Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
KellyOffline
Temat postu: Shakugan no Shana  PostWys³any: 23-01-2006 - 19:57
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2003

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Według mnie seria dosyc ciekawa. Wykorzystane watki od thrillera do romansu szkolnego. Szkoda tylko, ze dwa ostatnie odcinki to retrospekcja. Nie lubię takiego przewracania kolejnosci wydarzeń.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
auronOffline
Temat postu: Shakugan no Shana  PostWys³any: 23-01-2006 - 20:50
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 22-01-2006



Status: Offline
Mi tez ten motyw z retrospekcja nei przypadl do gustu...no ale sa dobre strony tego. Przynajmniej wiemy w jakich okolicznosciach Shana zawarla kontrakt z alastorem i zostala FlameHaze Wink.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
richieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-01-2006 - 00:40
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Mmmm. Shana to jedno z nielicznych już anime na które niecierpliwie wyglądam kolejnego odcinka. Naprawdę ciekawe postacie... Shana (ze swoim "urusai-urusai-urusai!" rządzi. Margery Daw i baka Marco rządzą. No i Wihelmina (nobel za to imię, lol) ze swoim "de-arimasu" też Smile. No i oprawa muzyczna, mniam, mniam. Retrospekcja mi nie przeszkadza, jeśli nie liczyć tego iż niestety zdziebko podważa spójność fabuły...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KamalOffline
Temat postu:   PostWys³any: 11-01-2007 - 01:26
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 08-10-2006

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Ciekawe anime. Trudno sklasyfikować do konkretneo typu, mamy tu magię, walki, szkolna komedie, może i kawałeczek dramatu... (trudno wymienić wszystko co można tu znaleźć, za dobrym znawcą rodzajów anime chyba nie jestem Wink). Może nie każdemu spodoba się takie połączenie, ale muszę przyznać, ze zlanie wielu rodzajów anime w tym jednym wg mnie udało się, przyjemnie się ogląda. Jedynie owa retrospekcja lekko zaburza ciąg akcji, ale na szczęście nie psuje wrażenia bo dowiadujemy się trochę wiecej o głównej bohaterce.

Do serii jest jeszcze OAV, ktory podchodzi pod typowa szkolna komedia, typowa co nie znaczy zła. OAV-ek nic do serii nie wnosi, ale jest lekki w odbiorze i zabawny Wink

Całe anime obejrzałem na dwa ciągi, dość trudno mi było się oderwać, ale spać człowiek musi Wink

_________________

~15.02.2007~ - data, na którą wielu czekało... -> Naruto: Shippuuden!!!
しのび
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radical DreamerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 15-01-2007 - 15:51
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 27-01-2003



Status: Offline
Hmmm... czy to dobry znak że właśnie się zorientowałem że nie pamiętam już szczegółów fabuły? Confused
Oglądałem Shakugana jakiś czas temu (nie pamiętam nawet dokładnie kiedy) i zrobił na mnie duże wrażenie. Przede wszystkim jakość grafiki i sceny walk - dialogów w nich było akurat dość żeby się nie znudzić i nawet mięcho armiatnie miało jakieś uczucia (no dobra, głównie ból i przerażenie Very Happy) a nie atakowało jak automaty.

Heh... chyba sobie w najbliższym czasie odświeżę pamięć Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 25-01-2007 - 13:09
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

wysiadłam przy drugim odcinku - zero sympatii w stosunku do bohaterów i niewielkie zainteresowanie, czy latarni uda się przeżyć i jak długo. drugi odcinek mnie zdołował i zirytował, jeśli takie mają być następne to ja wolę coś słodkiego i odmóżdżającego
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radical DreamerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-01-2007 - 15:34
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 27-01-2003



Status: Offline
Nika: na szczęście nie są, jednym z głównych wątków jest właśnie związek głównych bohaterów, jak "przedmiot" nie tylko zostaje uznany za pełnoprawną osobę ale nawet cosik tam zaczyna iskrzyć między nimi Wink Do tego jest trochę odcinków typowo "szkolnych", z normalnym, codziennym życiem i problemami tak głębokimi jak "co by tu dziś ubrać".

Co do roztrząsanej już retrospekcji - odświeżyłem pamięć, i nic takiego pod koniec nie ma... za to jest jedna w środku serii. Czyżby ktoś obejrzał tylko połowę? Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KamalOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-01-2007 - 01:28
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 08-10-2006

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
bo to nie jest pod koniec, to bodajze 17 czy 18 odcinek, juz nie pamietam dokładnie, w każdym razie jest w miarę krótko i zwięźle Smile

@Nina, może za mało obejrzałaś? Dwa odcinki to jednak mało aby zobaczyć o co tak naprawdę chodzi w tej serii, a chodzi w sumie o wiele rzeczy, o których dowiadujemy się z biegiem czasu. No ale istnieje również możliwość, że to anime poprostu nie jest w Twoim guście więc do niczego nie zmuszam Smile

_________________

~15.02.2007~ - data, na którą wielu czekało... -> Naruto: Shippuuden!!!
しのび
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 18-04-2007 - 17:10
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Wreszcie udało mi się obejrzeć to anime w całości. Choć przyznam, że miałam chwile zwątpienia. Jakieś takie przydługie czasami, lekko irytowała mnie Shana (szczególnie jej zachowanie w stosunku do Yuuji'ego). Bardzo przypadła mi do gustu muzyka, bardzo dobrze oddawała kilamt serii. Grafika też utrzymana na wysokim poziomie. Sądzę, że mogę dać 7/10.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomyyyyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-07-2007 - 10:18
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 07-07-2007



Status: Offline
Nie ma co... czekamy na 2 sezon Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sakura_89Offline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2007 - 09:25
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 18-02-2006



Status: Offline
Ostatnio obejrzałam to anime. Moje wrażenia: wszystko fajnie, ale strasznie schematyczne... sama koncepcja tego drugiego świata ciekawa, ale cała reszta.... ale i tak wciąga:D

_________________
"Pepole cannot gain anything without sacrificing something. You must present something of equal value to gain something."
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rufus
Temat postu:   PostWys³any: 11-07-2007 - 23:40
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 11-07-2007



Zacznijmy od tego że na "Shakugan no Shana" trafiłem przypadkowo. Ściągnąłem jeden odcinek bez większego zapały, chcąc poprostu zabić czymś czas. Po odpaleniu filmu natychmiast spodobało mi się intro. Sam nie wiem dlaczego... może ze względu na dobrze wkomponowaną muzykę... w każdym razie pierwsze co mi się przypomniało po pierwszych scenach filmu to... Matrix. Jest to skojarzenie BARDZO luźne, ale zarówno tam, jak i w "Shakugan" świat nie jest taki jak się zdaje. Motyw ten spodobał mi się na tyle, że zaraz po obejrzeniu pierwszego odcinka ściągnąłem drugi. Oczywiście żeby nie było za pięknie, jedyne polskie napisy jakie ściągnąłem były źle zsynchronizowane (przez co musiałem sam się zająć synchronizacją) ale mimo to oglądałem z przyjemnością. Coś w "Shakugan" jest, bo nigdy wcześniej nie spędziłem całego dnia na oglądaniu anime Very Happy. Nika, wiem o co chodzi, ale "Shana" to nie kolejny dramat w stylu "Okruchy Życia"(LoL), w którym główny wątek to ulatujące życie z szesnastoletniego chłopaka. I powiem że wybrałaś FATALNY moment na przerwanie oglądania, bo (o ile dobrze pamiętam) w trzecim odcinku okazuje się że z głównym bohaterem wcale nie jest tak jak z innymi latarniami ^^. Nie wiem jak wy, ale ja jakoś nie dostrzegam większych wad serii. Nie widzę w niej schematyczności (jak "Shakugan" jest schematyczna to pooglądajcie sobie pokemony Very Happy), odcinki wcale nie są zbyt długie (wręcz przeciwnie), a stosunek Shany do Yuji'ego da się łatwo wytłumaczyć. Przecież nie można oczekiwać romantyzmu od dziewczyny, która przez niemal całe życie zajmowała się wycinaniem w pień potworów i innych dziwadeł, prawda?? Inną sprawą jest to że ona przez 90% odcinków nie wie co tak naprawdę czuje.
Inną sprawą jest bardzo dobra warstwa fabularna. Jak już mówili Kamal łączy ona w sobie różne typy anime (właśnie takie połączenia lubię najbardziej ^^). Są w niej momenty wzruszające (ostatni odcinek), zabawne, niekiedy skłaniające do krótkiej refleksji. Mamy również nieźle zrobione sceny walk. Kreacja świata stoi również na bardzo wysokim poziomie (podział na zwykłych ludzi, pochodnie, mistes, flame haze itp. - wszystko ma swoje wytłumaczenie).
Możecie mi mówić że nie mam gustu, nie znam się itp. Jednak "Shakugan no Shana" było moim pierwszym anime które zaliczyłem w całości (obejrzałem WSZYSTKIE odcinki). Ta seria ma w sobie to "coś". Coś czego nie miał dla mnie np. Dragon Ball (co nie znaczy że DB był kiepski, nic takiego nie powiedziałem, bo samobójcą nie jestem). Coś co sprawiało że chciałem wiedzieć jak to się wszystko skończy, a jednocześnie czułem żal że zostawało mi coraz mniej odcinków do obejrzenia. Niemniej jednak czekam z niecierpliwością na drugi sezon, albo nawet na film pełnometrażowy (rzecz jasna nadal anime), którego zapowiedź pojawiła się na końcu ostatniego odcinka.

Sorka że się tak rozpisałem ale jestem na świeżo po ostatnim odcinku ^^, więc musiałem jakoś przelać moje wrażenia Very Happy. W każdym razie "Shakugan no Shana" to obecnie jedno z najlepszych, (oczywiście tylko według mnie) nowszych. anime jakie są teraz dostępne w necie. Nic tylko czekać na nową serię...

_________________
...we are one...we are free...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
albaristOffline
Temat postu:   PostWys³any: 14-07-2007 - 17:17
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 14-07-2007

Sk±d: Gdynis

Status: Offline
Wg mnie w Shanie było za dużo romansu/gadania a za mało rozwinięta fabuła. Jednak seria mi się podobała i zamierzam obejrzeć film oraz drugi sezon.

Ps. Taka mała ciekawostka w Kagihime (niedawno wyszedł sub pl) są dwie postacie łudząco podobne do tych z Shany w tym sama Shana która walczy za pomocą ognia.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rufus
Temat postu:   PostWys³any: 14-07-2007 - 21:01
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 11-07-2007



albarist napisa³/a:
Wg mnie w Shanie było za dużo romansu/gadania a za mało rozwinięta fabuła


Hmmm... to już kwestia wyłącznie gustu. Mimo że wątek uczuciowy wyraźnie góruje nad resztą, niemniej jednak mi to nie przeszkadza. Jak na mój gust dodaje to nawet temu anime trochę uroku. Poza tym nie zapominajmy że "Shakugan no Shana" to swoisty miks różnych gatunków (dramat, komedia szkolna, romans, itd.). Jak dla mnie jednak, (mimo uwydatnionego nieco wątku uczuciowego) twórcy anime znaleźli swego rodzaju złoty środek. Ale to już tylko moja opinia...

_________________
...we are one...we are free...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits