Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
AkariOffline
Temat postu: Jak zachÄ™cić do czytania Pratchetta?  PostWys³any: 09-10-2002 - 19:46
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: mam wiedziec ^^

Status: Offline
własnie. nie czytałam jego dzieł - jak byście mnie do tego zachęcili? =)

_________________
... why all is so complicated .. ?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Re: Nie czytaÅ‚am. Jak..  PostWys³any: 10-10-2002 - 00:51
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Akari napisa³/a:
własnie. nie czytałam jego dzieł - jak byście mnie do tego zachęcili? =)

Jeżeli lubisz mange i anime znaczy że polubisz dziełka Pratchetta. Jego książek sie nie czyta .. je się pochłania wszystkimi zmysłami. Gdyby nie było Pratchetta ktos musiałby go wymyslić , żeby on mógł raczyć nas swoim humorem.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 10-10-2002 - 12:57
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

dlaczego sadzisz, ze ludzie, ktorzy lubia m&a polubia Pratchetta? to chyba nie tak... moja zacheta: angielski humor w najlepszym wydaniu - czasem totalna abstrakcja, ale bez obrzydliwosci i moim zdaniem niesamowicie trafne obserwacje z zycia a wszystko to w przepieknej szacie fantasy
z serca polecam na poczatek Rownoumagicznienie albo Morta

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jaro vel JezooOffline
Temat postu:   PostWys³any: 18-10-2002 - 10:34
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-02-2002

Sk±d: Szczecin

Status: Offline
Zachęcam do czytania Pratchetta, zachęcam, właśnie pochłaniam książkę "Panowie i damy"... Pratchett to styl pisania, humor, fabuła - wszystko, co najlepsze.

_________________
WyśMan - nie mylić z WieśManem Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 19-10-2002 - 17:14
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

pochlaniam to najlepszy czasownik, zeby oddac czynnosc czytania Pratchetta! zachecam wszystkich fanow, zeby sie powypowiadali na temat swojej fascynacji/zbzikowania - szczegolnie "dobry omen" jest do tego dobrym miejscem!

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jaro vel JezooOffline
Temat postu:   PostWys³any: 25-10-2002 - 23:44
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 11-02-2002

Sk±d: Szczecin

Status: Offline
Osobiście, "Dobry Omen" podobał mi się tak sobie... Dla mnie the best są książki z Rincewindem oraz Mort. Części Świata Dysku z RIncewindem - z powodu niepowtarzalnej osobowości niekompetentnego maga i jego niewątpliwego ooroku osobistego Laughing a także ze względu na Bagaż. "Mort" - ze względu na Śmierć (mój ulubiony bohater całego cyklu Świat Dysku).

Jeśli chodzi o Dobry Omen - Czterej Motocykliści Apokalipsy rulezują... Smile Jak to było...? Okrucieństwo Wobec Zwierząt, Poważne Obrażenia Cielesne............ Smile

_________________
WyśMan - nie mylić z WieśManem Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 26-10-2002 - 13:27
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

mialam na mysli temat pod tytulem "Dobry Omen" - mnie ta ksiazka sie podobala na pewno bardziej niz "tak sobie", ale zgadzam sie, ze Swiat Dysku jest duzo lepszy - od tych ksiazek nie sposob sie oderwac a juz w szczegolnosci od Morta, ktory pozostaje moim ulubionym; rowniez Smierc jest moim najulubienszym bohaterem, ale o tym pisalam juz pasjami wlasnie w temacie "Dobry Omen", ktory nota bene zalozyla Dehirka jako wielbicielka rowniez tworczosci Gaimana. a czytales trylogie nomow i Johnny'ego Maxwella? swietne, choc Swiat Dysku jest nie do pobicia - no moze Piramidy i Eryk sa slabsze, co sadzicie na ten temat?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-01-2003 - 00:30
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Eryk... Miałem, wydanie z 97 roku, to duże, fajne... Z samej książki pamiętam niewiele - pożyczyłem komuś i wcięło - ale było tam coś...COŚ...ILUSTRACJE JOSHA KIRBY'EGO!!!!!!!!!!!! Ech.... Zakochać się można.... Pamiętacie rysunek konia trojańskiego, a konkretniej wyjścia? :))))) :DDDDD Pratchett rulez, ale bardzo ważne są okładki, Kirby moim bogiem ;)))
Co do Johny'ego - fajne, fajne. Ja nie porównywałbym jednak do Dysku - zupełnie co innego, jak np Dywan - Dywan też nie do porównania z Dyskiem :)) A najlepsze, że książki pt "Dysk" też za bardzo się do Świata Dysku nie da podpiąć :)))
Tak, czy tak Pratchett to jest to. Pomaga mi się uczyć angielskiego - molestuje się rodziców o książkę po angielsku "bo to poprawi słownictwo i wogóle" ;))) a potem się szprecha pa english :))))
A po mojemu to "Piramidy" są extra choćby ze wzgl na motyw z budowaniem piramid. Szczególnie ten text (cyt. z pamięci, będzie niedokładnie;)))) "A za kilkaset lat ludzie będą się zastanawiać, jak to zrobiliśmy" Dla mnie bomba :))) No i ten motyw z królestwem, które zapadło się samo w siebie.... :)))

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-01-2003 - 00:34
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
No i język... Bardzo mi się podoba stylizacja na dawny język, podoba mi się tłumaczenie - np: "Yest li to krayna umarłych?" :DDDDDDDD Bomba!!!!

A co do polecania - w zasadzie każda książka to dzieło sztuki, ale ode mnie "Mort" ( za klimat) i "Kolor Magii" ( za to, że pierwsza z trio Rincewind - Dwukwiat - Bagaż)

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-02-2003 - 13:08
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Co do starodawnego jezyka to w SM jest moment gdy Albert chwile slucha muzyki z wykrokiem po czym komentuje ze: Eeee..tam... za moich czasow to byla swietna muzyka... po czym nuci cos co w oryginale jest czescia jednego z pierwszych zachowanych wierszy angielskich... (napisany okolo okolo XII wieku) 'O kukulce'
a idzie to tak...(pisownia oryginalna... z wylaczeniem znakow ktorych nie ma w obecnym alfabecie)

'Zommer ist ungekumen, kuu-kuuu...'*

*ach, tak Very Happy anglistyka przydaje sie do wszystkiego Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 06-02-2003 - 14:21
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

przeciez to bylo po niemiecku!!! lato przyszlo?!? no tak - Wilhelm Zdobywca...
mamy swietnego tlumacza, ale mimo wszystko nie jest on w stanie przetlumaczyc wszystkich zartow jezykowych - zazdroszcze mojemu IggIskowi, ze moze czytac w orginale! np. dzis wytlumaczyl mi, ze cos, co dla mnie bylo nieco dziwaczne w rzeczywistosci jest zartem jezykowym, ale moja znajomosc jezyka byla za slaba, zeby to wychwycic

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 19-02-2004 - 08:54
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Kochani, co do języka...
zaczekajcie na "Carpe Jugulum" i rozmowÄ™ z Igorem.... Razz
Biedny tłumacz... Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaniliaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-03-2004 - 09:50
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 04-03-2004

Sk±d: Kraków ; Bielsko-BiaÅ‚a

Status: Offline
Ja zachÄ™ciÅ‚am zagorzaÅ‚ego przeciwnika czytania „tego typu książek” do przeczytania „Åšwiata Dysku” poprzez uroczyste wrÄ™czenie mu pierwszej części z okazji urodzin.
Na początku było zdziwienie, potem (po paru dniach) podziękowania za świetną książkę, a następnie fascynacja całą twórczością Pratchetta. Jego książki bronią się po prostu same!

_________________
I can resist anything but temptation
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 05-03-2004 - 11:17
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

ja zostałam zachęcona odwrotnie tzn. ktoś, kogo lubię i gust cenię nie chciał mi opowiedzieć, co tam czyta, więc sama musiałam sprawdzić. Wink

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaniliaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-03-2004 - 11:47
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 04-03-2004

Sk±d: Kraków ; Bielsko-BiaÅ‚a

Status: Offline
U mnie w rodzinie tego typu zabiegi nie pomagajÄ…. WiÄ™kszość reprezentuje „techniczny” sposób myÅ›lenia. CzytajÄ… z wÅ‚asnej woli jedynie gazety i książki dotyczÄ…ce informatyki i programowania. Takiemu trzeba podać ciekawÄ… książkÄ™ do rÄ™ki i jeszcze przypilnować żeby przeczytaÅ‚.
KoleżankÄ™ za to zaciekawiÅ‚am Pratchettem opowiadajÄ…c jej co ciekawsze kawaÅ‚ki „Åšwiata Dysku” oczywiÅ›cie nie opowiadajÄ…c zakoÅ„czenia Wink

_________________
I can resist anything but temptation
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits