Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2007 - 09:00
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Z uporem maniaka polecam Lineage2 i serwer Allseron. Spytaj Szczoty Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AdrianOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2007 - 17:57
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 28-06-2005



Status: Offline
wlasnie znalazlem www tego serva.. niedlugo bede testowal ;]

_________________
Cytat:
-ale wy ciemni ostatnio za duzo przed kompem trzeba od czasu do czasu wyjsc tam tez jest swiat piekny, weosly swiat
-gdzie? za firewallem? "
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2007 - 19:03
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Zanim zaczniesz testować, polecam zapoznać się z regulaminem serwera Wink
Niestety, forum Allseronu od kilku dni leży, ale mozna ich łapac na ircu: #allseron (albo #allseron-neo jeśli masz neostradę) na Polnecie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-04-2007 - 09:54
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Znalazłem ciekawą alternatywę dla spragnionych fajnego mmorpga: Eve Online. Jest inny od wcześniejszych chocy pod tym względem, że zamiast w świecie fantasy gramy w świecie SF. Gracz jest pilotem statku kosmicznego, którym możemy sobie dość dowolnie fruwać w ślicznym, trójwymiarowym kosmosie. Druga poważna różnica to brak PDków w klasycznym tego słowa znaczeniu - za wykonywanie misji i zabijanie NPCowych przeciwników nie otrzymujemy żadnego doświadczenia, a jedynie wynagrodzenie od zleceniodawców i ewentualnie możemy sobie pozbierać resztki wraków. Zamiast tego uczymy się w czasie rzeczywistym, tzn wybieramy skill i powoli rosną nam w nim punkty, aż osiągnie następny poziom. Żeby było fajniej, te punkty rosną również wtedy,. kiedy nas nie ma, więc jesli uczymy się zaawansowanych rzeczy, które potrafią się szkolic kilka dni, to dzieje się to także wtedy, kiedy nas nie ma w grze.
Z tego wynika kolejna fajna rzeczy - jesli sięnie chce, to w tej grze nie trzeba wcale walczyć! Można zajmować się handlem, prowadzic korporacje itp, ostrzeliwując się tylko czasem z jakimiś NPCowymi piratami w trakcie misji. Których jest dość sporo i tylko niektóre wymagają walki - można np zgłosić się do działu handlowego, albo logistyki i pracować jako kurier lub kupiec Wink

A teraz czas na wadę - gra jest płatna i, ze względu na ogrom świata, w którym się dzieje (świat w Lineage2 przy nim to pikuś), nie istnieją serwery prywatne, a w każdym razie nic mi o nich nie wiadomo. Można jednak i z tym sobie radzić - sporo osób sprzedaje przedłużenia za wirtualne pieniądze z gry (z tego, co mi wiadomo większośc Polaków tak robi Wink ). Mozna zacząć od czternatodniowego, darmowego triala. Można też w nieskocnzonośc zakąłdać sobie trialowe konta Twisted Evil ale to dobre na krótką metę Wink

OgĂłlnie polecam, gra na pewno warta obejĹźenia.

EDIT: jesliby ktoś chciał sobie w najbliższym czasie wspólnie ze mną polatać, to informuję, że mój pilot nazywa się Sibbule i jest rasy Caldari.
Podczas długiego łikendu robię nowe trialowe konto do testowania innej rasy, więc to się zmieni Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2007 - 17:56
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Słuchajcie no mam problem... zainstalowałam sobie Lineage II i tutaj musze mieć jakies hasełko i login... super, ale z tego co się naczytałam na jakies badziewiastej stronie to za to musze zapłacić... Niech mi ktoś pomoże ^^"

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2007 - 23:56
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Rzecz wygląda następująco:
Lineage 2 jest grą typu MMO, co przewaznie oznacza, że o ile same pliki gry są darmowe, o tyle trzeba płacić miesięczny abonament za dostęp do serwera. Przynajmniej tego oficjalnego.
W Sieci jest cała masa serwerów prywatnych (słowo ładniejsze niż "pirackich" Wink ), na których można grac za darmo, tyle, że nie posiadają profesjonalnej obsługi, GMów online 24/7 i najnowszych upgrade'ów. Mają za to niepodważalną zaletę - są darmowe (przeważnie).

Jeśli masz chęć grać na serwerze RPGowym, tzn starając się w pewien sposób odgrywać swoją postać, to polecam Ci wczesniej już przezemnie opisywany serwer Allseron[Regulamin! - jawohl Wink]. Tyle, że tam obowiązuje klimatyczne zachowanie (definicja dość szeroka, więc jeśli nie buraczysz, to raczej nikt się nie czepia - polecam przeczytać regulamin an stronie) no i trzeba napisać opowiadanko rejestracyjne w klimacie fantasy. Nie musi być długie, byle nie było trywialne i grafomańskie. [EDIT FOR REGULAMIN] na forum Allka, w dziale "Lektura dla nowych", Phishy (czyli dziewczynka, która sprawdza podania) daje dobre rady, warto poczytać. Warto również przyjrzeć się prezentowanym w dziale "twórczość" opowiadaniom i komentarzom do nich. Bardzo polecam, bo serwer ma naprawdę rzetelnych adminów i jest bardzo dobry pod względem technicznym. Również odsetek buractwa wszelkiego rodzaju jest niewielki.
Jeśli jakiekolwiek odgrywanie postaci cię mierzi, a za to wolisz obcować z pryszczatymi gówniarzami, wołającymi ciągle "ZOMG! Give me money plz!!!!!!" to nie wiem, co ci poradzić, bo nie grywam na innych serwerach Razz Kiedyś grywałem na czymś, co sie nazywało noobwars i było sensowne, ponoć jeszcze istnieje, więc ewentualnie google w dłoń Wink

EDIT: aha, jeszcze jedna sprawa. Lineage 2 wysżło już w bodajże sześciu odsłonach - tak zwanych "kronikach". Obecnie na serwerze oficjalnym jest kronika piąta (w skrócie c5), którego kod NCSoft pilnuje jak oka w głowie, toteż serwery pirackie (w tym Allseron) stoją przeważnie na c4. Jeśli ciągnęłaś klienta z któregoś z oficjalnych źródeł, to pewnie masz własnie klienta do c5, a to niestety nie zadziała - potrzebujesz starszą wersję. Ja albo Szczota możemy Ci podrzucić w razie czego, tylko daj znać wcześniej.:


Ostatnio zmieniony przez Sinner dnia 30-05-2007 - 17:07, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2007 - 16:55
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
EDIT2: Tigruś, do L2 nie ma kodów Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2007 - 20:03
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
... buuu :/ wiesz, chodzilo mi o ten 25 elementowy kod... kod... NIE MA KODÓW!!
Czyli co, wywalić tamto i wgrać C4?

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-05-2007 - 21:51
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
No ewentualnie możesz kupić kartę pre-paid - tam będziesz miała kod aktywacyjny do konta na officjalu. A jak nie chcesz płacić, to raczej na c5 sobie nie pograsz na piratach.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2007 - 13:31
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Zawsze piach w oczy Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2007 - 15:05
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Lajf is brutal. Ale wszystko jest do zrobienia Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EzhOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 15:10
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-03-2005



Status: Offline
Sinner napisał/a:
Jeśli ciągnęłaś klienta z któregoś z oficjalnych źródeł, to pewnie masz własnie klienta do c5, a to niestety nie zadziała - potrzebujesz starszą wersję. Ja albo Szczota możemy Ci podrzucić w razie czego, tylko daj znać wcześniej.:


Nie bardzo mogę się zgodzić, każdy z prywatnych serwerów ( lub prawie) oferuje autopatcher ( musisz usunąć katalog "system" z folderka gry) na miejsce usuniętego pojawi sie nowy po aktualce łącznie ze skrótem połączenia do konkretnego serwerka ( na lineage2 - top200 masz najpopularniejsze - wszystko zależy na jakich ratach chcesz grać). Sporo z nich oferuje skile itp z c5 więc instalka z oficjalnej nie przeszkadza. Aby nie było, że zalewam to na własnej skórze sprawdziłem -instalka z oficjalnej, patch z oficjala, wywalenie "system" - autoupdater z 2 serwerów ( sprawdzałem revenge i cr2) chodzi bez problemów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 15:21
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Wszystko zależy od serwera. Z tego co wiem kod serwera c5 nie wyciekł, więc siłą wszystkie piraty oferujące tę kronikę są mniej lub bardziej autorskimi przeróbkami serwera c4 wykonanymi przez administratorów, więc osobiście podchodziłbym do nich ze sporą dozą ostrozności.
Osobiście wolę grać na w pełni funkcjonalnym, pozbawionym błędów serwerze c4. Chociaż nie obraziłbym się na Interlude, bo tam Warlock dostaje nowego, fajnego kotka Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EzhOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2007 - 20:03
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-03-2005



Status: Offline
Przecież nie napisałem, że wyciekł- tego nie wiem ^^, tak czy siak sporo rzeczy z retaila jest już na prywatnych. Czasami wpadam na jakiś odstresować się ( po retailu pozostało mi nieco odrazy do ciupania 2 miechy na 35 lvl, no ale "tam" gra się zupełnie inaczej, można powiedzieć - pełna kultura Smile ).

_________________
ACL = AnimeChickLover or Anti-Christ Loli Mr. Green
GIRL = Guy In Real Life
Get used to it.
It is the rules of teh internetz:
1. Guys are guys.
2. Girls are guys.
3. Little girls are FBI agents.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits