Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SiergiejOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 26-01-2006 - 12:41
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Kielce

Status: Offline
Razem z kumplem poszukujemy informacj na temat First Impact, Second impact, Third Impact, Adama i Lilithwszystkie wiadomosci sa bardzo mile widziane:)
chodzi mi o ewangeliona:)


Ostatnio zmieniony przez Siergiej dnia 26-01-2006 - 18:00, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 26-01-2006 - 14:40
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Lilith

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HanzoSanOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 26-01-2006 - 20:46
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Tokio-3

Status: Offline
Nom szczególnie teraz, razem z Sergiejem szukamy informacji na temat First Impact i o tym kiedy Lilith trafiła do nerwu i jak... Chcielibyśmy także wiedzieć czym (bąź kim??) był drógi anioł?? Za jakiekolwiek informacje bedziemy wdzieczni....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 26-01-2006 - 21:12
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Ciężko odpowiedzieć na te pytania...

First Impact - w serii ani w kinówkach nie ma na jego temat ani słowa. Słyszałem dwie teorie na ten temat, że było to udeżenie, w wyniku którego powstał Księżyc (przypominam, że na podstawie jakichśtam badań badań udowodniono, że swego czasu był częścią Ziemi) albo upadek asteroidy, która wykończyął dinozaury. osobiście rpzychylam się do tej drugiej wersji, bo 2I i 3I bardzo skrzywdziły ziemską populację, o której ciężko mówić w przypadku pierwszym.

Lillith - nie wiadomo. Teoria głosi, że to nie Lillith trafiął do NERVu, tylko to NERV (czy też raczej Gehirn) przyszedł do Lillith. Innymi słowy już tam była, kiedy odkryto Geofront. Skąd wziął się krzyż i maska nie wiem i nie słyszałem żadnego sensownego wytłumaczenia.

Drugi Anioł - nie wiadomo Smile Krążą teorie, że jest nim Rei, IMO absuralne, bo ona nie ma nic wspólnego z Aniołami poza tym, że zajmuje się ich likwidacją. Inna to taka, że to Lillith, jednak sam nie uważam jej za Anioła, więc też się z nią nie do końca zgadzam. Otwartą natomiast pozostaje kwestia, co oznaczają te numerki? Jeśli to po prostu kolejność pojawiania się / odkrywania ich, to mozna ją pod ten numerek podpisać, bo ma to sens: najpierw odkryto Adama i nazwano go Aniołem. Potem ktos znalazł Geofront i voila: mamy kolejnego wielkiego stwora, nazwijmy go drugim Aniołem. A że jest czymś zupełnie odmiennym od reszty, to już inna sprawa. Więc moim zdaniem miano drugiego Anioła nosi Lillith, w wyniku nieskorygowanej pomyłki jej odkrywcy.

Odnośnie 2I oraz 3I można napisac woluminy, więc zadajcie konkretniejsze pytania. Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HanzoSanOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 26-01-2006 - 21:33
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Tokio-3

Status: Offline
Hmm Smile wielkie dzieki nie spodziwałem sie tak szybkich i konkretnych odpowiedzi Smile Chyba musze załatwić sobie kinówki bo mam odcinki TV (od 1-26[w tym 9-12 coś się skopało i nie mogę obejrzeć]), Death and Rebirth i End of Evangelion. Odnośnie 2I- chodzi o te świetlistą posta podobną do Evy- któż/cóż to?? Dzieki jeszcze raz i licze na dalszą współprace Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sleepwalkerOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 26-01-2006 - 21:36
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Szczecin/Londyn

Status: Offline
To Adam.

_________________
"Glupcami sie rodzimy , a jeszcze wiekszymi umieramy"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HanzoSanOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 26-01-2006 - 21:43
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Tokio-3

Status: Offline
No to jeszcze jedna sprawa Unit'y 00 i 01 pochodzą od Lilith a od 03-15 od Adama to na czyich genach wychodowany był 02?? Aha i czy Seryjne Evangeliony miały pilotów, czemu się regenerowały??
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sleepwalkerOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 26-01-2006 - 21:53
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Szczecin/Londyn

Status: Offline
Seryjnie nie mialy pilotow a jedynie dummy plugi Kaworu.

_________________
"Glupcami sie rodzimy , a jeszcze wiekszymi umieramy"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HanzoSanOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 26-01-2006 - 21:59
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Tokio-3

Status: Offline
Oki wielkie dzięki za odpowiedzi. Gdyby coś wam jeszcze wpadło do głowy na powyższetematy to piszcie prosze. Ja napewno wkrótce wyskocze z następnymi pytaniami i licze na waszą pomoc. Trzymajcie sie ludzie...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sleepwalkerOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 26-01-2006 - 22:01
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Szczecin/Londyn

Status: Offline
Tobie przydalo bys sie FAQ Robina lub nasze stare tematy z forum JPF.Szkoda ze strona Rada przestala istniec :/

_________________
"Glupcami sie rodzimy , a jeszcze wiekszymi umieramy"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HanzoSanOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 27-01-2006 - 11:50
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Tokio-3

Status: Offline
Czy wszystkie Evy miały zdolnośc regeneracji i czy potrafiły wykorzystywać ATField jak UNIT 02 w EoE??
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 27-01-2006 - 19:51
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Ze zdolnościami regeneracyjnymi Evangelionów to w zasadzie ich nie ma, a są... W drugim odcinku ekipa jest mocno zaskoczona samonaprawą złamanej ręki #01, a i w 19 regeneracja całej ręki budzi niemałe zaskoczenie. Z drugiej strony parokrotnie widzimy Evy w naprawie, a w któryms odcinku Kheel ochrzania Ikariego za dramatycznie wysokie koszta naprawy jednej z Ev (nie pamiętam już, której). Osobiście sądze, że ta zdolność samonaprawy działała tylko w trybie berserk, a w każdym razie u pierwszych trzech Evangelionów, bo tylko wtedy ją widzimy. Odpowiadając na pytanie 'dlaczego się regenerowały" - bo mogły Wink. A poważniej - wydaje mi się, że tajemnica leży w zrozumieniu, co Gainax rozumiał przez ATField. W 24 odcinku Kaoru mówi, że jest to pole, które utrzymuje ciało, chroni duszę itp (Nie mam tego odcinka pod ręką, więc gdyby ktoś mógł zacytować, to byłbym wdzięczny), więc niby kontrolując to pole możemy dowolnie formować owo ciało...

ATField było dostepne dla wszystkich unitów i kożystają z niego (dość widowiskowo) niemal w każdej walce - nie wiem, jak mogłeś to przegapić Wink

Wszystkie unity za wyjątkiem #01 zostały "wychodowane" z Adama, zaś #01 z Lillith - to jest nawet pokazane w którymś z odcinków chyba, nawet kiedyś widziałem screena. Co rpawda nic na nim nie widziałem, bo był tragicznej jakości, ale ludzie, których uważałem (i nadal uważam) za sensownych twierdzili, że widzą, więc w tym przypadku wierzę na słowo.

Kinówki to właśnie dwie części "End of Evangelion" oraz "Death and Rebirth" Wink

A do wszelkich opracowań, typu FAQ Robina, tudziez nasze tutejsze rozważania podchodziłym jednak z pewnym dystansem, bo są diablo subiektywne i nieraz nie zgadzają się ze sobą (np część moich osobistych przekonać vs FAQ Robina).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HanzoSanOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 27-01-2006 - 20:21
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Tokio-3

Status: Offline
Smile No nieźle Smile W takim razie czemu Seryjne Evy sie zregenerowały po walce z Asuką?? I Skąd sie wzieło tyle Włóczni Longinusa?? (pewnie to oczywiste ale nie ogladałem całego NGE dokładnie Smile właśnei to robie aktualnie) I jeszcze coś... mój kumpel Sergiej jest przekonany, że od Lilith pochądzi nie tylko UNIT 01 ale i 00. Myśle, że 01 mógł sie regenerować włanie dla tego że pochodził od Lilith(ale nei z woli pilota ani niczyjej innej[berserk ;p]). I zgadzam sie z Toba- podchodze z dystansem ponieważ sam kilka teori(a o innych rzeczach nie mam pojecia) ale chciałbym wiedzieć co wy o tym wiecie... Chyba ściągne sobie tlen żeby troche pogadać z Tobą Sinner Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 28-01-2006 - 14:06
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Seryjne Evy też mają ATF, więc czemu nie?
Włócznie, którymi posługiwały się ESy były jeno kopiami oryginału.
Z Siergiejem sie nie zgodzę, bo gdzieśtam jest powiedziane, że Evy pochodzą od Adama (za wyjątkiem #01).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HanzoSanOffline
Temat postu: First impact  PostWysłany: 28-01-2006 - 20:22
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-01-2006

Skąd: Tokio-3

Status: Offline
Ja bym był po jego stronie a stoją za tym 2 aspekty:
1. Berserki #00 kiedy Rei była wewnątrz (Rei ma w sobie geny Adama)
2. Skąd wzieli by w geny Adama żeby wychodować #00 Skoro Adama przywioziono do NERV'u w którymś tam odcinku(bodajże 6)

Ponadto chciałem zapytać jak 11 anioł dostał sie do NERV'u??
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits