Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
KtĂłra manga najlepsza ???
Love Hina
13%
 13%  [ 4 ]
VGA
3%
 3%  [ 1 ]
GTO
26%
 26%  [ 8 ]
Mars
16%
 16%  [ 5 ]
Paradise Kiss
33%
 33%  [ 10 ]
Hiroshima
6%
 6%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 30


Autor Wiadomość
yasiu777
Temat postu: KtĂłra najlepsza ???  PostWysłany: 19-09-2004 - 20:46
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 08-08-2004

Skąd: 127.0.0.1

No właśnie która jest najlepsza ??? Nieukrywam że jako początkujący w świecie mangi bedę kupował wzorując sie na wynikach ankiety Laughing, ale też z czystej ciekawości jestem ciekaw Twisted Evil

edit:// jeśli bedzie jakiś moderator chetny prosze o dodanie do ankiety pozycji Hiroshima

Proszę bardzo Smile - iola

THX Smile - yasiu777


Ostatnio zmieniony przez yasiu777 dnia 22-09-2004 - 14:27, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 22:01
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
YO GTO! Cool
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 22:08
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
LH, potem GTO, AI

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 22:57
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
No nie wiem, czy wzorowanie sie na statystykach jest dobre w tym wypadku :P Statystycznie powinienes sie urodzic Chinczykiem :P

Moze lepiej napisz najpierw, czego od mangi oczekujesz, jakie gatunki lubisz??

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 09:34
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 21-02-2003



Status: Offline
Ja może pokróce napiszę o czym poszczególne mangi są ,a później sobie wytypujesz to co ci najbardzije odpowiada.

Love Hina opowiada o frajerze, który oblał testy na Todaj (Oniwersytet Tokijski jeśli dobrze pamiętam). Woli się nie rzucać w oczy swoim rodzicielom, w związkuz czym decyduje się wyjechać do swojej babci.
Udaje mu się ten zamysł zrealizować, jednak na miejscu okazuje się, że babci nie ma , natomiast jest kilka dziewczyn w róznym wieku, które leją go przykażdej nadarzajacej się okazji. Próbuja one go wykurzyć, żeby sobie poszedł, ale bez efektu. Po za tym babcia wycina im numer polegający na przepisania gospodarstwa Keitaro - czyli wspomnianemu nieudacznikowi.

Jeśli lubisz mangi haremowe czyli "on jeden a panieniek mnóstwo" to ci to pewnie przypadnie do gustu. Na obecną chwilę wydano 4 tomy z 14.



Co do VGA to najlepiej by było, gdyby ktoś inny ci temat przedstawił, bo moja znajomość z tym jest krótka. Zasadniczo jest facet, do którego, pewnego dnia wychodzi z telewizora dziewczyna. Ale on woli inną, przy czym ona nie wie, a on ma jeszcze kumpla który... I tak dalej i w tym stylu.


GTO to manga o gościu, który poszukiwał pracy, ale miał trudności z jej znalezieniem, ponieważ nie ukończył porządnej uczelni, miał dość wygórowane potrzeby finansowe, no i był dobrze znany policji. Któegoś dnia podglądając przy ruchomych schodach majtki uczennicom, zostaje przez jedną z nich przyłapany i naciągnięty na obiad. W jego trakcie opowiada niestworzone rzeczy o własnej pozycji i umawia się na spotkanie. Dziewczyna jednak szybko się z niego ulatnia. Onizuka - bo tak on się zowie - jest przybity faktem, że wolała ona niskiego, łysego i jeszcze w okularach faceta i do tego nauczyciela, a nie takiego byczka jak on. W związku z tym, żeby mieć panienek pod dostatkiem decyduje się zostać nauczycielem. Najpierw trafia na praktyki do klasy z problemami...

GTO to manga z dużą dawką humoru, chociaż główny nacisk jest położony na problemy uczniów i nauczycieli.


Mars natomist to manga shojo. Czyli ona i on. Na szczęście w przeciwieństwie do większości wydanych u nas tytułów nie ma tu jakiś super mocy, ratowania świata i dokonywania bohaterskich czynów (wszelkie prawa zastrzeżona Twisted Evil ). On jest uczniem liceum. Nie najlepszy, bo z ojcem mu się nie układa, więc musi sam na siebie zarobić, a to mu zabiera czas, który mógłby poświecić na naukę. Zresztą nie traktuje jej specjalnie poważnie, ponieważ bardziej mu zależy, aby zarabiać na życie na torze jako motocykilsta. Ona jest stroniącą od ludzi, zupełnie nie wyrózniającą się uczennicą z problemami. Lubi rysować i wychodzi to jej dobrze - na tyle dobrze, że potrafi otrzymać nagrodę.
Cicha i spokojna, ale w głębi duszy szajbuska.

Nie liczyłbym tutaj na jakieś specjalnie skomplikowane zwroty akcji. To jest manga o uczuciach uczniów i to one są w niej najważniejsze.


A Paradise Kiss. Pewnego dnia Hayasaka śpiesząc się na zajęcia zostaje przyłapana przez grupę bliżej nieokreślonych indywiduuw. Jest nimi tak przerażona, że ma odlot. Kiedy się budzi okazuje się, że proponują jej oni prace modelki na pokazie. Nie podchodzi ona do tego pomysłu z entuzjazmem, jednak zazdrości im, że mają pewną kontrolę nad własnym życiem. Pomimo obiekcji rodziców, decyduje się zgodzić i wystąpić...

Manga kręci się wokół mody, więc jeśli intresujesz się ciuchami, to bedzie ona miała dodatkowy plus.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MuzzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 10:01
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-03-2004

Skąd: Kielce

Status: Offline
Wedlug mnie najlepsza manga wydana przez waneko jest Hiroszima 1945
zas z tytolow bardziej rozrywkowych to GTO oczywiscie mam nadzieje ze dalej bedzie trzymac ten poziom
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 16:08
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 08-08-2004

Skąd: 127.0.0.1

Kupiłem sobie po tomiku VGA, LH i GTO i wszystkie są fajne, przy czym hm.. moje finanse niepozwalają na zakup wszystkich tomów ale raz na miesiąc na 2 tomiki to jakoś uciułam. Wink Wybiore GTO i ... czy jest sens czytania LH skoro obejrzałem już wszystkie anime i wiem co jak gdzie kiedy i z kim, to samo z VGA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 16:30
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Co do LH to imho anime sie nie umywa do mangi, manga wykracza tez nieco dalej. A co serii OAV Video Girl Ai, to jest to tylko wstep do calej historii, streszczenie jakichs 2 tomikow (dokladnie nie pamietam...)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EvangelineOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 18:42
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-08-2004

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Yy... jestem orginalna tym razem uważam że najlepszy był ParaKiss
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 20:03
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

parakisu *______* one and only *_____*
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Angel_YukariOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 20-09-2004 - 20:09
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: z Gorzowa ^^

Status: Offline
hehe Marsik oczywiście ^^ tak wogole to Doll (Gilbert xD) ale nie ma w ankiecie więc xD hehe no a na drugim miejscu Parakiss ^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 20:25
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

parakisu jest wspaniaaaały *_____*

mógłbym o nim gadać godzinaaaami *____*
te wszystkie fuitsy, gothic lolitki i sweet lolitki i industriale *___________* mrrraaaau *________*
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Angel_YukariOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 20-09-2004 - 20:26
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: z Gorzowa ^^

Status: Offline
czy ty nie masz czasem ochoty stac sie kobietą by ponosic damskie łaszki xD?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 20:47
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

xDDDDDDD nie xD
zwłaszcza, że są męskie odmiany powyższych :>
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-09-2004 - 13:08
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Ja najbardziej lubię Kindaichiego. Very Happy Dlatego, że to manga kryminalna i że przypomina mi Agatę Christie. Very Happy I nie przeszkadza mi powtarzalność intrygi. Razz Niestety, szkoda, że już nie wychodzi. Sad Poza tym PK (dużo ciekawych wątków i rozwiązań fabularnych Very Happy ), Mars (telenowela w wersji papierowej Twisted Evil ) i LH. Z VGA skończyłam na 6 tomie, bo się nudna zrobiła. A w GTO razi mnie kreska, do której zupełnie nie mogę się przekonać. Confused
Acha, ponieważ w ankiecie nie ma Kindola głosowałam na PK. Smile

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits