Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
MiraiOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 01-10-2004 - 17:18
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 14-05-2004

Sk±d: WrocĹ‚aw

Status: Offline
Juz wiadomo. Nie wydadza.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 01-10-2004 - 17:21
Admin Forum
Admin Forum


Doł±czył/a: 05-01-2002



Status: Offline
http://www.polnews.pl/showthr.php?id=99&thid=50534

I wszystko wiadomo.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ChronoOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 01-10-2004 - 18:00
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 04-09-2004

Sk±d: Warszawa/NY

Status: Offline
i dlatego nie kupuje polskich magazynow o a & m bo uwazam ze jest to wielka pomylka kiedys kupilem 1 nr kawaii i potym juz zrezydnowalem ale jednak zostane przy swoim magazynku ktorego lubie czytaci i zbieram od 2 lat czyli Newtype Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 01-10-2004 - 18:13
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ale kicha Sad Zaliczalam sie do tej grupy co kupowala, bardzo jej sie podobalo i chciala wiecej Sad A tak czekalam na nowy numer, heh..... Sad

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Angel_YukariOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 01-10-2004 - 19:40
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 01-02-2004

Sk±d: z Gorzowa ^^

Status: Offline
heh a o prenumerantach nic nie piszą Razz ciekawe co to znaczy ... są bez grosza więc raczej nie zwrócą pieniędzy ^^"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć OdwiedĽ stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SenriganOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 01-10-2004 - 23:05
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 28-09-2004

Sk±d: banzai.scene.pl

Status: Offline
problem byl chyba taki, ze zle rozplanowali koszty co do wydawania pisma.

_________________
http://banzai.scene.pl - zapraszam!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć OdwiedĽ stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 01-10-2004 - 23:35
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

A co mnie rozwaliło , to tekst na jednym z for : "To przez złodziei czytających w EMPiKach!". Mein Gott... Not again.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zandamOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2004 - 11:36
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 21-06-2004

Sk±d: Wronki

Status: Offline
dlaczego ,,not again"?? To prawda .Coraz więcej tytułów mangowych tak skończy<jak Kindaichi>bo tacy Empikowcy czytają zostawiając oznaki swojej działalności ,a potem nikt tego już nie kupi<widziałam juz takie egzemplarze,że aż strach mnie wzioł>
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2004 - 11:58
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

zandam napisał/a:
dlaczego ,,not again"??


Patrz temat "Czytanie to kradzieĹĽ?"

zandam napisał/a:
To prawda .Coraz więcej tytułów mangowych tak skończy<jak Kindaichi>bo tacy Empikowcy czytają zostawiając oznaki swojej działalności ,a potem nikt tego już nie kupi<widziałam juz takie egzemplarze,że aż strach mnie wzioł>


Nierentowność wydawania tytułów , które się nie sprzedają , pojawiła się w czasach , gdy nikt jeszcze nie słyszał o EMPiKu.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
9 Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2004 - 12:24
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

to trzeba coś z tym zrobić - ofoliować i zostawiać tylko jeden egzemplarz do czytania; zlikwidwać kanapy i postawić kogoś, kto będzie podchodził do ewidentnie czytających osób i pytał się czy pan/pani chce to kupić - tak robią np. goście w Świecie Komiksu. nawet jeśli tam pracownik tylko stoi to na pewno większej ilości osób głupio będzie czytać przy nim. - zresztą dyskusja na temat czy czytanie to kradzież jest już na Nie związane i nie będziemy jej tu kontynuować.

co do tego wystąpienia - bardzo melodramatyczne. ja rozumiem: człowiek lubił swoją pracę, wkładał w nią serce i czuje się rozgoryczony, ale sorki. niestety olbrzymia część ludzkość musi pracować na chleb nie zajmując się przy tym swoim hobby - on miał wielkie szczęście tyle lat robić, co lubił i powinnien byc za to bardziej wdzięczny.

ta wzmianka o wspaniałych wieściach dla przeciwników Mangazynu jest nie na miejscu - znów mania prześladowcza i zarozumialstwo. pewnie, łatwiej zepchnąć winę za swoją porażkę na innych niż wziąść ją na siebie. antymangazynowe środowisko, zapaść rynku, nieuczciwi czytelnicy to wszystko wybija się na plan pierwszy zamiast przyznanie się do własnych błędów.

Pan Musiałowski pisze: "polski rynek manga/anime jest za mały aby go dzielić i nie ma tu miejsca na dwa magazyny mangowe (a obecnie jest tak źle, że nie ma miejsca nawet na jeden - chyba że znajdzie sie jakiś szalony samarytanin, chcący dokładać do interesu z bardzo głębokiej kieszeni, i to przez bardzo długi czas" - Jeżeli wiedział to wcześniej to jaki sens było w ogóle startować z Mangazynem? Zapożyczać się w bankach? Czy te lata doświadczenia przy robieniu Kawaii niczego te ekipę nie nauczyły? Czy to naprawdę była tylko grupka zapaleńców - speców od Japonii, mangi i anime a nie było wśród nich żadnych ekspertów od marketingu, reklamy i rynku? Czy zatrudnienie studentów i zrobienie badań rynku byłoby aż tak kosztowne? Wydaje mi się, że mniej niż robienie przez rok nierentownego tytułu.

Nawet bez badań można byłoby się domyślać, że nie wszyscy czytelnicy Kawaii od niego odejdą? Chyba można byłoby przypuszczać, że bez odpowiedniej reklamy nie wszyscy dowiedzą się, że coś takiego jak Mangazyn w ogóle istnieje? Na początku był hurraoptymizm i puste jak się później okazało obietnice - czyja to wina? Dlaczego w tym pożegnaniu mało jest pokory i bicia się w piersi za własną głupotę?

Ja kupowałam Mangazyn od początku i z niepokojem obserwowałam, co się z nim dzieje - w sumie to ja wysłałam im list, który pisaliśmy wspólnie na tym forum. Wtedy to też była wina fanów - nie chcą kupować Mangazynu, dlatego nie stać nas na dodatki, które obiecaliśmy. Tylko po co było obiecywać jak się nie miało na to funduszy? Czemu nie było kogoś takiego, kto by tak nierozważny krok wyperswadował?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2004 - 12:40
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 20-08-2003



Status: Offline
moĹĽe masz duzo racji , ale i tak szkoda tak dobrej gazety
teraz znowu wróce do wydawnictw niemieckojęzycznych (bankructwo )

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2004 - 12:50
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

nika napisał/a:
co do tego wystąpienia - bardzo melodramatyczne. ja rozumiem: człowiek lubił swoją pracę, wkładał w nią serce i czuje się rozgoryczony, ale sorki. niestety olbrzymia część ludzkość musi pracować na chleb nie zajmując się przy tym swoim hobby - on miał wielkie szczęście tyle lat robić, co lubił i powinnien byc za to bardziej wdzięczny.


Komu?

nika napisał/a:
ta wzmianka o wspaniałych wieściach dla przeciwników Mangazynu jest nie na miejscu


Jak widać po niektórych komentarzach , jak najbardziej na miejscu. Przykładowy : "No! Nareszcie moje modlitwy odniosły skutek... Idę zarżnąć jakiegoś dachowca na intencję".

nika napisał/a:
Pan Musiałowski pisze: "polski rynek manga/anime jest za mały aby go dzielić i nie ma tu miejsca na dwa magazyny mangowe (a obecnie jest tak źle, że nie ma miejsca nawet na jeden - chyba że znajdzie sie jakiś szalony samarytanin, chcący dokładać do interesu z bardzo głębokiej kieszeni, i to przez bardzo długi czas" - Jeżeli wiedział to wcześniej to jaki sens było w ogóle startować z Mangazynem?


A kto powiedział , że wiedział to wcześniej?

nika napisał/a:
Dlaczego w tym pożegnaniu mało jest pokory i bicia się w piersi za własną głupotę?


Bo w polskim fandomie to nie popłaca.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2004 - 13:38
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

1. ĹĽyciu
2. duĹĽo jest takich komentarzy?
3. on sam (to nie był pełny cytat)
4. w tym momencie to chyba już nie takie ważne - w każdym razie większa dawka samokrytycyzmu wzbudziłaby moją sympatię i współczucie a tak ta wypowiedź pozostawiła tylko niesmak i przypomniała słynną wypowiedź naszego byłego premiera o tym, po czym poznaje się prawdziwych mężczyzn.

Mnie też szkoda, nawet bardzo, bo Kawaii nie jest skierowane do mojej grupy wiekowej, więc nie będę miała już czego czytać. Mangazyn był świetnym pismem - ciekawym i pełnym pięknych ilustracji. Pisałam tylko i wyłącznie o tonie pożegnania.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum


Ostatnio zmieniony przez nika dnia 02-10-2004 - 21:49, w cało¶ci zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2004 - 13:52
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

nika napisał/a:
1. ĹĽyciu


Po co?

nika napisał/a:
2. duĹĽo jest takich komentarzy?


Sporo. O ile na ACP ktoś wygłaszający takie teksty zostałby ukamienowany , o tyle np. na p.r.a. przeważają.

nika napisał/a:
3. on sam (to nie był pełny cytat)


Widziałem ten cytat , ale wynika z niego tyle , że Mangazyn był wyrazem podejścia "chyba zmieniło się na lepsze".

nika napisał/a:
4. w tym momencie to chyba już nie takie ważne - w każdym razie większa dawka samokrytycyzmu wzbudziłaby moją sympatię i współczucie a tak ta wypowiedź pozostawiła tylko niesmak i przypomniała słynną wypowiedź naszego byłego premiera o ty, po czy poznaje się prawdziwych mężczyzn.


Nie skomentujÄ™ , bo nie znam sprawy.

nika napisał/a:
Mnie też szkoda, nawet bardzo, bo Kawaii nie jest skierowane do mojej grupy wiekowej, więc nie będę miała już czego czytać. Mangazyn był świetnym pismem - ciekawym i pełnym pieknych ilustracji. Pisałam tylko i wyłącznie o tonie pożegnania.


I tu siÄ™ zgadzamy.

Aha , dzięki za wrzucenie posta do zamkniętego już tematu i uniemożliwienie mi w ten sposób odpowiedzi.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2004 - 17:04
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Żal mi Mangazynu Sad, publikował wiele ciekawych materiałów i chciałam więcej. Sad Choć podobnie jak Nika jestem zniesmaczona stylem pożegnania i w ogóle wszelkimi tekstami w stylu "Wy, okropni, niewdzięczni fani jak śmiecie nie doceniać tego, co dla was robimy i jeszcze do tego marudzić i narzekać" Confused. W tej chwili jednak najbardziej mnie interesuje jednak, gdzie mam się zwrócić w sprawie zwrotu kasy za prenumeratę. Razz

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits