Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 04-11-2003 - 16:51
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
czekam z utęsknieniem chwili, kiedy to mangi będą sprzedawane w znacznych ilościach w kioskach- och dla mnie byłby to fantastyczny świat- rano mały rabunek w banku Smile a za 15 min za kratkami z lubą mangą...ech te marzenia

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWys³any: 05-11-2003 - 15:01
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 14-05-2003

Sk±d: 707

Hehe, to tylko marzenia^^

Co do kwestii mordu Waneko, nie podoba mi siÄ™ w nich :

-toaletowy papier
-tusz, rozmazuje mi siÄ™ i to bardzo Sad
-ogólnie kiepskie wydanie Sad
-to, że zabrali JPFkowi prawa do CCS (wolę Sakurcię od JPF, byłaby ładniejsza i wydana profesjonalnie Twisted Evil )
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ShadowOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-11-2003 - 17:05
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 31-03-2003

Sk±d: Åšwiat Mroku

Status: Offline
Waneko ma tyle wad aż trugno czegoś nie zapomnieć.
Jak dla mnie pod mur nadajÄ… siÄ™ za:
-Złą jakość wydawanych mang
-Dość trudną dostępność ich tytułów (u mnie jak narazie to tylko w Empiku)
-Ograniczoną ilość tytułów
-Dziwny gust w wyborze pozycji drukowanych (oczywiście niektórych np. Mars, aż ciarki mnie przechodzą jak pomyśle jak to jest rysowane. BRRR)
-Dziwaczne tłumaczenia (Rabu hina jest tu pionierem. O ile Kitsune jeszcze jakoś rozumiałem, bo miałem czasowo znaczny kontakt z tą gwarą, tak Suu ni w ząb nie rozumiem. Wspułczuje czytelnikom z centrum kraju, oni to dopiero powinni mieć kłopot)
-No i główny kąsek TERMINY. Czy oni wogóle wiedzą co znaczy wydać coś na czas?? Srednio mają spużnienia o jakiś miesiąc. VGA o tyle każdorazowo sę spóżnia, co z początkowym terminarzem od 1 tomu do teraz daje jakieś 5 miesięcy spużnienia. O Jak Rysować Mange nie wspomne, ten tytuł czasem miał 2-3 miesiące opużnienia.

To na pewno nie wszystko, co może denerwować w Waneko, ale to są główne powody dla mnie, dlaczego to wydawnictwo przyprawia mnie o szał.

_________________
Urodziliśmy się w cieniu i żyjemy w cieniu.
Niemamy imienia i nikt go od nas nie wymaga.
A gdy przyjdzie nasz czas, nikt nad nami nie zapłacze.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-11-2003 - 17:40
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
chobit napisa³/a:
Co do kwestii mordu Waneko, nie podoba mi siÄ™ w nich :

-toaletowy papier

A ja będę papieru bronić Smile Wink
chobit napisa³/a:
-tusz, rozmazuje mi siÄ™ i to bardzo Sad

Gdzie? Kiedy? W którym miejscu? Chyba mówisz o poprzednich mangach bo po zmianie drukarni już nic nie brudzi.
chobit napisa³/a:
-ogólnie kiepskie wydanie Sad

A tego to już nie rozumiem. Co ma znaczyć kiepskie wydanie? O ile uznaje że ludzie mogą przyczepiać się do papieru bo są wychowani na jpf'ie to nie rozumiem na co jeszcze można narzekać, ponieważ aktualnie mangi Waneko są wydawane IDENTYCZNIE jak mangi jpf'u (oprucz papieru of course)
chobit napisa³/a:
-to, że zabrali JPFkowi prawa do CCS (wolę Sakurcię od JPF, byłaby ładniejsza i wydana profesjonalnie Twisted Evil )

Nikt nikomu, żadnych praw nie zabierał. Waneko kupiło prawa tylko na jeden tomik do MMix'a, gdyby ankieta wypadła pomyślnie wtedy dokupiliby pozostałe tomy. Muszę cię rozczarować Chobit, ale CCS z jpf'u i tak byś się nie doczekał, a to z prostej przyczyny, że jpf nie wydaje mang dla dzieci, a Sakura momo wszystko taką mangą jest.

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWys³any: 05-11-2003 - 20:41
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 14-05-2003

Sk±d: 707

Z tym "kiepskim wydaniem" chodziło mi głównie o np. brak obwolut, kolorowych stron na kredowym papierze, żadnych Deluxów (Waneko może i przymierzało się do wydania "Naushiki", jednak tego ani widu ani słychu Confused )....

A co do CCS, to nie uważam, żeby była to seria dla dzieci...Można wyraźnie zaobserwować w mniej elementy shounen-ai i delikatnego yuri, czego w życiu nie dałbym swojemu dziecku.... Razz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-11-2003 - 22:00
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
tusz, rozmazuje mi siÄ™ i to bardzo


nie to żebym sie czepiał ale to jest farba Wink Twisted Evil

moze macie jakies złe egzemplaże... hmm moze to jest wydrukowane na drukarce dlatego sie rozmazuje wam dalej... bo maszyny poligraficzne maja farbe Wink

NO DOBRA JUŻ NIE BĘDĘ Twisted Evil Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ShadowOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2003 - 13:24
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 31-03-2003

Sk±d: Åšwiat Mroku

Status: Offline
Tusz może się i nie rozmazuje, ale z dziwnego powodu moje rączki robią czarne ślady i to po przeczytaniu któregoś tomu VGA. Jadnak nie jest to wina ani drukarki ani farby, tylko słabej jakości papieru. JPF raczej urzywa podobnych farb/drukarek jednak ich papier (nawet 2 gat.) jest lepszy od tego w Waneko.

_________________
Urodziliśmy się w cieniu i żyjemy w cieniu.
Niemamy imienia i nikt go od nas nie wymaga.
A gdy przyjdzie nasz czas, nikt nad nami nie zapłacze.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2003 - 13:33
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
nio JPF pod względem papieru rządzi- taki czyściutki, gładziutki i bialutki Smile
a żeby inne wydawnictwa takie miały to było by nam miło Smile cio nie ?

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2003 - 13:53
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
chobit napisa³/a:
Z tym "kiepskim wydaniem" chodziło mi głównie o np. brak obwolut, kolorowych stron na kredowym papierze, żadnych Deluxów

Yyyy jaki brak obwolut? Waneko obwoluty ma i to takie same jak jpf. Kolorowe strony to już jest jakiś brak, a Deluxsy nie są czymś podstawowym.

chobit napisa³/a:
(Waneko może i przymierzało się do wydania "Naushiki", jednak tego ani widu ani słychu Confused )....

Podobno cały czas rozmawiają z Ghibi, chciaż myślę że poprostu wysłali zapytanie i czekają, niebardzo się tym interesując.

chobit napisa³/a:
A co do CCS, to nie uważam, żeby była to seria dla dzieci...Można wyraźnie zaobserwować w mniej elementy shounen-ai i delikatnego yuri, czego w życiu nie dałbym swojemu dziecku.... Razz

Tak to wygląda z twojej strony, ale nie ze strony jpf'u. Sakurę kupowałby tylko osoby, które to kupią "bo to clamp", a to może być trochę za mało, żeby to się opłacało. Zwłaszcza że po przeczytaniu pierwszego tomu wiele osób się do tego tytulu zraziło.
A i to że ty byś takiej mangi swojemu dziecku nie dał nie oznacza że ona dla dzieci nie jest. Pamiętajmy o tym że Japonia to inna kultura i coś takiego jak CSS jest skierowane dla dziewczynek w wieku 10 lat nawet z elementami yuri czy shonen-ai.
Shadow napisa³/a:
Tusz(...)

Farba Smile

Magnu przyłanczam się do twojej akcji nawracania Wink
TIGRA napisa³/a:
nio JPF pod względem papieru rządzi(...)a żeby inne wydawnictwa takie miały to było by nam miło Smile cio nie?

Nieeeeeeeeeeeee
to by było straszne!!!!!!!!!!!!!!!
Fuj...ten rażący papier!!!!!!

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------


Ostatnio zmieniony przez iola dnia 06-11-2003 - 18:51, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2003 - 14:12
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
Jadnak nie jest to wina ani drukarki ani farby, tylko słabej jakości papieru


hmm masz racje jak to jest na drukarce robione to musi byc naprawde słabej jakości...

tak dla wyjaśnienia pewnych spraw czasami papier który może wyglądać na gorszy jest kilka razy droższy... także co masz na myśli że jest kiepski?? jego właściwości gramature czy co?? Wink

Cytat:
Tusz(...)


FARBA!!! Twisted Evil Wink

Cytat:
Magnu przyłanczam się do twojej akcji nawracania


fajowo Twisted Evil [/quote]

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ShadowOffline
Temat postu:   PostWys³any: 07-11-2003 - 11:20
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 31-03-2003

Sk±d: Åšwiat Mroku

Status: Offline
Cytat:
hmm masz racje jak to jest na drukarce robione to musi byc naprawde słabej jakości...



Miałem na myśli prase drukarską. Coś co drukuje chyba można nazwać drukarką, a nie grzebać się w specjalistycznym słownictwie. Ale niech wam będzie Cool .


Cytat:
co masz na myśli że jest kiepski?? jego właściwości gramature czy co??



Porównując papier na którym jest drukowana Ai, a ten na którym wydrukowano pierwsze 2-3 tomy OMG zdecydowanie się różnią, choć z wyglądu są podobne. Jakoś po odłożeniu OMG na pułke nie miałem czarnych rąk od FARBY Twisted Evil jak po VGA. A co do jego właściwości technicznych to nie za bardzo się w tym orientuje, jednak rodzajów papieru jest jest cała masa a segregowane są ze względu na grubość, gęstość i pare innych. Dokładnie nie pamiętam, ale postaram się to dokładnie sprawdzić.

_________________
Urodziliśmy się w cieniu i żyjemy w cieniu.
Niemamy imienia i nikt go od nas nie wymaga.
A gdy przyjdzie nasz czas, nikt nad nami nie zapłacze.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-12-2003 - 19:14
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 29-08-2003

Sk±d: Kraków

Status: Offline
Wiem ze tamat dosyć stary,a le nie mogę się powstrzymać ...
Ludzie zcego Wyc checie od Wanek o... zgodzę się, ze rzeczywiscie niektóre tomiki brudzą ręce i też narzekam na opóźnienia jednak z tego co widzę to Waneko anjabrzdiej liczy się z fanami ... Widać to choicażby po konwentach. A że Kinadichiego chcą przerwac?? Boleję nad tym,a le cóż skoro więksozść osób przychodzi i czyytuje zapiski w EMPIKu, sprzdaż jest na poziomie 30% nakłądu .. czy jakoś tak to się nie am codziwić. I nie nalezy tu przsadzać z przerywanie serii bo akyrat ZDK są serią którą spokojnie mozen pzrewrać bo kolejne odcinki nie są ze sobą bardzo powiązane ...

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-12-2003 - 16:16
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Alqua ja tam wielkich pretensji do Waneko nie mam jedyne co mnie wpienia to ich terminy, bo szczerze powiem to nie wiem dlaczego tak ciężko im to idzie, ludzi mają wystarczjącą ilość żeby to wszystko przerobić Confused

Ale z innymi rzeczami to się poprawili (np. tłumaczenie (chciaż nie zapeszajmy) czy wydanie *.*) i jestem bardzo happy z tego powodu Smile

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------


Ostatnio zmieniony przez iola dnia 28-01-2004 - 01:35, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-12-2003 - 01:03
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
co do ilości tytułów to:

"co za dużo to nie zdrowo"

a co do jakosci wydań i prawdopodobieństwa wydań prze inne wydawnictwo to:

"jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma"

G-zus nie poznaje siebie Twisted Evil Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AmeliaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-08-2004 - 01:06
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 27-08-2004



Status: Offline
Ja lubię waneko i te opuźnienia czasami dobrze że są bo kasy mi starczy na mangi,ale z drugiej to doprowadza mnie to do szału.Chodziaż ostatnio było dobrze,ale znów jsą opuźnienia(z GTO,M i LH) A tak to nie mam im nic do zarzucenia papier oki tłumaczenie też i mangi ich są super i tyle.Ludzie nie obwiniajcie waneko za to że nie wydało detektywa to wina tych co głosowali i nie kupili lub czyatli w empiku.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits