Hasło: Angelic Layer
Kategoria: Array
Wymowa:
Odnośniki zwiazane: anime, seria TV
Definicja: Weź kawałek Dragonballa, przypraw brazylijską telenowelą i dodaj porcję Pokemona. Potem ostro zmieszaj i podziel na 26 porcji. Chętnym należy podawać w małych ilościach. Spożywanie dozwolone wyłącznie w epoce Misia Uszatka.
Nie jestem zachwycony tym filmem, zapewne dlatego, ze dawno wyrosłem z takich klimatów. Angelic Layer to po prostu anime dla dzieci. Główną bohaterką jest młodziutka Suzuhara Misaki. Jej mama jest podobno bardzo zajęta i nie ma czasu nawet na moment odwiedzić córkę, choć mieszkają w tym samym mieście.
Los Misaki jest potwierdzeniem przysłowia, że nie matura, lecz chęć szczera ... i tak dalej. Bowiem, kiedy dziewczynka przybywa do Tokio, spostrzega wielki ekran z transmisją zawodów Angelic Layer. Tak jej się to podoba, ze postanawia sama spróbować i wrodzonym, czystym talentem oraz wrażliwym sercem niszczy niemal wszystkich doświadczonych i trenujacych od lat przeciwników. Oczywiście, żeby wszystko było zgodne z tradycją, podobnie, jak w filmach o słynnym bokserze Rockym, Misaki musi zawsze najpierw dostać w trąbę, żeby potem zebrać się i zwyciężyć. A cóż to jest ten Angelic Layer? To rodzaj zawodów. Wyglada to mniej więcej jak wolna amerykanka małych laleczek, które są sterowane przez specjalne przekaźniki przekazujące owym laleczka fale z umysłu pilotów. Piloci, zwani deusami siedzą sobie wygodnie w fotelach, lecz zakładają na głowę specjalną opaskę z emiterem myśli. Później wrzuca się lalkę w specjalny obszar, w którym emitowane są fale z mózgów deusów. I już można się prać, oczywiście ciągle rzucając teksty o szacunku, miłości i przyjaźni. Tak to mniej wiecej wygląda.

Seiyuu:
Suzuhara Misaki: Enomoto Atsuko,
Icchan: Onosaka Masaya,
Kizaki Tamayo: Yukino Satsuki,
Kobayashi Koutarou: Fukuyama Jun,
Kobayashi Hatoko: Shiratori Yuri,
Suzuhara Shouko: Kikuko Inoue.

Słowa kluczowe: komedia, szkoła, akcja, romans, walki
Obrazek: