Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
chobi
Temat postu:   PostWys³any: 11-01-2004 - 20:31
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 14-05-2003

Sk±d: 707

W sumie to na Fujishime nie ma co narzekać....

"OMG!" zazwyczaj rysuje w ciągu pół roku, co można uznać nawet za znośne....natomiast CLAMPice przesadzają zupełnie.... Confused
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-01-2004 - 15:59
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Właśnie ja te słyszałam, że Hellsing ma 4 tomy i to seria zamknięta .... Confused
Ale ale OMG 26- nie mam nic przeciwko, X 19 no mogły by się troszkę pośpieszyć, chce wiedzieć co się stanie (resztą jak każdy)

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 23-01-2004 - 23:55
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

If anybody asking : OMG zostanie wydane tyle tomów , ile ukaże się w Japonii do chwili zakończenia procesu wydawniczego. Tak samo z NGE. Prościej : 9 tom NGE na pewno się pojawi , jeżeli ukaże się w Japonii zanim JPF wyda tom 8. Jeżeli nie - no cóż , trzeba będzie trochę poczekać.

BTW. Czy ktoś mi wytłumaczy co Hikaru no Go ma wspólnego z BeyBlade? Hulit coś mataczy... [nie w imieniu firmy , akurat , we własnym Razz]

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-01-2004 - 00:53
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisa³/a:
Prościej : 9 tom NGE na pewno się pojawi , jeżeli ukaże się w Japonii zanim JPF wyda tom 8. Jeżeli nie - no cóż , trzeba będzie trochę poczekać.

9 wychodzi w lutym. Wiec bedzie 9.

Radagajs napisa³/a:

BTW. Czy ktoś mi wytłumaczy co Hikaru no Go ma wspólnego z BeyBlade? Hulit coś mataczy... [nie w imieniu firmy , akurat , we własnym Razz]

Geez. Nie wiem o co dokładnie chodzi ale BeyBlade było w telewizji. Czy JPF będzie ryzykował wydanie Hikaru no Go bez anime? I don't think so.
Chetnie to poczytam , jesli powiesz gdzie to znalezc.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 24-01-2004 - 16:22
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

raul napisa³/a:
9 wychodzi w lutym. Wiec bedzie 9.


O , a ja myślałem że w kwietniu Smile W sumie nawet lepiej.

raul napisa³/a:
Geez. Nie wiem o co dokładnie chodzi ale BeyBlade było w telewizji. Czy JPF będzie ryzykował wydanie Hikaru no Go bez anime? I don't think so.
Chetnie to poczytam , jesli powiesz gdzie to znalezc.


Em... W mojej prywatnej korespondencji , a tej raczej nie udostępniam Smile Służę natomiast cytatem.

[kontekst : tłumaczę Hulitowi , o czym jest Hikaru no Go]
Hulit :
"WIEM CO TO GO....WIEC MOWISZ MI ZE CHCESZ ZEBYSMY WYDALI MANGE O GRZE?! COS JAK BAYBLADE... PRZYGOTY PIONKOW NA PLANSZY Smile"

BeyBlade jest o przygodach pionków na planszy? O_O Nie wiem , o BeyBlade mam pojęcie dość mętne , ale coś mi to nie pasuje. A Hulita ciężko złapać i nie miałem okazji go dopytać...

BTW. Co wy się tak kochacie? Razz Raz powiedziałem Hulitowi "nie bądź Raulem" (chodziło konkretnie o utajnianie zapowiedzi wydawniczych) i mało brakowało , a by się ciężko obraził =^.^=

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-01-2004 - 18:38
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisa³/a:

O , a ja myślałem że w kwietniu Smile W sumie nawet lepiej.

Może i w kwietniu. Limitowana chyba wychodzi wczesniej.

Radagajs napisa³/a:

[kontekst : tłumaczę Hulitowi , o czym jest Hikaru no Go]
Hulit :
"WIEM CO TO GO....WIEC MOWISZ MI ZE CHCESZ ZEBYSMY WYDALI MANGE O GRZE?! COS JAK BAYBLADE... PRZYGOTY PIONKOW NA PLANSZY Smile"

Mysle, ze chodzilo mu ze manga o grze (czyli jak beyBlade). A ze przygody pionkow na planszy to taki dowcip (do Hikaru, nie do BeyBlada).

Radagajs napisa³/a:

BTW. Co wy się tak kochacie? Razz Raz powiedziałem Hulitowi "nie bądź Raulem" (chodziło konkretnie o utajnianie zapowiedzi wydawniczych) i mało brakowało , a by się ciężko obraził =^.^=

@_@
O jej. Zacząłem myślec o co mogło chodzić ... mi się przypomina tylko "rozmowa" na forum w której coś tam mętnie tłumaczył dlaczego nie wydadzą Ranmy. Więc ja powiedziałem, że fajnie by było gdyby powiedzieli prawdę (chodziło o stwierdzenie, że to niby Waneko ma prawa do Ranmy), że nie chcą wydać a nie wciskanie ludziom kitu.

No jeżeli za prawdę się na mnie obraża, to chyba jego problem.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 24-01-2004 - 20:53
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

raul napisa³/a:
Mysle, ze chodzilo mu ze manga o grze (czyli jak beyBlade).


Beyblade jest o grze? Sou desu ka... Nie wiedziałem , widać źle doczytałem.

raul napisa³/a:
mi się przypomina tylko "rozmowa" na forum w której coś tam mętnie tłumaczył dlaczego nie wydadzą Ranmy. Więc ja powiedziałem, że fajnie by było gdyby powiedzieli prawdę (chodziło o stwierdzenie, że to niby Waneko ma prawa do Ranmy), że nie chcą wydać a nie wciskanie ludziom kitu.


W sumie , nie dziwię się. Mają prawo wydawać to , co chcą i nie potrzebują do tego żadnych usprawiedliwień. Jeśli jakiejkolwiek firmie mówi się "wydajcie XX!" i na odpowiedź odmowną reaguje się stwierdzeniem "a dlaczego , ja chcę , ja chcę!" to trudno się dziwić , że dyskutant jest dość zdenerwowany. Jeśli na dzień dobry zasady dyskusji określane są przez podejście "macie wydać Ranmę , chyba że przekonująco mi udowodnicie , dlaczego nie można" i w dodatku dyskutuje się nie z szefem , a z nie odpowiadającym za żadne decyzje pracownikiem , pozbyłbym się nadziei na inny rezultat.

Przynajmniej takie ja odniosłem refleksje z tej dyskusji.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-01-2004 - 22:20
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisa³/a:

Beyblade jest o grze? Sou desu ka... Nie wiedziałem , widać źle doczytałem.

Sam nie wiem do konca. Moze cos zle przeczytalem w artykule. Mi sie wydawalo, ze to ma zwiazek z gra. Smile

Radagajs napisa³/a:

W sumie , nie dziwię się. Mają prawo wydawać to , co chcą i nie potrzebują do tego żadnych usprawiedliwień.

To po co je szukaja na sile?
Wystarczylo powiedziec: Nie wydamy Ranmy.
Lubisz jak ktos Cie oklamuje?

Radagajs napisa³/a:

Jeśli jakiejkolwiek firmie mówi się "wydajcie XX!" i na odpowiedź odmowną reaguje się stwierdzeniem "a dlaczego , ja chcę , ja chcę!" to trudno się dziwić , że dyskutant jest dość zdenerwowany.

Tam nie bylo o chceniu. Kazdy sobie moze chciec, co mu sie podoba. A firma ma prawo nie wydac. Naprawde istnieja takie wyrazy jak "Nie" i "wydamy".

Radagajs napisa³/a:
za żadne decyzje pracownikiem , pozbyłbym się nadziei na inny rezultat.
Przynajmniej takie ja odniosłem refleksje z tej dyskusji.

Widac ze nie pamietasz. Ja pamietam dobrze bo pisalem wtedy specjalnie maila do Waneko z pytaniem. Na ktore dostalem prosta odpowiedz - "Nie planowalismy i ni eplanujemy wydania Ranmy".
Wychodzi za ja klient, jestem zly, bo osmielam sie pytac przedstawiciela JPF na forum dlaczego klamia.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 24-01-2004 - 23:45
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

raul napisa³/a:
Sam nie wiem do konca. Moze cos zle przeczytalem w artykule. Mi sie wydawalo, ze to ma zwiazek z gra. Smile


Wow Smile Wychodzi na to , że wszyscy mamy takie samo pojęcie o BeyBlade , bo Hulita też nie podejrzewam o głębszą na temat tej serii wiedzę.

raul napisa³/a:
To po co je szukaja na sile?


Nikt niczego nie szuka na siłę. To ty pytałeś "dlaczego nie wydawać Ranmy" i udzielono ci odpowiedzi , dlaczego wg JPFu nie warto. W zasadzie jest to czysta sofistyka , bo dylemat "wydać czy nie wydać" rozstrzygnie się na całkiem innej płaszczyźnie myślowej.

Ale faktycznie , JPF nie powinno było wdawać się w tobą w dyskusję. Proste "nie mamy obowiązku wydawać Ranmy , a czy ją kiedyś wydamy , o tym wie jeden Boh w niebiesiech , bo nawet i nasz szef pewien nie jest" podziałałoby znacznie lepiej. Tylko ciekawe , czy byłbyś wtedy zadowolony Razz

raul napisa³/a:
Tam nie bylo o chceniu. Kazdy sobie moze chciec, co mu sie podoba. A firma ma prawo nie wydac. Naprawde istnieja takie wyrazy jak "Nie" i "wydamy".


A znasz takie słowa jak "brak" i "informacji"? Shin Yasuda zarówno jako Japończyk , jak i jako osoba jest człowiekiem dość skrytym. Sam spróbuj wycisnąć z niego jakieś informacje zamiast na biednych pracowników JPFu zwalać. Oni i tak już się skarżą , że o większości rzeczy dowiadują się ostatni.

raul napisa³/a:
Widac ze nie pamietasz. Ja pamietam dobrze bo pisalem wtedy specjalnie maila do Waneko z pytaniem. Na ktore dostalem prosta odpowiedz - "Nie planowalismy i ni eplanujemy wydania Ranmy".
Wychodzi za ja klient, jestem zly, bo osmielam sie pytac przedstawiciela JPF na forum dlaczego klamia.


A napisali , że to Waneko? Hmm , może im się pomyliło z Egmontem. Czy coś takiego. A w sumie , czy jest to takie ważne?

Przekleństwem polskich wydawnictw jest konieczność podlizywania się klientom z uwagi na emocjonalne podejście fanów do ich hobby (JPF wypina się na mnie i nie chce odpowiadać na forum , to ja nie kupię tej czy innej mangi , mogę sobie ściągnąć skany). JPF radzi sobie z tym jeszcze nie najgorzej , za to Waneko dało sobie wleźć na głowę - osłupiająco głupie pomysły w rodzaju zmiany kierunku czytania po pięciu tomach tłumaczone "presją fanów" najlepszym przykładem. Jeszcze trochę , a zmienią papier na fioletowy w ciapki , żeby jakiejś fance pasowało do koloru torebki.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-01-2004 - 01:02
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisa³/a:

Nikt niczego nie szuka na siłę. To ty pytałeś "dlaczego nie wydawać Ranmy" i udzielono ci odpowiedzi , dlaczego wg JPFu nie warto. W zasadzie jest to czysta sofistyka , bo dylemat "wydać czy nie wydać" rozstrzygnie się na całkiem innej płaszczyźnie myślowej.

Nie. Ja pytalem dlaczego, skoro nie wydaja, nie moga powiedziec tego wprost i uczciwie przyznac ze jest za dluga czy co tam sobie wymysla.
I nic więcej.

Radagajs napisa³/a:

Proste "nie mamy obowiązku wydawać Ranmy , a czy ją kiedyś wydamy , o tym wie jeden Boh w niebiesiech , bo nawet i nasz szef pewien nie jest" podziałałoby znacznie lepiej. Tylko ciekawe , czy byłbyś wtedy zadowolony Razz

Ty chyba nic nie pamietasz z tamtej dyskusji.
Wiec powiem tak - To Shin Yasuda powiedział, że JPF Ranmy nie wyda, bo prawa do niej ma Waneko.
A mi osobiscie nie zalezy zeby Ranme wydal JPF.

Radagajs napisa³/a:

zwalać. Oni i tak już się skarżą , że o większości rzeczy dowiadują się ostatni.

Przecież to była informacja od niego. @_@

Radagajs napisa³/a:

A napisali , że to Waneko? Hmm , może im się pomyliło z Egmontem. Czy coś takiego. A w sumie , czy jest to takie ważne?

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie czy lubisz jak Cię okłamują.
Jeśli nie, to sam sobie odpowiedz czy jest to ważne czy nie.
Ja nie lubiÄ™.

Radagajs napisa³/a:

Przekleństwem polskich wydawnictw jest konieczność podlizywania się klientom z uwagi na emocjonalne podejście fanów do ich hobby (JPF wypina się na mnie i nie chce odpowiadać na forum , to ja nie kupię tej czy innej mangi , mogę sobie ściągnąć skany).

Dlatego ja nic nie obiecuję. Będzie, to będzie. A dobra manga się sama obroni.

Radagajs napisa³/a:
Jeszcze trochę , a zmienią papier na fioletowy w ciapki , żeby jakiejś fance pasowało do koloru torebki.

Ale maja jako taki kontakt z fanami. I nie robią łaski, że odpowiedzą na maila (choć długo trzeba czekać).
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 25-01-2004 - 12:46
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

raul napisa³/a:
Ale maja jako taki kontakt z fanami. I nie robią łaski, że odpowiedzą na maila (choć długo trzeba czekać).


Ja osobiście preferuję zimny profesjonalizm JPFu niż radosną asertywność WANEKO kryjącą niedoróbki w zakresie tłumaczenia , papieru , doboru mang , nieudolnego do niedawna systemu zamawiania mang ze strony itp. Dla mnie WANEKO - dokładnie zresztą jak nowe Kawaii - w chwili obecnej nieustającym wysiłkiem redakcji zmierzającym do przypodobania się fanom stoi.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-01-2004 - 13:46
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisa³/a:

Ja osobiście preferuję zimny profesjonalizm JPFu

Możesz mi odpowiedzieć gdzie widzisz profesjonalizm w nieodpowiadaniu na maile?

Radagajs napisa³/a:

niż radosną asertywność WANEKO kryjącą niedoróbki w zakresie tłumaczenia , papieru , doboru mang , nieudolnego do niedawna systemu zamawiania mang ze strony itp.

Ale widzisz , że się poprawiają? Zmienili drukarnie na Colorado - nie można już powiedzieć, że drukują gorzej niz JPF.

Doboru mang? Przeciez to wszystko jest na podstawie ankiet. Po za tym znam wiele fanek Marsa i Paradisse Kiss (nie kupujących nic z JPF , bo nie znajdujacyc w ich ofercie nic ciekawego) więc nie rozumiem o co ci chodzi. Nikt Cie nie zmusza do kupowania mang z Waneko, ale nie mów ,że skoro Tobie sie nie podobaja to jest zły dobór.
Zresztą, chciałbyś miec na rynku same mangi shonen? I to tylko te co leciały w telewizji?

Radagajs napisa³/a:

Dla mnie WANEKO - dokładnie zresztą jak nowe Kawaii - w chwili obecnej nieustającym wysiłkiem redakcji zmierzającym do przypodobania się fanom stoi.

Powiedz że kupiłeś nowe (lutowe) Kawaii i nie widzisz, że sie zmienia na lepsze.

I co, odpowiesz na to pytanie czy lubisz być okłamywany? Smile
Bo widzę, że unikasz odpowiedzi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 25-01-2004 - 16:11
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

raul napisa³/a:
Możesz mi odpowiedzieć gdzie widzisz profesjonalizm w nieodpowiadaniu na maile?


Miałem na myśli profesjonalizm w podejściu do wydawania mang. Do takiego należy np. niezgoda na partaczenie pod presją fanów (po dość dawnych doświadczeniach nie ma już zmian papieru w środku serii , zmiana kierunku czytania w trakcie wydawania jest nie do pomyślenia , przerwanie raz rozpoczętej serii także , nadto tłumaczenie i korekta są ogólnie na wyższym poziomie).

raul napisa³/a:
Zresztą, chciałbyś miec na rynku same mangi shonen? I to tylko te co leciały w telewizji?


Ma'am. Nie mów mi , że to zdanie miało charakteryzować ofertę JPFu. (Lemnear , NGE , Hellsing , Miyu , DNAngel , Slump , Boginki , Slayersi to SHONEN?!) BTW , czy aby ta twoja wymarzona Ranma również nie jest shonenem?

Odwracając pałeczkę - WANEKO za to same shojo wydaje , z ostatnim wyjątkiem w postaci Onizuki. Black Jacku , wróć! Razz

raul napisa³/a:
Powiedz że kupiłeś nowe (lutowe) Kawaii i nie widzisz, że sie zmienia na lepsze.


Nie kupiłem , ale przejrzałem , ponieważ pewna gadzina zamieściła tam moje zdjęcie. Notabene , dorwę drania , mógł chociaż zapytać o zdanie.

raul napisa³/a:
I co, odpowiesz na to pytanie czy lubisz być okłamywany? Smile
Bo widzę, że unikasz odpowiedzi.


Nie widzÄ™ po prostu odniesienia tego pytania do tematu rozmowy.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-01-2004 - 20:47
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisa³/a:

zmiana kierunku czytania w trakcie wydawania jest nie do pomyślenia , przerwanie raz rozpoczętej serii także , nadto tłumaczenie i korekta są ogólnie na wyższym poziomie).

Rozumiem. JPF ma prawo czegoś nie wydawać, a Waneko nie ma prawa przerwać serii skoro nikt jej nie kupuje? Wiekszość nie lubi dokładać kasy ze swojej kieszeni. Jestem pewien ,że nie chcieli tego robić.
Po za tym .. gdyby Waneko miało siłę przebicia JPFu to nie martwili by się zdaniem fanów.

Radagajs napisa³/a:

Ma'am. Nie mów mi , że to zdanie miało charakteryzować ofertę JPFu. (Lemnear , NGE , Hellsing , Miyu , DNAngel , Slump , Boginki , Slayersi to SHONEN?!)

A co to niby jest? (nie wiem jak Miyu i DNAngel ale Afaik też).
Oczywiście wszystkie w ramach swoich podgatuków.

Radagajs napisa³/a:

BTW , czy aby ta twoja wymarzona Ranma również nie jest shonenem?

Tak, jest chłopcem , o ile nie wylejesz na niego zimnej wody. Smile

A na poważnie .. co to ma do sprawy? Jak już mówiłem, Ranma mogłaby być shojo, shojo-ai, seinen byle była dobra. Tym się ma obronić, nie znanym tytułem.

Radagajs napisa³/a:

Odwracając pałeczkę - WANEKO za to same shojo wydaje , z ostatnim wyjątkiem w postaci Onizuki. Black Jacku , wróć! Razz

I Video Girl Ai. Więc nie tak same.

Radagajs napisa³/a:

Nie kupiłem , ale przejrzałem , ponieważ pewna gadzina zamieściła tam moje zdjęcie. Notabene , dorwę drania , mógł chociaż zapytać o zdanie.

Będziesz sławny Smile
To jak przeczytasz to możemy pogadać. Wyrażanie zdania po przejrzeniu to tak jakbyś przeglądał obrazki z mangi i twierdził , że manga jest beznadziejna.

Radagajs napisa³/a:

Nie widzÄ™ po prostu odniesienia tego pytania do tematu rozmowy.

No co ci zależy. Proste TAK lub NIE.
Wtedy odniesienie siÄ™ od razu znajdzie Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 25-01-2004 - 23:51
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

raul napisa³/a:
Rozumiem. JPF ma prawo czegoś nie wydawać, a Waneko nie ma prawa przerwać serii skoro nikt jej nie kupuje?


WANEKO też ma prawo czegoś nie wydawać. Na przykład Nausicai i Adolfa. Choć te akurat mangi są wielokrotnie lepsze od obecnych tytułów WANEKO (IMHO).

raul napisa³/a:
Po za tym .. gdyby Waneko miało siłę przebicia JPFu to nie martwili by się zdaniem fanów.


Siłę przebicia , powiadasz. Skąd JPF ją wziął? Z Księżyca?

raul napisa³/a:
A co to niby jest? (nie wiem jak Miyu i DNAngel ale Afaik też). Oczywiście wszystkie w ramach swoich podgatuków.


Nie chce mi się dyskutować o rodzajach mang... Musiałbym cię namówić , żebyś przedstawił swój podział tychże i definicję "shonena" a w sumie nie warta skórka wyprawki.

raul napisa³/a:
A na poważnie .. co to ma do sprawy? Jak już mówiłem, Ranma mogłaby być shojo, shojo-ai, seinen byle była dobra. Tym się ma obronić, nie znanym tytułem.


Z mojej znajomości Ranmy (niewątpliwie powierzchownej) wynika jednak , że prędzej obroni się znanym tytułem niż jakością... IMHO. IMHO!

raul napisa³/a:
To jak przeczytasz to możemy pogadać. Wyrażanie zdania po przejrzeniu to tak jakbyś przeglądał obrazki z mangi i twierdził , że manga jest beznadziejna.


Moja koleżanka z ASP powiedziałaby ci , że dla niej to 90% kryteriów oceny Smile

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits