Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
ThondorOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-04-2007 - 10:51
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
Loana napisa³/a:
A tak z ciekawości zapytam - prowadzisz sam swoje gospodarstwo domowe? Tzn. placisz ze swojej kasy rachunki itp?
Z perspektywy osoby troche chyba starszej od Ciebie i obracajacej sie wsrod troche starszych osob, samodzielnych - tak, ludzie sumuja takie rzeczy, zeby obliczyc srednie miesieczne zuzycie pradu i zeby wyeliminowac niepotrzebne wydatki. Oczywiscie mowimy o osobach, ktore musza oszczedzac, jak ktos ma kasy jak lodu to sie czyms takim raczej nie przejmuje.

Przez pewien czas musiałem prowadzić i poradziłem sobie bez obliczania takich rzeczy, z resztą to mijua się z celem. Co mi po informacj ile energii ciągnie TV na godzinę, jeśli nie wiem ile godzin w miesiącu będzie chodził? Jeżeli chcę ogranczyć wydatki, to po prostu tego TV nie włączę, a zamiast żarówki 100 W użyję sześćdziesiątki. Niewielu ludzi ma do wyboru na codzień 2 czajniki elektryczne, więc i tak nie mamy wyboru i jeśli chcemy się napić herbaty użyjemy czajnika.Wink

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-04-2007 - 12:00
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
@Thondor Żarówka 60W czasem nie jest dobrym rozwiązaniem jeśli ma ci oświetlać pokój, w którym czytasz (uwzględniając, że nie świeci prosto w kartkę), bo potem za okulistę wybulisz więcej niż zaoszczędziłeś. Jednakże podstawowe działania matematyczne pozwolą ci policzyć czy faktycznie zakup żarówki energooszczędnej jest ekonomiczny.

BTW Unia wydała wyrok na zwykłe żarówki. Australia też.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Katana
Temat postu:   PostWys³any: 29-04-2007 - 12:28
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-04-2007

Sk±d: WaÅ‚brzych

jak tak oszczedzacie i na wszystkim liczycycie to moze (ci starsi) powinni przeprowadzic sie do rodzicow bedzie wam taniej
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-04-2007 - 13:12
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Od razu widac, ze zyjesz na koszt mamy. Wink Ze woda w kranie i prad w gniazdku po prostu jest. xD

...bo wada kobiet jest tez to, ze rozpieszczaja synow i robia z nich inwalidow. ;-D

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 29-04-2007 - 13:30
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



@Katana: Heh - mieszkam od 4ch lat poza domem i nie wrócę do domu, chyba że zajdzie jakaś koszmarna potrzeba (wojna, tajfun, klęska głodu, albo coś w tej skali). To jest rodzaj wolności której nie rozumiesz Kat : P..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-04-2007 - 14:33
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 08-09-2005



Status: Offline
Propo oszczędzania prądu i tym podobnych...
Po prostu *$^#&*$^#@& mnie bierze i wykręca jak moja matka zostawia w swoim pokoju zapaloną lampkę z normalną a ne oszczędną żarówką. Lampka świeci od chwili gdy za oknem robi się ciemno do koło 1 w nocy... a po co? Bo tak O_o Albo zeby psu ktory tam śpi ne było ciemno O_O fuck! to ja myślałam zewsze ,ze wygodniej śpi sie jak jest ciemno a tu psikus, psy wolą spać jak jest jasno... -_- a jak jej wyłączam ową lampkę to sie na mnie wydziera 8 minut ,ze jak ja śmiem. Gdy jej mowie ,ze po kij i ,ze ma oszczędzać prąd to Ona mi wygarnia ,ze moja siostra za sobą ne gasi światła O_o a) co ma moja sis do mne i b) za nią też gasze światło i jej robie pranie móżgu żeby za soba światło gasiła...
To samo z TV... Matka zostawia włączony telewizor w kuchni (no i zwykle tez swiatło...) i idzie do pokoju z Ojcem oglądać TV... Siedzi tam np. 3 godziny a w kuchni przez ten cały czas TV gra i światło się świeci (żarówek oszczędnych tam ne chce bo przecie -Ona tam ciągle gasi światło- ciekawe kiedy O_o). Prąd się marnuje ale Ona chyba po prostu lubi tak "uprądniać" kase -_- bo jak jej TV i światło tam wyłącze i Ona po np. 2ch godzinyach wróci do kuchni to potem przez 13 minur wydziera sie ,ze jak ja śmiem jej telewizor wyłączać bo przecież Ona ciągle siedzi w kuchni tylko na chwile wyszła O_O

Moja sis ma podobnie tylko ,ze Ona ma zapalone dwie lampki w pokoju gdy wystarczy jej jedna...

Po prostu jak widze osoby (bo faceci często mają podobnie) które tak marnuja prąd/kase to mi macki opadają i mam ochote zacząć wykręcać żarówki (juz tak kiedys robiłam O_o)

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Katana
Temat postu:   PostWys³any: 29-04-2007 - 15:11
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-04-2007

Sk±d: WaÅ‚brzych

ale co ty sie jej czepiasz to ona placi za prad jesli lubi miec wszedzie swiatlo to chyba jej sprawa ale sie nie wtracam
wydaje sie mike ze twoja mama zrobila cie inwalida juz przy porodzie bo ja mieszkam sam od 16 roku zycia i poki co w niczym mama nie musiala mi pomagac ,a to ze kogos stac na to zeby utrzymac 2 domy to chyba nie moja wina
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-04-2007 - 19:57
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
@Losiul
Z niewyspania musiałem wziąć w quote'a. Dość zarywania nocek..
@Iss
Zawsze można użyć lampki nocnej, albo takiej na biurko. Co do żarówek energooszczędnych trzeba uwzględnić jeszcze inne czynniki takie jak np. trwałość żarówki, sama moc to za mało.
@Mike
To do mnie czy Katany?
@Katana
Napij się ziółek czy coś, obrażanie innych nie umacnia Twoich argumentów. A jeśli uważasz, że mama nie musi Ci pomagać, to powiedz mądralo w jaki sposób zarabiasz na czynsz? (Ty, nie Twoja mama). Wink

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-04-2007 - 23:13
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 08-09-2005



Status: Offline
@Katana
I tu sie mylisz bo to ne matka płaci tylko ojciec Wink
A fakt ,ze to ne jej kasa leci tylko czyjaś bynajmniej ne znaczy ,ze może sobie szastać tym prądem na prawo i lewo O_o wiesz są pewne normy ,ze tak powiem... To ,ze ja za wode ne płace bynajmniej ne znaczy ,ze mam zostawić odkręcony kran w ogrodzie i iść sobie do sklepu na cały dzień a wode płynie i wsiąka w ziemie o_O
Mówisz ,ze sam sobie od 16 roku życia radzisz i mamusia Ci ne pomaga ale chyba coś tu jednak kręcisz albo po prostu ne mama Cie utrzymuje a ojciec/brat/siostra/babcia/dziewczyna lub co tam innego skoro masz podejście jakie masz. Gdybyś sam się utrzymywał to miał byś inne spojrzenie na pewne sprawy Wink między innymi sprawy rachunków za prąd i tym podobne ;]

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-04-2007 - 23:40
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
No wlasnie, Katana. Wink Przyznaj sie - masz bogatego sponsora, pewnie jakis starszy pan... xD

"wydaje sie mike ze twoja mama zrobila cie inwalida juz przy porodzie"

Tja... Wink Maybe. Ale i tak jestem jej zarabiscie wdzieczny za wszystko, co dla mnie zrobila, wlacznie z wpojeniem mi paru pozytywnych cech charakteru...

"bo ja mieszkam sam od 16 roku zycia i poki co w niczym mama nie musiala mi pomagac ,a to ze kogos stac na to zeby utrzymac 2 domy to chyba nie moja wina"

Nie wiem, jaka prace moze dostac 16-latek (3 klasa gimnazjum?), ktora pozwolilaby mu kupic i utrzymac mieszkanie oraz siebie... Nie mowiac juz o tym, ze to, co mowisz, jest nawet teoretycznie niemozliwe - bedac niepelnoletnim, musisz miec ustanowionego opiekuna prawnego.

Innymi slowy, sprzedajesz tu jakis tani kit. Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 30-04-2007 - 00:33
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



Nie rozważajmy lepiej co Katana sprzedaje.. xP

@Usa (skrót Twojego nicka wywołuje u mnie dziwne skojarzenia... hmm.. ; P) - Popieram ; ). Ja tam nie wiem nic o płaceniu, kto komu za co, nie bardzo mnie to martwi. Bardziej mnie martwią drzewa xP.. Ulotki na ulicach, to najlepszy przykład, BTW czy wy też bojkotujecie ulotki i darmowe gazety?

A co do żarówek jeszcze - u mnie w domu (stary, międzywojenny, duży, żółty) są lekkie, acz regularne skoki napięcia. Powodują one przygasanie żarówek w całym domu (na szczęście nie są to przygaśnięcia uciążliwe), które sprawiają, że trwałość wszystkich żarówek, niezależnie od rodzaju, mocy czy gatunku spada do ok 1-2 miesięcy. W tym momencie używanie świetlówek po prostu mija się z celem..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-04-2007 - 00:55
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Cytat:
BTW czy wy też bojkotujecie ulotki i darmowe gazety?

Ja z reguły biorę, jak dają. Sama kiedyś je rozdawałam, więc żal mi tych, co muszą to robić teraz. Poza tym kolekcjonuję co ciekawsze egzemplarze (np. komiksy nawracające Wink )
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-04-2007 - 01:07
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
Mike napisa³/a:
Nie wiem, jaka prace moze dostac 16-latek (3 klasa gimnazjum?), ktora pozwolilaby mu kupic i utrzymac mieszkanie oraz siebie... Nie mowiac juz o tym, ze to, co mowisz, jest nawet teoretycznie niemozliwe - bedac niepelnoletnim, musisz miec ustanowionego opiekuna prawnego.

Innymi slowy, sprzedajesz tu jakis tani kit. Wink

Teoretycznie jest niemożliwe, ale w praktyce się zdarza. Moja dobra znajoma w wieku 15 lat jako programistka PHP zarabia więcej niż jej rodzice. Nie żebym podejrzewał Katanę o ciągoty informatyczne - z reguły ludzie, którzy zarobili uczciwie choć tysiąc złotych doceniają każdą złotówkę i nie chwalą się tym, że mamusia pozwala im mieszkać samym w drugim mieszkaniu i tylko w weekendy obiadki gotuje.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-04-2007 - 01:44
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 08-09-2005



Status: Offline
Losiul napisa³/a:
@Usa (skrót Twojego nicka wywołuje u mnie dziwne skojarzenia... hmm.. ; P) - Popieram ; ). Ja tam nie wiem nic o płaceniu, kto komu za co, nie bardzo mnie to martwi. Bardziej mnie martwią drzewa xP.. Ulotki na ulicach, to najlepszy przykład, BTW czy wy też bojkotujecie ulotki i darmowe gazety?
Ta... a komu sie to dziwnie ne kojarzy Wink Mikeuszowi to pewno jeszcze z jakimÅ› dinozaurem xD
Ano ano tu się zgadzam w 100% z tymi drzewami :/ Po co te masy ulotek z których i tak z 70% od razu leci do kosza :/ żeby je do kosza z makulatura wyrzucali to jeszcze ok... albo w piecu nimi palili... to samo gazetki... ale te to przynajmniej ludzie zwykle najpierw przeczytają... Ja biore ulotki i gazetki ale przynajmniej zobacze co to i wyrzuce na makulaturę Wink

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-04-2007 - 09:35
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Usagiozaur (Usegisaurus halii), dwunozny gad roslinozerny zyjacy w srodkowej jurze (ok. 200 mln lat temu) w podmoklych lasach dzisiejszej Ameryki Północnej, dlugosc ok. metra, waga ok. 4-7 kg, dluga gietka szyja, dlugi ogon. Jedyny egzemplarz odnaleziono w kanionie Usegi (stad nazwa) w srodkowym USA. Wink


Prawde mowiac, ja lubie spac przy zapalonym swietle... Wink Nie, ze od razu relektory wlaczam, ale taka mala lampkle halogenowa owszem... Very Happy By mnie raptory nie zaskoczyly w nocy... ><

A ja gazetki i ulotki biore. Wink I wrzucam do kartonu. I 2-3 razy do roku, razem z papierami z BW, zawoze do punktu skupu i kasuje trzy dychy do podzialu z kolegami... xD W punkcie skupu wyglada to tak, ze podjezdza fura, wychodzi dwoch kolesi w garniturach, przepycha sie przez tlum bezdomnych alkoholikow, rzuca na wage ok. 400 kg makulatury, i odjezdza z piskiem opon... xD

Innymi slowy - skoro za to placa, to po co wyrzucac? ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits