Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
RaulOffline
Temat postu: Prosba do fanów Pratchetta z forum Kasumi  PostWys³any: 21-05-2006 - 20:01
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Dostalem taka prywatna wiadomosc:

"Witaj Raul,

normalnie moje pierwsze w życiu forum dyskusyjne, ale jestem podekscytowana!
ale do rzeczy:

po pierwsze: pisze maila a nie posta na forum, bo zanim sie zorientuję, na czym to wszystko polega, dużo jeszcze wody przepłynie w rzece.

po drugie: jesteś pierwszy na liście użytkowników, a to może znaczyć, że jesteś ważny (ergo: możesz mi pomóc) albo że dobrze się znasz na działaniu takich rzeczy jak fora internetowe (patrz nawias powyżej). Może również nie znaczyć zupełnie nic... Tak czy inaczej, padło na Ciebie.

hmmm... zdolność jasnego przedstawiania spraw nie jest jednym z moich talentów... no to jeszcze raz:

studiuje polonistykę na UMK i podjęłam się niedawno napisania pracy zaliczeniowej pt. Kto i dlaczego czyta Pratchetta? (temat został odgórnie narzucony i może mieć jakiś związek z "Ostatnim kontynentem", który akurat czytałam pod ławką na ćwiczeniach, jak mnie doktorant zdybałSmile)

Otóż potrzebuję ok 12 krótkich wypowiedzi wypowiedzi nt.: Dlaczego czytam Pratchetta? z inf. dotyczącymi wieku i zajęcia autorów (student, uczeń, pracownik fabryki sznurka, tego typu...). Pomyślałam, że najlepiej by sie było z tym problemem na jakieś forum, no i jestem. Tylko że umiejętności korzystana z netu są w moim przypadku trochę... no wiesz... powiedzmy, że umiem korzystać z Worda i Pasjansa i jakoś radzę sobie z mailem. reszta jest milczeniem... a raczej krzykiem rozpaczy.

Stąd właśnie ten mail do Ciebie. zdajęsobie sprawę że stronka jest raczej M&A, też miałam bliskie spotkania z japońską kreską Smile, ale tak czy inaczej macie na forum kilka postów dot. Pratchetta, może nie zaszkodzilby jeszcze ten jeden? czy byłbyś w stanie wydobyć takie informacje od innych użytkowników forum? ja wiem że ten mail jest średnio poważny, ale sprawa jest poważna jak najbardziej, bo jak nie oddam pracy to nie zaliczę ćwiczeń. Przypuszczam, że dla fanów Prattchetta te kilka zdań nie będzie problemem, a naprawdę poratujesz mnie potrzebie. kto wie, może kiedyś zdołam się jakoś odwdzięczyć...

z góry dzięki
Vanya"

Oczywiscie wydobywanie na sile nie ma sensu wiec prosze Was o napisanie od siebie tyle ile chcecie Smile

Poniewaz podajecie pewne swoje dane to temat zostanie skasowany za jakies dwa tygodnie jak troche osob sie wpisze Smile


Ostatnio zmieniony przez Raul dnia 22-05-2006 - 16:51, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Prosba do fanów Pratchetta z forum Kasumi  PostWys³any: 21-05-2006 - 22:09
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
3 osoby -
Ja (licealista), ja (student anglistyki) i moja skromna osoba (nauczyciel).
Czytam (jak widać od dawna) z nieustającym zainteresowaniem, to :
-jak potrafi spojrzeć na ludzką głupotę i bezlitośnie ją opisać
-jak bez zrzucania realiów fantasy potrafi opisac współczesny nam świat
-jak jest w stanie napisac ciekawą (i dodatkowo b. smieszną) książkę o np. poczcie (going postal) czy policji (seria o straży)...
Acha i nie wspomniałem ale Nika "poderwała" mnie na ksiązkę tego autora

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-05-2006 - 00:22
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Może nie występuję w tylu osobach, co Iggi, ale chyba też mogę napisać coś od siebie Wink
Ja (studentka historii, 22 lata. Jakbyś potrzebowała jeszcze jakichś danych, to napisz). Czytam fantastykę już od mrocznych czasów podstawówki, więc na Pratchetta trafiłam jakby "siłą rozpędu". W jego książkach podoba mi się prawie wszystko; styl pisania, poczucie humoru, ciekawe postacie (chyba nie potrafię chwalić w taki sposób, żeby to nie brzmiałoby jak banał, ale cóż.... świetny autor i czytam, bo lubię Smile ). Poza tym jest pare jego książek, w których można się tak zaczytać w autobusie, że aż się przegapi właściwy przystanek (szczególnie te o Śmierci i o straży miejskiej).
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radical DreamerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-05-2006 - 19:12
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 27-01-2003



Status: Offline
Mężczyzna (podobno). 23 latka sobie liczący. Optymistyczny zdziwaczały marzyciel. Ponadto były student elektrotechniki (specjalność informatyka "techniczna", cokolwiek to miało znaczyć). Zawód chwilowo żaden.

Z książek "nienaukowych" czytam tylko i wyłącznie fantastykę wszelkich gatunków a na Pratchetta natknąłem się podobnie jak Impos "z rozpędu", czytając wszelkich autorów jacy mi wpadli w łapki.
W Jego twórczości podoba mi się poczucie humoru i coś w rodzaju niepowtarzalnego stylu. Pierwsze wrażenie jakie ktoś mógłby odnieść to że jego dzieła to parodia gatunku, ale pod warstwą humoru kryje się (tak, wiem że to patetycznie brzmi) wiele prawd życiowych i głębokich obserwacji ludzkiej natury. Obecnie jest On dla mnie czymś w rodzaju marki czy też klasyka gatunku, bez wahania kupiłbym książkę widząc jedynie Jego nazwisko na okładce, choć oczywiście jak innym twórcom, tak i Jemu trafiają się i lepsze i gorsze dzieła.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-05-2006 - 22:50
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Mężczyzna, 22 lata, student informatyki.

Arrow Podoba mi się cyniczne podejście do świata i wszechobecnych nonsensów;
Arrow Ten specyficzny, trochę złośliwy humor;
Arrow Ciekawe postaci;
Arrow Ciekawe scenariusze (najlepsze, moim zdaniem, w cyklu o Straży);

Zasadniczo podpisuję się pod wypowiedzią Radicala - to nazwisko wytarczy, żebym kupił daną pozycję.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-05-2006 - 08:13
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
To chyba jest prawda... Bo widziałem cos takiego podczas ostatniej wizyty w Londynie.
Zestaw 25 opowiadań fantasy (z czego jedno Prachett'a) ale reklamowane jego nazwiskiem...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits