę (której w łodzi nie ma:()

_________________
"ciesz się życiem niezależnie od tego jakie ono jest, bo w każdej chwili może się skończyć"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Angel_YukariOffline
Temat postu: ^^  PostWys³any: 31-08-2004 - 16:09
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 01-02-2004

Sk±d: z Gorzowa ^^

Status: Offline
szczęściarze Razz Gorzow to wiocha i nie ma zadnych kursów japonskiego _-_ a programik ktory sobie kupilam w Rosji nie chce dzialac na moim kompie T.T
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWys³any: 31-08-2004 - 20:27
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 14-05-2003

Sk±d: 707

yukkie - szpoko. nie jest tak źle ^.^ chobi Cię pouczy Very Happy

asano - mam ten słownik. polecam, bardzo, bardzo ciekawe wydanie ^.^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
asanoOffline
Temat postu:   PostWys³any: 31-08-2004 - 21:51
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 30-08-2004

Sk±d: styks peÅ‚en dźwiÄ™ków

Status: Offline
Yukari, a co masz za programik? jak ci nie działa to mogę ci dać inny "japalpha" nauczysz się z niego całej kany no i kanji trochę (chyba jest w tym programie chociaż podstawowe znaki:P).co prawda jest to wersja demo czy cuś ale dobre i to.

Chobi jakbyś mógł to napisz mniej więcej jak wygląda budowa tego słownika czy jest gramatyki może trochę czy 100% słownika:D z góry dzięki[/code]

_________________
"ciesz się życiem niezależnie od tego jakie ono jest, bo w każdej chwili może się skończyć"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWys³any: 01-09-2004 - 16:05
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 14-05-2003

Sk±d: 707

hmm, słownik, jak słownik.

gramatyki w nim żadnej. po prostu lista znaków, z podanymi sposobami odczytu oraz kilka wyrażeń, do którego się używa danego znaku.

ale bardzo fajnie to wyglÄ…da ^.^
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
asanoOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-09-2004 - 18:08
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 30-08-2004

Sk±d: styks peÅ‚en dźwiÄ™ków

Status: Offline
oki dzięki wiem co kupię Very Happy,a następnym celem będzie ta książeczka z gramatyką (wyd.Uni.jagielońskiego 500 coś stron) i nauka hihihi tylko flotę muszę wykrzesać na tą gramatykę;/.

_________________
"ciesz się życiem niezależnie od tego jakie ono jest, bo w każdej chwili może się skończyć"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
adrriannosssOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-03-2010 - 02:11
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 05-03-2010



Status: Offline
Witam serdecznie!

Właśnie przyłączyłem się do tego forum, dość przypadkowo, dzisiaj szukałem w necie jakiegoś forum dotyczącego języka japońskiego, które mógłbym odpalić w robocie. Niestety większość stronek jest tu poblokowana przez złowieszczy system strzegący sieci.
Tak więc jestem a to mój pierwszy post. Niestety forum to jest nieco mało żywotne jak mi się wydaje, ale spróbuję coś na nim zdziałać. Może się odświeży, przybędzie nowych użytkowników.
Japońskiego uczę się od kilku miesięcy na poważnie, pracuję w pewnej znanej japońskiej firmie z którą wiąże przyszłość. Jako, że współpracuję z rezydującymi tutaj Japończykami, których angielski woła o pomstę do nieba Confused , postanowiłem zacząć eksperyment z japońskim - zacząłem się uczyć. Mój czas jest niezmiernie ograniczony, ale jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Lubię takie wyzwania Laughing Na razie uczę się wyłącznie wymowy i dialogów z kursów audio (w aucie najczęsciej), już nawet pozwalam sobie na małe rozmówki z koleżkami z pracy, ale planuję też naukę kany i kanji.
No więc chętnie połączyłbym się (jak w temacie) z innymi ludźmi mającymi za cel nauczenie się japońskiego. Od jakiegoś czasu zainteresowałem się Japonią i kulturą tego kraju, a jak każdy chłopak mający nieco testosteronu od zawsze interesuję się Japońskimi sztukami walki. moim marzeniem jest też rozpoczęcie treningu Aikido.
Zachęcam do wymiany postów i korespondencji jeśli ktoś tu kiedyś trafi. Pozdrawiam!
Smile Very Happy Smile [/list]

_________________
Mierz zawsze wyżej niż możesz dojść, patrz dalej niż widzisz, walcz z silniejszymi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits